Лікуємося без шкоди для здоров’я: антибіотики для дітей

Дитина у віці до 7 років упродовж року може хворіти 8-14 разів вірусними захворюваннями, і це вважається нормою, адже так формується імунна система дитини. Більш ніж половина батьків впевнені, що гарячка чи кашель, що тривають довше 3-х днів вимагають важчої артилерії для лікування, ніж жарознижувальний препарат та малиновий час. А чи вірна така стратегія? Коли потрібно застосовувати антибіотики для дітей, а коли досить рясного пиття розглянемо нижче.

За даними центру Громадського здоров’я України 90% антибіотиків, які призначають педіатри чи сімейні лікарі, використовують для лікування захворювань дихальних шляхів. А у більшості випадків причиною ГРВІ є віруси й лікування антибіотиками ніяк не пришвидшить видужання хворого, адже вони впливають лише на бактерії. Прийом антибіотика не є гарантією, що вірусна інфекція не “опуститься нижче”, як кажуть, і не спричинить ускладнення, це залежить від сили й виду вірусу, з яким зустрівся організм.

Важливий момент, коли дитина захворіла, у неї підвищились температура, з’явився нежить, кашель, варто звернутися до свого лікаря, щоб він визначив причину захворювання – вірус чи бактерія, призначив додаткове обстеження (якщо потрібно) та призначив адекватне лікування по віку. 

Правила вживання антибіотиків для дітей

  • Головне правило. Антибіотик призначає лікар і ніхто інший. Тільки він може визначити потрібний клас медичного препарату, дозу та тривалість лікування. Призначаємо антибіотики для дітей тільки, тоді коли без них не обійтися.
  • Приймаємо ліки згідно з інструкцією, де чітко вказано, умови застосування препарату. Не варто приймати антибіотики під час їжі, краще за годину до їди, або вже після. Запивати варто лише негазованою водою, а ж ніяк не соками, молоком чи кисломолочними напоями. Вони інактивують лікарську дію препарату у шлунку, й антибіотик вже не може виконати свого завдання. Найкраще вживати молочні продукти через 2-3 години після вживання.
  • Чітко дотримуватися дозування, не робити перерв у лікуванні, якщо навіть стало краще, й обов’язково пройти повний курс лікування, який вказав лікар. Як правило, це від 5-14 днів. Це дуже важливо аби уникнути рецидивів у майбутньому. Зазвичай, покращення відбувається через 24-72 години після початку лікування антибіотиком. Якщо змін не відбувається краще звернутися повторно за консультацією.
  • Батьки обов’язково повинні зберігати у медичній картці усі курси терапії антибіотиками, які проходила дитина. Щоб у разі потреби лікар міг чергувати речовини, щоб уникнути використання антибіотиків одного класу, відповідно формування резистентності.
  • Не викидайте пляшку з антибіотиком із загальними відходами, адже проникнення у ґрунт, воду цих речовин дуже негативно впливає на екологію. Використані ліки варто заносити в аптеку, де є спеціальні контейнери для такого посуду.

Дитячий організм дуже чутливий до використання антибіотиків. Тому кожен прийом таких ліків має бути обґрунтованим, строго контролюватися лікарем та з дотриманням усіх правил, адже в дитинстві закладається фундамент здоров’я на все подальше життя.

 

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь