Плюси та мінуси дистанційної школи: чи варто переходити на новий формат навчання

Дистанційне навчання наразі є зручним та ефективним способом здобуття знань, а для багатьох дітей – ще і єдиним можливим варіантом. Тож їх батьків цікавить не тільки документи, що необхідні для початку навчання у закладі https://www.atschool.com.ua/vstup-dokumenti/, але й які саме переваги має така форма навчання і чи є в неї недоліки. Атмосферна Школа роз’яснить ці питання для вас.

Що ж таке дистанційне навчання?

Система дистанційної освіти забезпечує доступ до навчальних матеріалів завдяки використанню комп’ютерних технологій. Таким чином кожен громадянин має можливість реалізувати своє право на освіту.

Дистанційне навчання дає можливість учням отримувати та перевіряти свої знання віддалено, без фізичного відвідування школи та без прив’язки до фіксованого за часом розкладу занять. Така форма освіти має багато переваг у порівнянні з очним навчанням завдяки різноманіттю спеціальних програм та дидактичних матеріалів. А ще при дистанційній формі навчання можна обирати навчальні пакети у відповідності до навчальних потреб: «Учень», «Екстерн», «Слухач», пакет для учнів за кордоном “З Україною в серці” тощо. Навчатися можна у зручний час та у власному темпі. Зараховані до школи учні отримують свідоцтво державного зразка.

Плюси дистанційної освіти

 1. Економія часу.
  Дитина використовує свій час максимально ефективно та продуктивно. Відтепер не потрібно витрачати безліч часу на збір та дорогу до школи, різноманітні організаційні моменти у класі. Завдяки цьому учень більше встигає і менше втомлюється.
 1. Наявність всіх необхідних дидактичних матеріалів.
  Все що потрібно для освітнього процесу є в електронному вигляді на навчальній платформі, тож виконувати завдання можна будь-де, де є інтернет і в будь-який зручний час. Учням пропонується якісний контент, озвучені відеопрезентації, тренажери для закріплення знань, тести для самоконтролю, відео практичних та лабораторних робіт. Всього в два кліки дитина або її батьки можуть знайти потрібний урок чи матеріал на структурованій та зручній у користуванні навчальній платформі.
 2. Можливість підлаштувати навчання під свій темп.
  Деякі діти краще та швидше засвоюють гуманітарні предмети, а деякі – точні науки. Зважаючи на це, дистанційне навчання допомагає оптимізувати освітній процес та акцентувати увагу, наприклад, на англійській мові, історії чи хімії.
 1. Набуття навичок самоосвіти.
  Найбільших успіхів досягають ті люди, які здатні до самоосвіти. Саме такі навички закладає дистанційка. Дитина навчається розуміти траєкторію свого здобуття знань.
 1. Об’єктивність оцінок.
  Більше не буде упереджень — реальних чи уявних. Всі роботи перевіряються автоматично електронною системою оцінки знань, а вчителі лише можуть давати свої коментарі до них.

Ще одним важливим плюсом є можливість зменшення психічного та фізичного навантаження дитини. Тепер «совенятко» буде завжди у доброму гуморі перед першим уроком, а сором’язливий хлопець – вільно почувати себе під час навчального процесу. Домашня атмосфера повинна спонукати на розкутість та впевненість у собі.

Мінуси освіти у дистанційній формі

Однак не можна заперечувати, що деякі недоліки у дистанційному навчанні все ж є. Одні з них однозначні, а деякі – досить спірні.

Головним мінусом, як вважає більшість батьків, є відсутність повноцінної соціалізації у дітей і тої самої атмосфери знаходження у класі. Проте школа – це в першу чергу заклад для навчання. А навички спілкування та взаємодії дітям краще отримувати в закладах позашкільної освіти або в тематичних гуртках, тому що діти будуть об’єднані ціллю, ймовірно релевантними цінностями та інтересами. Саме таке оточення буде давати правильну соціалізацію.

Також через те, що уроки проводяться за допомогою гаджетів, дитина, яка і без того майже увесь свій час проводить в телефоні чи комп’ютері, не встигає від них відпочити. Але чи є це проблемою? Навпаки, за допомогою дистанційної освіти учень усвідомлює, що сучасні гаджети – це не лише інструмент для розваг та спілкування і повноцінно опановує їх використання у навчальних цілях.

Атмосферна Школа є професійним ліцензованим освітнім закладом, який пропонує батькам та їх дітям структуроване, прогресивне офіційне навчання у дистанційній формі тільки з досвідченими вчителями. Долучайтесь до майбутнього вже зараз, тим паче, що зробити це буде так просто та приємно.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь