Збираємо дитячу аптечку в дорогу, на море, на дачу

Готуючись з дітьми до подорожі, навіть невеличкої, варто з собою брати необхідний мінімум медичних препаратів та засобів, які дозволять надати першу допомогу дитині, полегшити стан або ж дочекатися огляду лікарем. Ми підготували для вас список того, що потрібно взяти в аптечку для дитини.

Список ліків в дорогу для дитини

Які жаропонижуючі для дитини брати в аптечку у подорож

У світовій педіатричній практиці використовують лише два препарати: на основі парацетамолу (Панадол, Еферелган, Рапідол тощо) та ібупрофену (Нурофен, Ібупрофен), АСПІРИН – категорично заборонено.

Коли ви обираєте засіб, зверніть увагу на вік  та вагу дитини: для діток від 3 місяців до 3 років, – варто брати форму випуску препарату – ректальні свічки або сироп. Діти від 3 до 6 років – сироп, є також і свічки з потрібною дозою. Діти від 6 років – таблетки або сироп.

Важливо знати: розраховувати дозу жаропонижуючих потрібно орієнтуватися на вагу, а не вік дитини.

У аптечці варто мати два препарати-антипіретики з різними діючими речовинами: щоб можна було чергувати медпрепарати, коли температура росте, і потрібно понижувати частіше, ніж через 6-8 годин.

Часто під час так званої “білої лихоманки”, коли під час температури холодні кінцівки (руки-ноги), радять давати но-шпу або папаверин, деякі мами експерементують з анальдимом. Варто зауважити, що адепти доказової медицини, радять не зловживати цими препаратами через ризик побічної дії на організм дитини, адже висока температура, це не хвороба, а симптом, який свідчить про те, що потрібно звернутися до лікаря і з’ясувати причину підйому.

Будьте уважні з дозуванням, перед тим як давати ліки, прочитайте інструкцію до препарату або ж найкраще, коли дозу вкаже лікар.

2. Засоби для гігієни носа та лікування нежитю у дитини

Коли у дитини нежить, варто мати з собою будь-який гіпертонічний сольовий розчин, можна виготовити самостійно, додавши у воду звичайної солі, або цілком згодиться фізрозчин чи на разі фармацевтична індустрія пропонує широченний вибір таких розчинів, що мають різну комерційну назву: Но-Соль, Хьюмер, Пшик, Аквамаріс тощо.

Судинозвужувальний краплі варто використовувати лише тоді, коли є потреба, а саме: коли є набряк слизової носа і дитина не може дихати, або ж коли прозорі соплі рікою, закапувати на сон як профілактику отиту (запалення вуха). Під час вибору судинозвужувальних звертайте увагу на вік дитини. Не усі краплі можна використовувати дітям першого року життя. А також під час використання варто строго дотримуватися інструкції по дозуванню та терміну використання, як правило не більше 5 днів. Варто пам’ятати, що судинозвужувальні краплі не лікують, а лише полегшують перебіг захворювання. Популярні серед матусь: Називін, Віброцил, Назол (Бебі, Кідс), Nazik тощо.

Важливо зазначити, що дітям від 0 до 2 років можна використовувати лише краплі в ніс. Непосидам з 2-х років можна без ризику користуватися спреями.

3. Лікування кашлю у дитини під час мандрівки

Кашель. Зазвичай для лікування кашлю вистачає свіжого повітря та рясного пиття (грудне молоко). Однак, коли кашель дошкуляє і є порушення загального стану (млявість, задишка, слабкість) варто обов’язково проконсультуватися з лікарем. Щодо ліків, якими користуватися, якщо у дитини з’явився кашель, їх повинен рекомендувати лікар після огляду, а не мама “на слух”. Єдине зауваження, не рекомендують користуватися муколітиками та відхаркувальними засобами до 2 років. Як правило, мама вже знає свій універсальний набір для лікування кашлю у дитини, це або певний сироп або інгаляції небулайзером з препаратами, які призначає лікар (муколітики, бронхолітики, кортикостероїди (гормони)).

4. Засоби від болю у горлі

Червоне горло, біль у горлі найчастіше достатньо рясного теплого пиття, або грудного молока, якщо дитина на грудному вигодовуванні, однак, щоб полегшити дискомфорт можна взяти Септефрил, Лізобакт, Стрепсилс  тощо. Однак тут такий момент – ці таблетки діють, коли дитина, їх може розсмоктувати, тобто орієнтовно з 3 років. Засипання порошку на язик – не, що більше, як психотерапія мамі, що щось робимо та лікуємо. Зі спреями теж варто бути обережними, їх дозволено використовувати з 2 років (Орасепт, наприклад).

5. Очні краплі для дітей від народження Флоксал, Тобрекс – антибіотик. Кон’юнктивіт, почервоніння ока, травми ока.

6. Біль у вусі можна вгамувати дозою нурофену або ж вушними краплями, наприклад, Отіпакс, Отіум тощо.

7. Медичні препарати для дитини при болю у животі, розладі шлунку, блювоті, діареї

  • варто мати ентеросорбенти: Ентеросгель (є солодкий), Біле вугілля (є у різних формах випуску, суспензія у тому числі), Смекта, Фосфалюгель тощо. Використувають під час розладів шлунку, діареї, блювоті, харчових отруєннях, інтоксикації.
  • засоби пероральної регідрації: Хумана Електроліт, Регідрон, БІОГАЯ ОРС тощо. Застосовують під час блювоти, діареї.
  • протидіарейні засоби:Ентерол, Ніфуроксазид (кишковий антисептик широкого спектра дії).
  • пробіотики (Лінекс, Ентерожерміна) застосовують під час розладів травлення, закрепах тощо.

Також варто з собою взяти індикаторні смужки на визначення ацетону в сечі та декілька ампул 40% глюкози на випадок, якщо блювота, спричинена високим ацетоном. Також у нагоді для випоювання годиться узвар з родзинок.

8. Антигістамінні (протиалергійні) засоби

Для дітей до року варто брати протиалергійні у краплях або сиропі: Феністил, Зіртек, L-цет тощо.

Від року: Супрастин, Зодак, Еріус, Лоратадин

Дітям старше 2 років – Зодак, Цетрин, Зіртек, Парлазин, тільки в сиропах або краплях.

9. Мазі, що мають протиалергійний ефект

Феністил-гель – чинить виражену протисвербіжну дію на шкіру, знижує роздратування на шкірі при алергічних реакціях, місцеву знеболювальну дію. Можна застосовувати від 1 місяця від народження. Укуси комах, комарів тощо, дерматити харчові.

10. Антисептики, допомога під час травмування шкіри – рани, садна, порізи

–  Хлоргексидин розчин (антисептик, застосовується для промивання ран, подряпин тощо). Зручний своїм фасуванням у флакони. Не пече шкіру.

Перекис водню (стандартний 3% розчин) при неважких травмах – порізи, подряпин тощо. З її допомогою можна також визначити наявність в калі дитини домішки крові: для цього кілька крапель додають до калових мас, і утворення піни підтверджує наявність крові; є у формі спрею.

Найчастіше, дезінфекції вище вказаними антисептиками достатньо.

Лікарі не рекомендують використовувати діамантовий зелений розчин, більше відомий під назвою «зеленка», йод, фукорцин для обробки ран, бо крім того, що ці засоби фарбують шкіру і тим, самим погіршують можливість роздивитися чи не приєдналася вторинна інфекція до рани (почервоніння, нагноєння тощо).

Від забоїв, синцівТраумель С знімає набряк, зменшує гематому та біль у місці удару.

11. Крім того, в аптечку слід покласти:

  • набір пластирів різного розміру, медичні бинти, вата;
  • стерильні серветки, ватні диски, вушні палички;
  • піпетка, пінцет, ножиці або кусачки зручної конструкції для підстригання нігтів;
  • не ртутний термометр;
  • англійські шпильки, джгут, шприц одноразовий;
  • особисті ліки для кожного члена родини, що їде з вами;
  • засоби проти укусів комах;
  • “Пантенол – спрей” проти опіків.

Нагадаємо, що для дітей раннього віку бажано використовувати бутильовану воду,  і не давати напоїв з льодом.

Зберігайте в закладки і доповнюйте в коментарях свій список.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь