Як весело провести час з сім’єю?

У кожної сім’ї є свій спосіб проводити час разом. Від того, як ви проводите дозвілля залежить і те, яким саме воно буде. Воно може заряджати силами та енергією, дарувати позитивні емоції, мотивувати людину рухати вперед і досягати нових вершин. А може і виснажувати, й заганяти у депресію. Щоб не сталося останнього до планування спільного відпочинку потрібно підходити дуже відповідально.

Чому важливо проводити дозвілля разом?

Спробуйте собі уявити, як виглядає дозвілля середньостатистичної української родини: голова родини сидить за комп’ютером та грає в азартні розваги в онлайн казино чи комп’ютерні ігри, мати в цей час прибирає або готує, а діти сидять у планшетах. Така картина справді лякає, адже, сім’я повинна проводити вільний час разом і ось кілька вагомих аргументів “за”:

  • Відбувається потужний енергообмін між членами родини. Скажімо на роботі чи навчанні батьки та діти повинні дотримуватись певних правил поведінки та рамок. Вони не завжди мають можливість сказати те, що думають. Геть інша атмосфера панує у родинному колі: тут кожен може розслабитись і бути самим собою. Батьки та діти не повинні боятися розповідати про свої проблеми чи неприємності один одному.
  • Задовольняє потребу дитини й дорослого у тактильному (тілесному) контакті. Науково доведено, що для відчуття повного щастя дитині потрібно мінімум 8 обіймів на день. А спільний відпочинок є ідеальним часом та місцем, де можна досхочу пообійматися. При цьому, дівчатка хочуть обіймів, а ось хлопчикам достатньо рукопотискань, поплескувань по плечу тощо.
  • Третя важлива роль спільного дозвілля – інтелектуальний обмін. Дорослі можуть поділитися своїми знаннями та досвідом між собою та з дітьми. Це золотий час аби розповісти про свої плани, прагнення та цілі. Для дітей це можливість запитати у батьків поради, дізнатися їхню думку стосовно тієї чи іншої ситуації.

Не слід забувати, що спільно проведений у родинному колі час є відмінними ліками проти депресії та апатії, він допомагає подолати стреси та труднощі у спілкуванні. Також сімейне дозвілля розвиває командний дух та вчить кожного члена сім’ї взаємодіяти з іншими. 

Як правильно спланувати сімейний відпочинок?

Планування спільного відпочинку є дуже важливим та відповідальним завданням для кожного члена сім’ї, адже, від нього залежить яким буде прийдешній робочий та навчальний тиждень. Ось кілька корисних порад, які допоможуть спланувати корисний та цікавий сімейний вікенд:

  • Правило перше: зміна роду діяльності. При плануванні відпочинку слід враховувати особливості роботи батьків та навчання дітей. Наприклад, якщо весь тиждень батько та мати активно спілкуються на роботі, а діти в школі, то ідеальним відпочинком для них буде той, де можна трішки помовчати та побути з собою наодинці.
  • Правило друге: планувати відпочинок потрібно заздалегідь, при цьому завжди повинен бути запасний план. Наприклад, якщо ви запланували поїхати у зоопарк, а він виявився закритим, то це зовсім не означає, що час повертатися додому. Варто скористатися планом “Б”.
  • Правило третє: зміна звичного середовища. вікенд не можна проводити вдома перед телевізором. Влітку краще відправитись всією сім’єю на природу, а взимку — в кіно, театр чи на льодову арену, де можна покататися на ковзанах і санчатах.

І найголовніше не слід забувати, що якщо інтереси батьків та дітей не співпадають чи діти перебувають у такому віці, що знайти з ними спільну мову важко, відпочивати краще окремо. За вихідні батьки та діти встигнуть відпочити одне від одного, тому при зустрічі їхні стосунки стають теплішими.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь