ВООЗ змінила рекомендації щодо застосування антибіотиків

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) провела найбільший за останні 40 років перегляд своїх рекомендацій щодо антибіотиків та опублікувала нову класифікацію антибіотиків, а також оновлені рекомендації по використанню антибактеріальних препаратів, у зв’язку з необхідністю уповільнити поширення стійкості бактерій до антибіотиків.

В оновлений перелік найважливіших лікарських препаратів увійшло 39 антибіотиків для лікування 21 найбільш поширеного захворювання. Всі антибактеріальні препарати розділені на три категорії, залежно від того, коли необхідний прийом антибіотиків:

  • доступні (access),
  • можливі (watch),
  • резервні (reserve).

Доступні. У цю категорію включені такі антибіотики, які рекомендовані для лікування поширених інфекційних захворювань, наприклад пневмонії. Сюди входять такі препарати, як ампіцилін, амоксицилін тощо. При цьому ВООЗ зазначає, що навіть антибіотики з цього списку повинні застосовувати тільки за призначенням та при наявності відповідних симптомів, а під час застосування слід уважно спостерігати за пацієнтом.

Можливі. Використання медикаментів з цієї групи, призначених для терапії першої або другої лінії всього декількох інфекційних захворювань (зокрема, циститу, бактеріального бронхіту), відповідно до рекомендацій ВООЗ має бути максимально скорочено, щоб уникнути подальшого поширення лікарської стійкості до антибіотиків.

Зокрема, йдеться про те, що використання ципрофлоксацину, який широко застосовується для лікування циститів або, наприклад, таких інфекцій верхніх дихальних шляхів, як гострий бактеріальний синусит або бактеріальний бронхіт, має бути суттєво скорочено задля уникнення подальшого розвитку стійкості до антибіотиків.

Резервні. У третю групу RESERVE ВООЗ включила вісім препаратів, таких як колістин та деякі види цефалоспоринових антибіотиків, які мають використовуватися лише в крайніх випадках – лише за найсерйозних обставин, якщо всі інші варіанти лікування не допомогли та при наявності загрозливих для життя інфекцій з множинною стійкістю до ліків.

Зазначається, що ці групи стосуються лише антибіотиків, які застосовуються для лікування 21 найпоширеніших інфекцій.

У ВООЗ наголосили, що загалом до оновленого списку додаються 30 ліків для дорослих і 25 для дітей, а також визначені нові способи застосування для дев’яти вже наявних препаратів.

 Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь