12 культових мультфільмів від Walt Disney

Добро, спокій, безтурботність, естетична насолода і дитинство, одні з перших асоціацій, які виникають при згадці про мультфільми Walt Disney Productions. Це ті мультфільми, котрі наповнюють нас, додають щось нове, до того незбагнене. Пригоди та історії, які ми можемо переживати кожного разу з новими почуттями.

За видатний внесок у кінематограф Disney було удостоєно 26 статуетками Оскар, преміями Золотий Глобус, BAFTA, Каннського та Венеціанського кінофестивалів і багатьох інших нагород. На Голлівудській Алеї слави Волту Діснею присвячено одразу дві зірки. І це не дивно, адже на добрих, повчальних і повних дива мультфільмах студії Disney виросло не одне покоління.

Міні Рівне пропонує детальніше познайомитись з роботами легендарної студії!

Мультфільми Silly Symphonies для дітей 1,5 – 3 років

«Черепаха та заєць» (англ. The Tortoise and the Hare) — анімаційний короткометражний мультфільм 1935 р. Того ж 1935 року мультфільм отримав премію «Оскар» за найкращий анімаційний короткометражний фільм.

На відміну від оригінальної байки, яка була просто змаганням між зайцем і черепахою, в мультфільмі відбувається велика спортивна подія. Заєць Макс — фаворит гонки, самовпевнений, атлетичний і неймовірно швидкий. Його суперник, Черепаха Тобі, навпаки, повільний і незграбний, за що з нього насміхаються. Однак у нього є здатність розтягуватися, яка виявляється зручною в деяких ситуаціях…

«Троє поросят» (англ. Three Little Pigs) — мультфільм 1933 року. Мультфільм займає 11 місце в списку 50 найкращих мультфільмів, складений істориком анімації Джеррі Беком в 1994 році. Художником-аніматором цього мультфільму є Арт Беббіт.

Три брата будують власні будинки з цегли, дерева та соломи. Всі вони грають на різних музичних інструментах: Неф-Неф — на флейті, Наф-Наф — на скрипці, а Ноф-Ноф — на фортепіано. Перші два будують свої будинки з великою легкістю, після чого весь день відпочивають і співають. Третій же, Ноф-Ноф (Практичне Порося), працює цілий день, будуючи міцний цегляний будинок, але його брати посміюються над ним, але як нам всім відомо даремно.

«Ламберт» (Lambert the Sheepish Lion) – анімаційний короткометражний фільм, який був випущений в 1952 році. Режисер цього мультфільму Джек Ханна.

8-хвилинний мультфільм присвячений Ламберту, левенятку, яке помилково потрапило до отари овець. Ламберт живе своїм життям, думаючи, що він вівця, але інші вівці над ним насміхаються, так як він відрізняється від них. Але одного разу все зміниться, коли Ламберт буде вимушений захищати отару від голодного вовка.

Повнометражні мультфільми для дітей 3 – 5 років

«Дамбо» (англ. «Dumbo») — мультфільм 1941 року студії Дісней. Режисер — Бен Шарпстін. Мультфільм отримав приз Каннський кінофестиваль в 1947 за найкращу анімацію, премію «Оскар» у 1942 році за найкращу музику до фільму. Головного героя стрічки створив син українських емігрантів Білл (Володимир) Титла, спостерігаючи за своїм дворічним сином Петром.

Цирковій слонисі місіс Джамбо лелека приносить слоненя — Джамбо-молодшого. Через незвичайно великі вуха слоненяти його незлюбили інші мешканці цирку, давши йому прізвисько «Дамбо» (від англ. Dumb — дурний). Мультфільм про справжню дружбу, віру в себе та свої можливості, про любов матері до дитини, про те, як важливо сприймати себе та свою зовнішність.

«Бембі» (англ. «Bambi») — п’ятий за рахунком класичний мультфільм Волта Діснея. Робота над картиною розпочалася в 1936 році і, через виняткову складність в реалізації поставлених цілей, закінчилася лише в 1942 році. Але повірити, що це мультфільм 1942 року майже не можливо! В основі картини лежить однойменна книга Фелікса Зальтена, випущена у 1923 році. Головні дійові особи — оленятко Бембі, його батьки (мати і батько — Великий Князь лісу) та друзі.

Тематика фільму щодо охорони природи допомогла підвищити інформованість про профілактику пожеж, а смерть матері Бембі стимулювала інтерес громадськості до проблем прав тварин.

За останнім опитуванням Los Angeles Business, «Бембі» був визнаний найкращим діснеєвським мультфільмом. Мультфільм неймовірно легкий у перегляді, рекомендуємо дивитись мовою оригіналу.

«Білосніжка та семеро гномів» (англ. Snow White and the Seven Dwarfs) — перший повнометражний анімаційний фільм компанії Волта Діснея і у США загалом. Крім того він є першим анімаційним фільмом, яким було виготовлений у повному кольорі. Фільм є екранізацією відомої народної казки в обробці братів Грімм.

«Білосніжка» отримала безліч нагород, включаючи Гран-прі МКФ та премію «Оскар». Різні видання включають «Білосніжку і семеро гномів» в списки найкращих мультфільмів всіх часів.

Мультфільми для дітей 5 – 8 років

«Леді та Бродяга» (англ. «Lady and the Tramp») — п’ятнадцятий за рахунком мультфільм студії Уолта Діснея, перший мультфільм у форматі CinemaScope, а також перший мультфільм, який поширюється за допомогою дочірньої компанії Buena Vista Distribution.

Сюжет мультфільму базується на двох джерелах — по-перше, на оповіданні Уорда Гріна «Щасливий Ден, цинічний пес» (англ. Happy Dan, The Cynical Dog), а по-друге — на давньому задумі діснеївського аніматора Джо Гранта.Чудовий мультфільм для сімейного перегляду під час новорічних та різдвяних свят.

«Аліса в Країні чудес» (англ. Alice in Wonderland) — мультфільм, 1951 року, адаптація книг англійського письменника Льюїса Керролла «Аліса в Країні чудес» і «Аліса в Задзеркаллі».

Десятилітня дівчинка Аліса, заснувши, бачить у сні білого кролика. Аліса біжить за ним, і, мимоволі попадає в Країну чудес, де з нею відбуваються дуже неймовірні речі. Історія в загальних рисах повторює казку Льюїса Керролла «Аліса в Країні чудес» (кімната закритих дверей — дім Білого Кролика — Божевільне чаювання — крокет у Королеви Хробаків). Однак, є різниця. Так відсутня Герцогиня і Валет. У кімнаті закритих дверей Аліса не бачить Чудесного Саду, а лише переслідує Білого Кролика. Вибравшись на берег Моря Сліз, вона зустрічає братів Труляля і Траляля («Аліса в Задзеркаллі»), а потім потрапляє в будинок Білого Кролика, який плутає її зі служницею Мері Ен. Крім цього, Чеширський Кіт виконує баладу «Бармаглот» («Аліса в Задзеркаллі»).

«Книга джунглів» (англ. «The Jungle Book») — анімаційний фільм 1967 року. Створений за мотивами твору Редьярда Кіплінґа «Книга джунглів».

Вирощене вовками людське дитинча Мауглі за рішенням зграї повинне повернутися до людей, щоб не потрапити в лапи до тигра-людоїда Шер Хану. Разом з пантерою Багірою Мауглі вирушає в дорогу, назустріч знайомствам і небезпечним пригодам. Він подружиться з безтурботним ведмедем Балу, буде викрадений мавпами, стане полоненим підступного удава Каа, і ще багато чого трапиться із сміливим хлопчиком, який за словами самого Кіплінга «Любить смикати смерть за вуса».

Мультфільми для дітей 8 – 12 років

«ВОЛЛ·І» (англ. WALL·E) — анімаційний науково-фантастичний фільм 2008 року, створений студією Pixar Animation Studios і знятий Ендрю Стентоном.

В основу фільму покладена історія робота на ім’я ВОЛЛ·І, який призначений для очищення Землі від відходів у далекому майбутньому. Врешті-решт він закохується в іншого робота на ім’я ЄВА і слідує за нею в космічний простір за пригодами, що змінять долю його виду і долю всього людства.

Фільм виграв «Золотого глобуса» за найкращий анімаційний фільм, премію «Г’юґо» за найкращу постановку, великої форми, «Оскара» за найкращий анімаційний фільм, а також був номінований на п’ять нагород 81-ої церемонії вручення премії «Оскар». За версією журналу «Тайм» у категорії «Найкращі фільми десятиліття», картина займає перше місце. Фільм піднімає гостро екологічно-соціальні теми і змушує задуматись над нашою недбалою поведінкою, вчить любити планету та оберігати її.

«Вперед і вгору» (англ. «Up») — анімаційний комедійно-драматичний фільм студії Піксар та Walt Disney Pictures, прем’єра якого відбулася 2009 року.

Дивовижно красивий, яскравий, добрий та веселий мультфільм про буркотливого пенсіонера та хлопчика, що відправилися у подорож в літаючому на повітряних кульках будинку. Це історія про дружбу, спогади, самотність, кохання та любов до життя, яка отримала “Оскар”.

Мультфільм із катогірії від 0 до 101+, який не залишить байдужим нікого.

«Думками навиворіт» (англ. Inside Out) — комедійно-драматичний фільм 2015 року, знятий Пітом Доктером. Цей спільний проект студій «Disney» і «Pixar» посів десяте місце у списку найприбутковіших мультфільмів усіх часів.

Райлі — звичайна 11-річна школярка, її поведінку визначають п’ять базових емоцій: Радість, Печаль, Страх, Гнів і Відраза.Емоції живуть у свідомості дівчинки і кожного дня допомагають їй справлятися з проблемами, керуючи усіма її вчинками. Повчальний та глибокий мультфільм для сімейного пергляду, здатний допомогти краще зрозуміти одне одного.

Бажаємо Вам гарного перегляду!

Залишити відповідь