Як батьківська любов впливає на розвиток дитячого мозку

На те, наскільки дитина виросте розумною та успішною, впливає не тільки генетика і гарна освіта. Набагато важливіше – то, як батьки ставляться до дитини. Вчені наводять свої докази. Техаська дитяча лікарня опублікувала знімок, на якому видно результати сканування головного мозку двох дітей одного віку.

Один з них належить здоровій 3х-річній дитині, а інший – дитині з сильною емоційною травмою. Здогадаєтеся, де знімок мозку дитини яку люблять?

portalraizes.com

Знімок зліва – це мозок малюка, який ріс в любові та турботі. Він великий, без видимих плям і затемнень. Справа мозок дитини, який виховувався в жорсткій сім’ї. Батьки ігнорували навіть базові, але життєво-важливі потреби малюка.

Професор і психіатр Брюсса Д. Перрі пояснює, що мозок дитини, яка постраждала від жорсткості батьків в ранньому віці, має збільшені шлуночки головного мозку, кортикальну атрофію і маленьку для свого віку праву півкулю.

Він народився здоровим, але тепер буде страждати від затримки розвитку і поганої пам’яті. Зміни в його мозку викликані не хворобою або травмою, це наслідки поганого і зневажливого поводження в сім’ї. Те, як батьки ставилися до цих дітей в ранньому віці, вплинуло на розвиток їх мозку. Все це матиме і довгограючі наслідки.

pixabay.com

Діти, які пережили емоційні травми і насильство в ранньому віці, зазнають труднощів у соціалізації та навчанні. Для них високий ризик потрапити в залежні відносини або стати ізгоями. Вони також схильні до психічних захворювань і можуть мати різні проблеми зі здоров’ям. Перші два роки свого життя дитина нерозривно пов’язана з матір’ю або людиною, яка її замінює. І материнська любов і турбота відіграють велику роль здорового розвитку мозку.

За матеріалами: www.portalraizes.com

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь