Батьки вимагають реєстрації вакцини від менінгококу групи B в Україні

З такою ініціативою об’єдналися батьки, учасники групи у Facebook “Вакцинація: питання та відповіді”. Група була створена ГО “Батьки за вакцинацію” для всіх, хто бажає отримувати достовірні та фахові відповіді на будь-які питання щодо профілактичних щеплень та імунопрофілактики. Поради у спільноті надаються виключно на засадах сучасної доказової медицини.

Учасники групи – активні та свідомі батьки, що відповідально ставляться до здоров’я дітей і готові вживати всіх необхідних заходів для захисту їх від небезпечних вакцинокерованих хвороб.

На жаль, ряд вакцин, що успішно використовуються в розвинених країнах, в Україні не входять до календаря щеплень, і батьки змушені купувати їх самостійно. Ще серйозніша проблема виникає з вакцинами, які наразі в нашій країні ще навіть не зареєстрована – в цьому випадку батьки вимушені їхати за кордон, щоб зробити дитині щеплення. Наприклад, винайдена у 2014 році вакцина від менінгококу групи В  дуже актуальна для України, адже за оцінками інфекціоністів 50% випадків захворювання на менінгококовий менінгіт спричиняє саме менінгокок групи В. Подібна ситуація є неприпустимою, і її вирішив змінити один з активістів спільноти: було створено петицію на сайті Президента України з вимогою негайно вжити заходів з реєстрації вакцини даного типу в Україні.

Текст петеції: “Одними з найбільш розповсюджених збудників бактеріального менінгіту в світі вважаються бактерії типу В. За словами інфекціоністів, в Україні до половини випадків захворювання викликані саме бактеріями цього типу. Довгий час вакцину від B-інфекції не могли розробити, оскільки сполуки цієї групи схожі на антигени центральної нервової системи. Перша вакцина від групи В була випущена в 2014 році. Вона отримала назву “Бексеро” (Bexsero) і на ринку коштує близько 100$ за дозу. За рік Британія стала першою країною, яка внесла цей тип вакцини в календар щеплень. Зараз вакцинація обов’язкова для дітей у 2, 12 і 14 місяців. В Україні “Бексеро” не зареєстрована. Вказана ситуація є неприпустимою, оскільки бактерії типу В є поширеними в Україні. Більш того, значна кількість свідомих батьків вимушена вакцинувати себе та своїх дітей за кордоном, замість того, щоб отримувати ці послуги вдома. Вимагаємо у Президента України вжити термінових заходів з метою реєстрації Bexsero в Україні.”

ГО “Батьки за вакцинацію” підтримує ініціативу активіста і закликають батьків підписати дану петицію за посиланнямhttps://petition.president.gov.ua/petition/44514

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь