Українська школярка – підприємець-кулінар в 15 років

Наймолодшим кулінаром Солодкого маркету від проекту «Всі. Свої »в цьому році була 15-річна Настя Горкун. Вона представила на крафтового ярмарку вишукані, авангардні торти, десерти і отримала безліч захоплених відгуків.

«Я замовляв у Насті торт до святкового столу. Але найбільше здивувався навіть не з самого виробу, хоча і йому теж, адже він був з гречаним мусом, а тому, як серйозно і професійно вона уточнювала у мене як у клієнта всі нюанси: привід для свята, смаки гостей, чи не має хтось або з них обмежень по здоров’ю, особливих дієтичних переваг і т.п. І це в 15 років! Подумав: «О, це переді мною вже готовий маркетолог». Ще одне підтвердження того, що Україну врятують молоді стартапери, заряджені вірусом підприємництва», – ділиться враженнями президент асоціації« Український клуб аграрного бізнесу », гендиректор ІМК Алекс Ліссітса.

Джерело фото: facebook.com//Алекс Ліссітса

Настя віддає кулінарії все свій час, вільний від навчання, занять з репетитором і обов’язкових відвідувань спортзалу. Готувати любить з дитинства. Але для професійних занять вибрала солодкий напрямок. Тому що бачила можливість заробляти саме в цій ніші: «М’ясні страви люблю, але навряд чи могла б управлятися з ними так, щоб готувати на замовлення».
Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

Особистий рекорд дівчини – 7 приготованих тортів в день. Каже, готова не спати ніч, але обіцяне замовлення обов’язково виконає, доведе до найвищої якості. Отримує від роботи з солодощами не тільки заробіток, але і масу задоволення.

Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

Ми поцікавилися у батьків Насті, чи цілеспрямовано вони розвивали в ній підприємницьку жилку.

«Ми – трудоголіки, діти постійно бачать нас в роботі, – розповідає мама дівчини Анна Горкун. – Я переживала, що з’являється дефіцит спілкування, і тому часто брала старшу дочку на роботу. Вона кілька років приходила до мене в кабінет, просто робила уроки, читала, але і була свідком командної роботи на моєму підприємстві. Найбільше їй подобалися креативні наради з маркетингу. Навіть сама намагалася якісь свої пропозиції вносити. Думаю, саме тоді дочка і навчилася, наприклад, ставити правильні питання, оцінювати можливості ».

Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

З 9-го класу сім’я почала серйозно замислюватися над майбутнім Насті. Запропонували самій вибрати напрямок. «Ми могли запропонувати, наставити. Але попередили: в такому випадку ймовірність того, що дійсно щиро любитимеш цю справу все життя, така собі. Тому повинна вибрати сама», – ділиться мама.

Настя вирішила спробувати дизайнерські курси, і після декількох занять інтерес охолонув. Однак батьки наполягли: закінчуй розпочате.

Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

«Треба давати дітям право вибору, але в той же час стежити, щоб вони не пасували перед першими ж труднощами, – вважає тато Насті Тарас Горкун. – Я підлітком перепробував безліч усього, і при перших же труднощах кидав і переходив до іншого. Упевнений, через це втратив багато можливостей. Не хочу, щоб мої діти повторювали такі помилки. Тому переконую не відступати і доводити почате до логічного завершення. Курси Настя закінчила, отримала сертифікат».

Наступне захоплення виявилося більш переконливим. Дівчина тепер має ще й свідоцтво кондитера після спеціальної підготовки. Батьки допомогли: придбали посуд, інвентар, коли переконалися, що нове хобі переростає в ремесло.

Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

Настя відразу задумала, що солодку майстерність можна правильно монетизувати. Сама веде розрахунки, облік, робить закупівлі та налагоджує доставку своєї продукції.

«Поступово, але вона навчилася дисциплінувати себе. Ми зробили нахил, що оплата вимагає великої відповідальності перед замовником, – розповідає мама. – Власний заробіток приносить дочці великий драйв. Це її власне досягнення. А головне – вона може розкрити свої можливості вже в конкретному професійному напрямку».

Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

Настя продовжує вчитися. Наприклад, на курсах, де дізналася, якими альтернативними інгредієнтами можна замінювати традиційні солодощі людям з генетичним неприйняттям певних продуктів, хворим на діабет, прихильникам вишуканих дієт. «Відкриваються нові ніші, які дуже цікаво розвивати», – каже дівчина і придумує торти, де несподівано обігрує, наприклад, гречку з вишнями.  Особливо любить готувати мусові торти: каже, вони не такі солодкі та дуже ніжні. Ретельно по-дизайнерськи прикрашає кожен виріб.

Джерело фото: facebook.com//Nastya Gorkun

Додатково вивчає французьку. Щоб бути в курсі свіжих ідей та віянь ще й від європейських кулінарів.

 

Джерело
Автор Алла Стрижеус

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь