Чорноп’ятнічні дні для купівлі гаджетів: як зекономити

Чорна п’ятниця — час, коли в гонитві за знижками всі штурмують інтернет-магазини в пошуках привабливих пропозицій. Відчуваючи шалений попит, менеджери торговельних майданчиків часто вдаються до хитрощів, щоб заробити на клієнтові, який піде на все, аби придбати товар зі знижкою. Щоб дійсно зекономити, треба знати деякі нюанси.

Купуємо вигідно

Найбільший попит у період великого розпродажу мають гаджети: смартфони, планшети, ноутбуки, комп’ютери, розумні годинники, фітнес-браслети. На них можна очікувати знижку в розмірі 10–20%. Враховуючи початкову ціну — це непоганий бонус. На деякі моделі взагалі можливо отримати до 60%. Найкращу пропозицію варто очікувати в ніч на довгоочікуваний день. Щоб не проґавити момент, треба знати, якого числа Чорна п’ятниця. Цьогоріч вона випадає на 24 листопада. До цього моменту потрібно підготуватися заздалегідь:

  1. Скласти список, хоча б наближений, що плануєте купувати. Виділити основні та другорядні позиції.
  2. Вивчити асортимент магазинів, вибрати той, де продають потрібні гаджети за привабливою ціною. Потім слідкувати за вартістю.
  3. Визначити суму, яку готові витратити на покупки. Якщо планується онлайн-шопінг, покласти її на карту та додати ще 10–15% на непередбачувані витрати.
  4. Продумайте, чи потрібна доставка, скільки часу вона може зайняти. Це особливо актуально, якщо купуєте товари на іноземних сайтах.

Якщо ви зробили замовлення, піддавшись акційному ажіотажу, а потім зрозуміли, що цей гаджет непотрібний, є два тижні на його повернення.

Ще кілька корисних порад

В Україні, на відміну від США, Чорна п’ятниця не завжди відбувається за правилами. За традицією, магазини повинні зробити велику знижку. Але деякі нечесні менеджери спочатку завищують ціну, а потім, у день розпродажу, повертають її до початкового рівня. Щоб не потрапити на гачок до таких продавців, варто знати:

  1. За місяць до акції вартість може бути підвищено, а потім знижено. Тому варто слідкувати за вибраним товаром.
  2. Може так статися, що попри активну рекламу якогось товару з привабливими знижками в самому магазині його не виявиться. Це робиться для того, щоб люди, які вже налаштовані на покупку, зробили її абищо.
  3. Продавці наклеюють «жовті» цінники на моделі, які вже залежались, а новинки ховають.
  4. Нерідко бувають пропозиції типу: купи один товар та отримай інший у подарунок або за половину вартості. Такі акційні позиції не завжди належної якости. Вони можуть бути з дефектами, що їх при огляді не виявити.

Щоб дійсно отримати користь від шопінгу в день великого розпродажу, варто підходити до цього процесу з холодною головою. Провести підготовку заздалегідь. Все проаналізувати та не квапитися.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь