Дитяче автокрісло: як вибрати?

Всі батьки, вибираючи автокрісло для дитини, прагнуть забезпечити їй безпеку й комфорт. Як вибрати дитяче автокрісло та знайти кращий варіант серед усього розмаїття, яке пропонують зараз виробники може бути складно.

Щоб полегшити завдання, ми оглянем групи автокрісел та дамо кілька корисних порад, на що треба звертати увагу в першу чергу, якщо ви збираєтеся купити дитяче автомобільне крісло.

Читайте також: Дитяче автокрісло: чому варто використовувати

Перед тим, як обрати автокрісло, необхідно дотримуватися наступних рекомендацій:

Як вибрати автокрісло
  • Не слід купувати б/у автокрісло, якщо немає впевненості, що його елементи не мають значних зносів, а саме крісло не брало участь в ДТП.
  • Не треба брати крісло «на виріст», коли вага дитини не відповідає його групі. У такому випадку немає ніякої гарантії, що крісло буде безпечним.
  • Чим дитина молодша, тим важливішою для нього є можливість зручного сну під час поїздки. Тому утримуючий пристрій для дітей повинен нахилятися в декількох положеннях.
  • Також рекомендується, щоб крісло мало можливість регулювання ширини та висоти спинки, довжини подушки, а для ременів безпеки повинні бути спеціальні фіксатори. Для малюка буде дуже корисним обмежувальний столик, який додатково захистить його при зіткненні.
  • Слідкуйте за станом пасків безпеки дитячого автокрісла — старі та зіпсовані паски потрібно замінити на нові якнайшвидше.

Класифікація дитячих автокрісел

Загальноприйнятою є класифікація відповідно до Правил ЄЕК ООН № 44 в редакції 04 (ECE R44/04). Відповідно до неї дитячі утримуючі пристрої поділяються:

  • група 0 Вага дитини — до 10 кг. Вік — від народження до 6-9 місяців.
  • група 0+ Вага дитини — до 13 кг. Вік — від народження до 12-15 місяців.
  • група I Вага дитини — від 9 до 18 кг. Вік — від 9 місяців до 4-5 років.
  • група II Вага дитини — від 15 до 25 кг. Вік — від 3 до 7 років.
  • група III Вага дитини — від 22 до 36 кг. Вік — від 6 до 12 років.Випущені дитячі автокрісла можуть відповідати одній або кільком ваговим групам. Найпопулярніші вікові групи:

Дитячі автокрісла групи 0

Призначені для дітей від народження до 6-9 місяців і використовуються, як правило, малюками, яким транспортування передбачено виключно у горизонтальному положенні. В транспортному засобі встановлюються на задньому сидінні боком до напрямку руху.

Дитячі автокрісла групи 0+

Призначені для дітей від народження до 12-15 місяців. Встановлюються обличчям проти ходу руху, дитина кріпиться вбудованими внутрішніми ременями безпеки. Часто дитячі автокрісла групи 0+ називають переносками, бо вони порівняно легкі, мають ручку для перенесення і можуть використовуватися вдома як крісло-гойдалка. Деякі моделі можна встановлювати на спеціальні бази, які кріпляться в салоні автомобіля. Це полегшує монтаж/демонтаж автокрісла і, найчастіше, покращує безпеку. Дитяче автокрісло групи 0+ оптимальний вибір для здорової новонародженої дитини.

Дитячі автокрісла групи 0+/I

Призначені для дітей від 6-ти місяців (іноді від народження) і приблизно до 3,5-4 років (вагою не більше 18 кг). Вважаються автокріслами типу Convertible (від англ. змінюваний), тому що передбачають перевезення дитини в різних напрямках руху. Встановлюються попервах обличчям проти ходу руху, а коли дитина підросте приблизно до 18 місяців, дитяче автокрісло треба встановлювати обличчям по ходу руху. Дитина кріпиться в залежності від моделі або вбудованими ременями безпеки, або протиударним екраном (столик безпеки). Дитяче автокрісло групи 0+/I — оптимальний вибір для дитини, якій вже виповнилося 6 місяців, але вона ще замала для перевезення у напрямку обличчям по напрямку руху.

Дитячі автокрісла групи I

Призначені для дітей від 9 місяців і приблизно до 4-4,5, а іноді й до 5 років (вагою від 9 до 18 кг). Встановлюються обличчям по ходу руху, дитина кріпиться вбудованими внутрішніми ременями або протиударним екраном (столиком безпеки). Мають регулювання кута нахилу для зміни положень тіла.

Дитячі автокрісла групи I/II/III

Призначені для дітей від 9 місяців і приблизно до 10-12 років (вагою від 9 до 36 кг). Встановлюються обличчям по ходу руху. Автокрісла такої вікової групи називаються «трансформери», тому що після деяких приготувань передбачають перевезення дітей у дуже широкому діапазоні — від майже малюків до підлітків. Дитина до ваги 15-18 кг фіксується внутрішніми ременями або столиком безпеки в залежності від конструкції автокрісла. Діти старшого віку (від 4 років) що є важчими, фіксуються в автокріслі штатним автомобільним ременем безпеки.

Дитячі автокрісла групи II/III

Призначені для дітей від 3 до 10-12 років (вагою від 15 до 36 кг). Називаються такі автокрісла бустером або бустером зі спинкою (від англ. посилювач). Встановлюються обличчям по ходу руху, дитина в автокріслі фіксується штатним автомобільним ременем безпеки. Їхній різновид — так звані бустери, які позбавлені спинки є першими варіантами групи II/III і від тепер заборонені до використання у деяких країнах світу і не допускаються до сертифікації, як ті, що не відповідають вимогам Правил ЄЕК ООН.

Читайте також: Дитяче автокрісло: як встановити правильно?

Сподіваємося, що цей матеріал був для Вас максимально корисний, і тепер Ви зможете легко і швидко вибрати автокрісло для новонародженого, дитини старшого віку.

Залишити відповідь