Домашні улюбленці: як правильно організувати годування собаки

При сучасному різноманітті виробів для харчування домашніх тварин для багатьох власників все ще є проблемою налагодити здорове і поживне годування собаки. Хтось дотримується думки, що брати наші менші можуть їсти людську їжу. Більшість, озброївшись рекомендаціями ветеринарів, йде купувати сухий корм для собак відповідно до віку та розміру породи. В окремих випадках обирають спеціалізовані харчові суміші залежно від потреб породи або стану здоров’я тварини.

Як має вчинити відповідальний власник собаки? Ми запитали про це у фахівців інтернет-магазину “Зоодом Бегемот”.

Як вибрати їжу для тварин?

Насамперед зазначимо, що звичайна людська їжа не призначена для хвостатих вихованців. Звісно, біди не буде, якщо інколи псові перепаде шматочок ковбаски або м’яска із вашого меню. Але слід пам’ятати, що ні котам, ні псам не корисно вживати сіль, цукор, прянощі. Ці додатки можуть зашкодити пухнастикам, тому краще уникати годування із вашого столу.

Існують системи так званого годування тварин натуральними продуктами. Мається на увазі насамперед м’ясо та субпродукти. Однак тут треба враховувати, що різні види м’яса містять різну кількість поживних речовин, тому вам доведеться розраховувати раціон, купувати та змішувати різні сорти м’ясних продуктів, додавати вітаміни та інші додатки, щоб забезпечити здорове і повноцінне харчування.

Власне, із тваринами як з дітьми — потрібна постійна увага і догляд. Порушення режиму харчування чи складу їжі може викликати хворобливі стани, починаючи від діареї закінчуючи отруєнням.

У чому перевага сухих кормів?

Переведення на годування сухими кормами створює для власника тварини величезні переваги.

По-перше, вам більше не доведеться витрачати купу часу на пошук підхожих продуктів та створення поживних сумішей. Кожен повнораціонний корм вже має у своєму складі всі необхідні речовини та мікроелементи.

По-друге, ви отримуєте стабільну, завжди однакову їжу для собаки чи кота. У цьому випадку виключаються прояви нездужань, пов’язані з тим, що собака щось не те з’їла, або м’ясо виявилось несвіжим.

По-третє, ви можете точно розрахувати кількість корму, необхідного вашій тварині залежно від її ваги та породи.

Зауважимо, що існують ветеринарні лінійки продуктів, призначені для тварин із проблемами зі здоров’ям. Ветеринарна дієта дуже впливає на якість життя тварини, полегшує перебіг гострих станів та сприяє підтриманню нормальної життєдіяльності.

Чи потрібно давати собаці вітаміни?

Відповідь на це питання вам може дати ваш ветеринар. Загалом, для здорової тварини у сухому кормі містяться всі необхідні речовини. Але можливі явища сезонної нестачі вітамінів, або стани, викликані тим чи іншим захворюванням.

У цьому разі вашому улюбленцю можуть бути призначені додаткові дози вітамінів. Втім, якщо час від часу ви пригостите свого пса вітамінкою для здоров’я шерсті чи зміцнення зубів, хвостате створіння від цього тільки виграє.

Бажаємо здоров’я вам і вашим хатнім улюбленцям!

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь