Дитячі спортивні комплекси, як вибрати?

Діти перебувають у постійному русі. Вони просто обожнюють стрибати, бігати, лазити. Але що робити, коли на вулиці погана погода і піти гуляти на дитячий майданчик немає можливості? Що б ваша дитина могла грати в активні ігри в будь-який час року, встановіть в її кімнаті невеликий спортивний комплекс. Дитячий спортивний комплекс (ДСК) – універсальний «агрегат» для занять фізкультурою вдома. Користь його незаперечна, залишається лише питання: який ДСК вибрати і на які параметри варто звернути увагу? Про це – наша сьогоднішня стаття.

Складові дитячого спортивного комплексу

До складу ДСК зазвичай входять шведська стінка, турнік, канат, гімнастичні кільця. Але будь-який комплекс передбачає можливість удосконалення – за допомогою додаткових аксесуарів. Коротко розглянемо призначення кожного з елементів дитячого спортивного комплексу.


Шведська стінка – зручний тренажер для залізання та злізання, його обожнюють, напевно, всі діти (від року і старше). Якщо ви збираєте ДСК покроково, то для однорічної дитини шведської стінки та мату буде цілком достатньо. Інші елементи можна додавати після 2 років. Відстань між сходинками на драбинці не повинна бути більше 20 см;

Гімнастичні кільця закріплюються на мотузках і призначені для виконання підтягувань на руках і ряду інших вправ;

Турнік – горизонтальна перекладина на двох стійках, використовується для підтягувань;

Рукохід – це драбинка, розташована горизонтально або під кутом;

Канат – добре розвиває вестибулярний апарат і тренує м’язи рук і ніг. Актуальний після 2,5-3 років;

Трапеція – горизонтальна перекладина, підвішена на двох мотузках;

Мотузкова драбинка сподобається дітям старше 2 років – залазити на неї складніше, ніж на шведську стінку. Розвиває вестибулярний апарат;

Диск-тарзанка підвішується на канаті та зазвичай використовується як гойдалка;

Сітка (павутина) і скалодром улюблені дітьми не менше, ніж традиційна шведська стінка. Корисні для профілактики і лікування плоскостопості;

Боксерська груша – гарне доповнення ДСК для хлопчиків;

Баскетбольний щит із кошиком актуальним після 3 років. Розвиває спритність і влучність;

Гамак, гойдалки – приємні атрибути спорткомплексу, доставляють дітям задоволення і тренують вестибулярний апарат.

Похила навісна дошка для шведської стінки – з її допомогою «качають прес.

Види дитячих спортивних комплексів для будинку




Асортимент дитячих спортивних комплексів, представлених на сучасному ринку, вражає уяву. Як тут не розгубитися при виборі? Розглянемо основні параметри, на які варто орієнтуватися.
Дитячі спортивні комплекси розрізняються:

  • за віком дитини, для якої вони призначені (з народження, від 1 року, від 3 років);
  • за матеріалом (дерев’яні, металеві);
  • по виду конструкції (підлогові, у вигляді турніка, Г-подібні, Т-подібні, П-подібні, нестандартні);
  • за способом кріплення (автономні підлогові, тільки до стелі, до стіни, між стелею і стіною, на стіні та на стелі).

Коли купувати дитині спортивний комплекс?

Розвивати дитину фізично можна з самого народження. Для самих маленьких створені такі спорткомплекси, як «Ранній старт» (комплектація «Стандарт» позиціонується як модель для дітей з народження до 4-4,5 років):

«Піраміда» (від 2 місяців до 5 років):

«Веселий малюк» (від 9 місяців до 5-7 років):

Дані спортивні комплекси можна назвати міні спортзалами, оскільки на невеликому просторі поєднують у собі і шведську стінку, і рукохід, і гірку, і будь-які додаткові аксесуари, які виберуть батьки (гойдалки, тарзанку, канат, кільця та ін). У базовий комплект всіх моделей входять і мати.

Ціна комплексу «Веселий малюк» нижча, ніж у «Раннього старту» і «Піраміди», але його конструкція не передбачає трансформації. Тобто якщо комплекси конкурентів можна перевертати, змінюючи тим самим їх вигляд та функціональність, з «Веселим малюком» так зробити не вийде. Крім того, є різниця у виконанні – капелюшки болтів в комплексі «Веселий малюк» не «втоплені» в глибину, а виступають назовні. «Ранній старт» і «Піраміда» мають велику кількість позитивних відгуків, проте їх ціна зупиняє багатьох батьків від покупки. Деякі вибирають варіант покупки б/у комплексу.
Крім металевих ДСК для малюків існують і дерев’яні моделі. В основному вони маркуються виробником як призначені для дітей від народження або від 9-12 місяців.
Приклади дерев’яних дитячих спорткомплексів для малюків – це «Малютка», «Малюк» і «Геркулес» від виробника «SportBaby», «Добриня» від «Маленький Еверест», «Малюк+» від «Ірель», спортивно-ігрові куточки KIDWOOD – «Ракета», «Парус», «Доміно», «Трикутник», «Берізка», «Жираф». Всі вони прекрасно підійдуть самим маленьким спортсменам, приблизно від 1 року до 5-6 років.

ДСК «Малютка» від «SportBaby»

«Малюковські» спортивні комплекси підходять не всім – вони досить дорогі з тим урахуванням, що використовуються не дуже довго. Діти виростають, і їм потрібно більше простору для активних ігор. Найчастіше батьки після досягнення дитиною віку 1-1,5 року купують стандартні ДСК, які кріпляться до стіни або стелі, хоча виробник і маркує їх як 3+. Класичні дитячі спортивні комплекси:


Треба враховувати вік дитини, для якої ви купуєте спорткомплекс, і подбати в першу чергу про її безпеку. Якщо ДСК з маркуванням 3+ куплений для однорічного малюка, батькам доведеться або завжди перебувати поруч, або прибирати на небезпечній висоті сходинки, щоб обмежити доступ на самий верх шведської стінки. Існують і спеціальні обмежувачі, які надіваються на сходи.

Оскільки більша частина дитячих спортивних комплексів маркується як 3+, саме серед цих моделей батьки зазвичай вибирають підходящу для їх дитини.

Матеріал дитячого спортивного комплексу: дерево або метал?

Основні вимоги до дитячого спортивного комплексу – це міцність і безпеку. Краще всього для їх забезпечення підходять дерев’яні та металеві конструкції. І ті, і інші мають свої переваги.

Вид ДСК Металеві Дерев’яні
Опис складаються зазвичай із сталевих труб діаметром 42 мм з товщиною стінки 2 мм; їх покривають фарбою, ручки обгумовують виготовляються з берези, сосни, дуба, бука; дерево покривають спеціальними безпечними лаками або фарбами на водній основі
Плюси витримують велике навантаження в порівнянні з дерев’яними моделями (що особливо важливо в сім’ях, де дітей більше одного, а також якщо дорослі теж планують займатися);

висоту ДСК і турніка який зазвичай входить в комплект спорткомплексу простіше регулювати;

довше зберігають естетичні властивості;

діаметр перекладин менше, ніж у дерев’яних комплексів – для дітей це зручніше;

немає ризику посадити занозу.

вважаються менш травматичними, вдаритися об дерев’яну перекладину не так боляче, як об металеву;

дерево – теплий, «живий» матеріал, що приносить в дім затишок та комфорт;

мають приємний зовнішній вигляд;

досить довговічні та міцні;

вибір конструкцій дерев’яних ДСК ширший, ніж металевих.

Вид конструкції ДСК

Дитячі спортивні комплекси можуть мати різноманітні конструкції:

  • підлогові – у вигляді трапеції, трикутної форми (жорсткі, з основою або складні, розсуваються за типом драбини), кубічні;
  • у вигляді турніка (коли немає шведської стінки, традиційно служить підставою ДСК). Перевагою такого комплексу буде економія місця, але його безпека викликає сумніви;
  • Г-образні, де шведська стінка встановлена впритул до стіни;
  • Т-образні, на яких дитина може залазити на шведську стінку з обох сторін;
  • П-образні – зазвичай зі шведською стінкою з одного і з сіткою-«павутиною» з іншого боку;
  • нестандартні.

Спосіб установки та кріплення дитячого спортивного комплексу

За способом установки і кріплення дитячі спортивні комплекси поділяються на:
1. Автономні підлогові, які ні до чого не кріпляться. Продумана конструкція забезпечує стійкість і надійність спорткомплексу. Серед металевих прикладом є наведені вище моделі «Ранній старт»,«Непоседа» «Піраміда», «Веселий малюк», крім того, до автономних відносяться багато дерев’яних комплексів.

2. Навісні. По суті, це турнік, на якому закріплено додаткове обладнання (кільця, канат, підвісна драбина тощо). Раніше шкільного віку купувати такий комплекс не варто – малюкам він навряд чи сподобається. Крім того, навісні спортивні комплекси вже дуже обмежені за кількістю спортінвентарю таменш безпечні, ніж моделі з іншими варіантами кріплення.

3. Пристінні кріпляться до стінки за допомогою анкерних болтів. Зазвичай займають менше місця, ніж розпірні. Підходять власникам навісних і натяжних стель. Можуть бути «Г» й «Т»-образними, а також нестандартними – до них відносяться, наприклад, трьохопорні пристінні комплекси, які можна доповнювати гойдалками та сіткою. Перед установкою необхідно переконатися в міцності стіни, краще, якщо вона буде основною.

4. Розпірні комплекси хороші тим, що для їх установки не потрібно нічого свердлити, їх легше демонтувати і при необхідності перенести на інше місце. Перед вибором даного ДСК насамперед потрібно виміряти висоту стелі в приміщенні, де планується його встановлення. У перший місяць експлуатації потрібно підтяжка розпірних гвинтів на вертикальних стійках для забезпечення надійності конструкції. Конструкція розпірного комплексу може бути «Г» або «Т»-подібною, нестандартною (трьох – і чотирьохопорні комплекси). Можлива установка в квартирі з гіпсокартонними стелями, з умовою використання додаткової прокладки між комплексом і стелею. Стійки повинні розташовуватися строго вертикально – краще, якщо установкою будуть займатися дві дорослі людини.

5. Пристінно-розпірні, як зрозуміло з назви, поєднують у собі як пристінний, так і розпірний способи кріплення.

Безпека ДСК

Безпека – один з основних моментів при покупці дитячого спортивного комплексу, на який варто звернути пильну увагу.

Переконайтеся, що обрана модель укомплектована:

  • пластиковими заглушками на болтах або болтами з потайною голівкою;
  • турніком, який кріпиться болтами на зріз (або розрізні конусні втулки під болти, що йдуть навитяжку, є металевими, а не пластиковими);
  • обгумованими нековзними планками.

Разом зі спорткомплексом обов’язково придбайте мати (щоб уникнути ударів і травм від можливих падінь). Також постарайтеся, щоб ДСК знаходився подалі від вікон і гострих кутів, скляних предметів або поверхонь які легко б’ються. Збірка і установка спортивного комплексу – не привід для фантазії: не варто використовувати клей, цвяхи, мотузки, скотч замість кріплення, передбаченого інструкцією.
Весь простір під спортивними снарядами повинно бути встелений м’яким спортивними матами, враховуючи і амплітуду розгойдування підвісних елементів.

В ідеалі ігри малюків на спортивному комплексі завжди повинні проходити під наглядом батьків. У реальності це не завжди можливо, але бажано хоча б у перший тиждень використання комплексу доглядати за дитиною, страхуючи її, поки вона освоює нову ігрову зону.

Який дитячий спортивний комплекс вибрати?

При виборі ДСК для своєї дитини (або дітей) вам слід виходити з розміру вільної площі, висоти та виду стель, віку дитини, для якої купується комплекс, ваших смаків та матеріальних можливостей. Ринок дитячого спортивного обладнання рясніє величезною різноманітністю, але не варто губитися! Ви обов’язково знайдете ту саму» модель, яка стане надійним помічником в справі розвитку сили і спритності вашого маленького спортсмена!

 

Нижче приведемо таблицю деяких сайтів спорткомплексів:

Дерев’яні дитячі спортивні комплекси

Фото Комплектація Опис Ціна  Сайт
– сходи з віконцем
– гладіаторська сітка
– рукохід
– гірка
– гімнастичні кільця
від 9 міс до 5 років.  Дерево – береза, поперечини – бук.

Висота  – 1,30 м

Габаритні розміри
(д х ш х в , см): 130 х 84 х 130
Вага комплексу: 22 кг
Максимально допустиме навантаження: 60 кг

 1620 грн  http://girka.net.ua/
– шведська стінка.
– гладіаторська сітка.
– рукохід
– гірка.
– кільця.
 Розміри:- висота – 130 см
– ширина – 84 см
– довжина – 130 см
– довжина гірки – 150 смМатеріал – Береза
Поперечини – Бук
Допустимі навантаження на куточок – 60 кг
1629.6 грн  http://neposedam.com.ua/
– різні види сходинок
– драбинка
– рукохід
– гірка
-сітка
від 0,5 до 7 років
Габаритні розміри
1м х 1м Висота: 1,37 м
Допустимі
навантаження: до 60 кг
1800 грн http://karabas-barabas.com.ua

Металеві дитячі спортивні комплекси

Фото Комплектація Опис Ціна  Сайт
– металева конструкція
– сходи у вигляді «віконець»
– качель
– гімнастичні кільця
– м’яка обмотка на бічні стійки
– гірка з м’якими, безпечними бортиками.
 

– довжина – 130 см
– ширина – 120 см
– висота – 110 см

 

 

 1289 грн   http://neposeda.ua/
  -металева конструкція;
-гладіаторська сітка;
-всі необхідні кріпильні деталі;
-паспорт.
 Розміри:- висота – 130 см
– ширина – 84 см
– довжина – 130 см
– довжина гірки – 150 смМатеріал – Береза
Поперечини – Бук
Допустимі навантаження на куточок – 60 кг
2 300 грн  http://stenka.net.ua
  Ранній Старт Стандарт

-металева конструкція
-мат прямокутний
– пакет документів

 

Вік 0-4 року
Максимальне навантаження
комплекс до 200кгНавісне обладнання до 40кг
Розмір в зібраному вигляді
130х100х105см
Призначення
для індивідуальних занять в приміщенні і на вулиціСтавиться на будь-яку з сторін постійно підтримуючи новизну та цікавість
4 895 грн.  http://rstart.com.ua/

Надіємось що дана стаття допоможе вам у виборі дитячого спорткомлексу, будьте знами!
А ще краще поділіться з друзями корисною статтею у соц.мережах.

Здоров’я вам та вашим дітям!

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь