Літо з дітьми: 10 правил безпеки

Попереду довгоочікуване тепло і канікули, а значить, більшу частину часу діти будуть проводити на свіжому повітрі. Щоб відпочинок залишив приємні враження і спогади, а неприємності не затьмарили три літніх місяці, варто заздалегідь подумати про правила безпеки влітку дітей і нагадати їм про це.

1. Не все, що привабливо виглядає, є їстівним.

Літо – найкращий час, щоб разом з дітьми вивчити назви рослин, ягід і плодів. На допомогу прийдуть енциклопедії, інформація з інтернету і ваші власні знання. Якщо у вас є сад, постарайтеся, щоб в ньому не росло нічого отруйного: малюки можуть просто забути, що красиві оранжево-червоні ягоди конвалії або бузини ні в якому разі їсти не можна. Тому краще, якщо їх просто не буде на ділянці. У будь-якому випадку встановіть правило: ніщо незнайоме в рот не брати.

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ: Безпечна прогулянка: 8 отруйних рослин, контакту з якими потрібно уникати

2. Обережніше з комахами.


Крім ботаніки, влітку наочно можна вивчати і зоологію. Поговоріть про те, чому не потрібно розмахувати руками, якщо поруч літає оса. Чому краще не користуватися милом, яке різко пахне або дитячою косметикою з сильними ароматами, щоб не привертати комах солодкими запахами. Що зробити, якщо все-таки вкусила бджола. Для захисту від небезпечних комах виберіть репелент з натуральними компонентами, дозволений для дітей, і наносьте його самостійно відповідно до інструкції.

3. Захист від сонця.


Варто, як можна раніше познайомити дитину з сонцезахисним кремом і пояснити, яке в нього призначення  та  як часто їм користуватися. І навіть з урахуванням крему від сонця потрібно не забувати про головний убір і парасольку для пляжних ігор, а також про те, що необхідно чергувати час перебування на сонці з іграми в тіні.

Розкажіть про періоди найактивнішого сонця (з 10-00 до 17-00) і поясніть, що якщо дитина відчуває, як йому початок щипати шкіру, потрібно відразу ж піти в тінь.

4. Купатися під наглядом дорослого.


Навіть якщо дитина впевнено плаває або одягнена в спеціальні нарукавники, жилет і коло, обов’язково будьте поруч та не втрачайте її з виду. Так ви зможете бачити, що дитина плаває в спеціально відведеному, неглибокому місці та контролювати потенційно небезпечні ігри, якими діти можуть захоплюватися в воді.

5. Одягати захисне спорядження.


Купівля велосипеда, роликів або скейтборду повинна супроводжуватися покупкою шолома та іншого захисту від травм. А надягання такого спорядження нехай стане обов’язковим правилом, неважливо, одну хвилину їхати до потрібного місця або двадцять.

6. Вибирати безпечні ігрові майданчики.

Перш ніж посадити дитину на гойдалки, дорослому необхідно переконатися, що кріплення міцне, а сидіння гладке, без зазубрин та виступаючих цвяхів. Атракціони в парках необхідно вибирати відповідно до рекомендацій по віку, нагадувати дітям про закріплення та  акуратну поведінку під час катання.

Під час стрибків маленької дитини на батуті, дорослому потрібно перебувати поруч і не дозволяти перекиди через себе або стрибки кількох дітей на батуті одночасно. Також потрібно пояснити дитині, що на сонці металеві частини ігрових конструкцій можуть сильно нагріватися і, перш ніж з’їжджати з гірки, потрібно переконатися, чи вона не гаряча або її поверхня.

7. Мити руки перед їдою.

А також овочі, фрукти і ягоди. Щоб уникнути інфекцій і “хвороб немитих рук”, влітку необхідно частіше нагадувати дітям про прості правила гігієни, а також мати з собою вологі серветки на випадок, якщо поруч не виявиться води. Також влітку потрібно ретельно стежити за продуктами які швидко псуються і не зберігати їх при кімнатній температурі.

8. Одягатися по погоді та ситуації.


Для спекотної погоди варто вибирати одяг з натуральних тканин – “що дихає” та вільний. Поговоріть про те, чому в ліс краще надягати одяг з довгими рукавами, штани і закрите взуття, і як це може захистити від укусів комах. Зверніть увагу на те, як одягнена дитина, яка грає на дитячому майданчику: небезпечними елементами одягу вважаються тасьми на футболках і сукнях і особливо шнурки, протягнуті в капюшони кофт, так як вони можуть зачепитися за ігрове обладнання.

9. Під час грози та блискавці знайти безпечне місце.


Навіть якщо дитина не боїться гучних звуків, а вид блискавки здається їй чарівним, варто чітко пояснити, яку небезпеку таїть блискавка для людей на відкритому просторі, і чому необхідно перечекати негоду в закритому приміщенні подалі від вікон і дверей.

10. Пити достатньо води.


Добре, якщо у дитини є свій рюкзак, а в ньому пляшка з водою, яку можна наповнити. При активних іграх потрібно нагадувати про пиття кожні 15-20 хвилин, а в особливо спекотні дні незайвим буде розпорошувати на тіло термальну або звичайну воду з пульверизатора. Бажано, щоб виходячи з дому з дітьми, батьки тримали в сумці стандартний річний набір: вода, сонцезахисний крем, міні-аптечка, головний убір і перекуси які не псуються. Так, маючи під рукою предмети на першої необхідності, дорослі та діти зможуть розслабитись.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь