На велосипеді в ортопедичних босоніжках або чому ортопедичне взуття “не працює”

«Чому не працює ортопедичне взуття?» розмірковує мама та власниця інтернет-магазину ортопедичного взуття Ірина Дубенська.

З огляду на специфіку того, чим я займаюся, маю можливість часто і подовгу спілкуватися з батьками, дітки яких мають ті чи інші проблеми з опорно-руховим апаратом, і з дорослими, які мають аналогічні проблеми.

Часто-густо чую, що всі рекомендації ортопедів виконують, а нічого не діє. Коли починаю питати детальніше, як правило, звучить або «в нас все взуття ортопедичне», або (з особливою гордістю) «ми ходимо на безкоштовні масажі та ЛФК щокварталу, а інші такі гроші на це витрачають». Відразу зазначу, що я – не противниця економії, якщо масаж та ЛФК виконуються професіоналами – однозначно варто ходити. Ну та апріорі я – не противниця ортопедичного взуття (дозовано і за наявності реальних показів).

Перше, на чому хотілося б наголосити: наше тіло має потужний м’язовий корсет, який власне і призначений тримати його у правильному положенні, щоб воно могло нормально функціонувати. З м’язами можна і треба працювати, оскільки з кістками працювати людина не може! Через те я схиляюся до думки, що без тренування та зміцнення м’язів не виправиться жодна деформація. Чому? Тому що навіть відносивши 10 років поспіль ортопедичне взуття (або коректор постави, принцип дії той самий), і маючи візуальний ефект, колись людина його зніме. А що під ним? – А під ним м’язи, які 10 років спали. Цікаво, чи надовго вони втримають той ефект? (риторичне)

Тому, на мою думку, до вправ та ЛФК варто підходити особливо ретельно. Скільки триває сеанс? 15 хвилин? 20? 30? Перший курс, який особисто моїй дитині допоміг, містив 12 занять, які складалися із 60 хвилин ЛФК та 20 хвилин масажу. Це був недешевий курс. Напевне, цілих 3 пари ортопедичного взуття коштували б так само. Але чи мала б дитина такий ефект від тих 3 пар взуття? Наскільки віддаленим у часі він був би? На ці питання я не знаю відповіді.


Друге: ортопедичне взуття. Чи варто тоді взагалі його носити? 
Можливо, буде достатньо лише тренувань (ЛФК, масажу, вправ, фізичної активності)? Можливо, але точно Вам ніхто не скаже, окрім лікаря. А знайти прогресивного лікаря – завдання не з легких. Існує чіткий протокол, в якому ортопедичне взуття стоїть одним із перших пунктів у списку призначень для пацієнтів із деформаціями стопи та хребта. Правильно підібране ортопедичне взуття забезпечить достатній кровообіг у всіх частинах стопи й частково «виховуватиме» правильну постановку стоп. Але не варто захоплюватися. Воно призначене для носіння там, де Ви (або Ваша дитина) і так будете взутими; там, де рівна поверхня; там, де не буде можливості зміцнити м’язи (дитячий садочок, театр, лікарня, парк атракціонів, музей, кінотеатр тощо).

Якщо вдома є можливість не взуватися – тренуйте стопи, пошийте/купіть ортопедичні килимки, одягніть шкарпетки із силіконовими елементами. На майданчику дитина активно бігає, стрибає, лазить по драбинах, крутить педалі велосипеда – можливо, краще взуття із гнучкою підошвою, ніж берці?

Третє: комплексний підхід зовсім не означає взути ортопедичні босоніжки поверх шкарпеток із силіконовими крапочками й посадити дитину на велосипед. Усе по черзі. Якщо тренуємося – тренуємося в повну силу, під час тренувань ортопедичне взуття заважає однозначно. Якщо ходимо по рівній поверхні – носимо ортопедичне взуття (маю на увазі, коли є підстави). Ну і висота задника…. Не перестраховуйтеся! Якщо лікар не приписував взуття «до колін» – не взувайте!

Ознайомитися ортопедичними товарами для усієї родини можна на сайті:

http://orto-norma.pp.ua/

У групі Фейсбук Ортопедичне взуття Ортекс за цінами виробника можна переглянути та проконсультуватися.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь