1 квітня – День сміху. Історія свята для дітей

Як розповісти дитині про свято День сміху? Розкажіть про древні першоквітневі жарти і веселі історії.

Перше квітня – дуже незвичайне свято. Але багато хто любить його. Саме в цей день можна жартувати, розігрувати друзів і навіть батьків. Ігнорувати це свято неможливо. Обов’язково знайдеться жартівник. Тому будьте уважні! Адже навіть найсерйозніші дорослі в цей день стають дітьми і захоплюються грою.

Звичай веселитися, жартувати й обманювати один одного саме 1 квітня існує в багатьох країнах. Хтось то 1 квітня називає Днем сміху, хтось – Днем дурня. Італійці 1 квітня називають Днем дурнів, шотландці – Днем зозуль, а японці – Днем ляльок. В Україні День дурня теж користується величезною популярністю.

Коли ж і як з’явилося це свято?

Багато років тому Новий рік святкували навесні. Найвеселіше свято проходило якраз 1 квітня. Але ось французький король наказав святкувати Новий рік 1 січня. Багато підданих не послухалися, тому що звикли святкувати його 1 квітня.

Тоді над ними почали сміятися, жартувати і називати їх «першоквітневими дурнями». А подарунки дарували порожні – у великій упаковці зазвичай не було нічого або була якась дрібниця.

Така ж історія сталася в Англії і Шотландії. А в інші країни, кажуть, це свято прийшло під знайомою нам назвою – День сміху.

Ще існує така історія. Жив імператор Костянтин. І були у нього блазні, які розважали і заспокоювали його. Одного разу вони жартома сказали імператору, що можуть керувати державою краще будь-якого царя. Заради сміху Костянтин на день віддав кермо влади державою одному з блазнів. А блазень видав наказ про те, щоб цей день відтепер і назавжди вважався Днем дурниць.

1 квітня не значиться як свято в жодному календарі. У США його називають “святом серця, а не держави». Може, і правильно: кажуть, люди, які вміють сміятися, довше будуть залишатися молодими і красивими.

Стародавні жарти на 1 квітня

Найбільш популярною жартом школярів завжди був аркуш паперу, який чіплявся ззаду з написом «Чекаю стусана». А ще чомусь всім подобається жарт: «У тебе вся спина біла!»

У німців здавна існує звичай посилати кого-небудь за тим, чого не можна принести. Як у казці: «Піди туди, не знаю куди». Цей жарт називається «посилати кого-небудь у квітень». «Дурня треба ганяти, за три милі посилати» – вважають німці. Ось і посилають: то за комариним жиром, то за мовою осла.

Англійці в цей день зашивають рукави светрів своїх рідних, надсилають друзям посилки з мотузкою для зав’язування вітру. Можуть попросити знайти в магазині смугасту фарбу або прямий гак. Як ти думаєш, це можливо?

У День сміху прийнято розігрувати друзів і знайомих. Це чудовий і веселий звичай. Однак більшість людей в цей день більш уважні, тому пожартувати над ними не так просто.

У кожної країни є свої традиції розігрувати людей. У Фінляндії здавна день сміху був дуже популярний в селах. З ранку батьки відправляли дітей до сусідів за річчю, якої насправді не існує. Наприклад, за «дерев’яними ножицями» або «гребінцем для півнячого хвоста». Діти приходили до сусідів. А вони, в свою чергу, «згадували», що вже ніби віддали цей інструмент комусь іншому. І дитина вирушала у наступний двір … А в Америці з року в рік 1 квітня на одну з вулиць столиці виносять величезну чашу з морозивом. Ось тільки смак у цього морозива чомусь незвичайний – квасолі або кукурудзи …

Колись зображення в телевізорі було чорно-білим. Уяви, як виглядали твої улюблені герої мультфільмів! І ось працівник технічного відділу єдиного на той час телевізійного каналу в Швеції 1 квітня потрапив в новини. Він повідомив, що нарешті знайдено простий спосіб зробити телебачення кольоровим. Для цього треба було натягнути на телевізійний екран нейлонові панчохи. Сотні тисяч людей послухалися його поради і марно намагалися побачити хоча б найменші ознаки появи кольорової картинки. Уявіть, скільки людей після цього називали один одного «першоквітневими дурнями»!

На батьківщині багатьох гумористів – в Одесі – свято стало офіційним. Щорічно тут проводиться фестиваль ”Гуморина”.
І, звичайно, головна приповідка в цей день – ” 1 квітня! Дурня всесвітня!”.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь