Поні, ослик та свині: на Лебединці в суботу буде зоопарк

У суботу, 5 серпня, о 13:00, в парку Молоді, який містяни ще називають «Лебединка», активісти організовують одноденний контактний зоопарк.


Це новий, сучасний формат зоопарку, в якому під наглядом працівників закладу можна торкатися, гладити та годувати тваринок. Така форма зорієнтована на дітей дошкільного та шкільного віку. “Міні Рівне” дізнавалося  подробиці функціонування контактного зоопарку у Рівному у координатора заходу, волонтерки ГО «ЧАС ДІЙ», Дарини Горбатюк.

 

Міні Рівне: “Чи функціонуватиме контактний зоопарк на постійній основі?”
Дарина: «Ми робимо його вперше та орієнтуватимемось на кількість охочих. Наразі це одноденна акція, але якщо буде багато охочих – ми її повторимо».

 

Міні Рівне: “Які тваринки будуть представлені в ньому?”
Дарина: «Наразі ми знаємо, що будуть кролики, ослик, поні, морські свинки, хом’ячки, чорні корейські свинки, котики та собачки».

Міні Рівне: “Чи можна взяти з собою їжу для тварин?”
Дарина: «Взагалі ми це передбачаємо у програмі заходу. Різноманітна їжа,та різні овочі будуть розвішані на деревах. Дітки матимуть змогу їх брати й годувати тваринок. Це буде безкоштовно. Можна брати корм з собою, але волонтери дозволять годувати тварин лише під наглядом».


Міні Рівне: “На який вік дітей він орієнтований?”
Дарина : «Якихось певних обмежень вікових немає, особливо якщо діти будуть під наглядом батьків. Біля кожної тваринки буде людина-волонтер, яка відповідатиме за неї. Думаю, що для дітей від трьох років таке спілкування з тваринами буде дуже корисним».

Міні Рівне: “Гра дитини в з тваринами все одно пов’язана з певним ризиком. Чи заплановані якісь міри захисту для дітей?”
Дарина: «У зоопарку будуть працівники, які відповідатимуть за безпеку. Також його діяльність погоджена з контролювальними органами. Додатково буде присутня медсестра, яка в разі чого надасть першу медичну допомогу».

Міні Рівне: “Чи можна привезти на захід своїх тварин? Які вимоги для цього є?”
Дарина: «Можна всіх, окрім хижих. Це можуть бути будь-які домашні тварини, навіть птахи. Кожну тваринку, яка буде принесена дитиною чи дорослим, ми розташуємо окремо від інших тварин. Бо власники тварин досить часто хвилюються, що тваринки можуть один до одного передати інфекцію. Тому вони будуть розташовані в окремій клітці чи загінчику на галявинці. Стосовно собак, то бажано невеликих порід, бо інших діти можуть боятися».

Організатори запевнили, що всі тваринки з контактного зоопарку на Лебединці є домашніми улюбленцями рівнян. Тому вони звичні до людей і зовсім їх не бояться.

Варто нагадати, що науковці виявили позитивний вплив спілкування з домашніми тваринками. І тому у світі практикують одну допоміжну методику у лікуванні стресів, неврозів, епілепсій, ДЦП, тривожності, реабілітації після травм та інсультів, яка базується на взаємодії з тваринами. Така терапія отримала назву пет-терапія (від англ. pet – домашній улюбленець). Фахівці кажуть, що до тварин, що володіють цілющою силою, відносяться не тільки кішки і собаки, але і папуги, морські свинки, кролики, лами, коні і навіть… кози. Ці безневинні істоти несуть в собі потужний заряд любові, брак якої, ми часто відчуваємо у своєму складному, заповненому стресами житті. Для дітей, яким бракує уваги батьків, або ж, які мають стрес через зміну оточення (адаптація у садку, школі), переїзд, розлучення батьків, тощо, такий контакт з природою буде потужною підтримкою.

Отож завітайте на захід сім’ями, має бути цікаво та корисно!

Valentuna Polichuk

Журналіст, дослідниця в питаннях материнства та батьківства

Залишити відповідь