10 фраз, які я не сказала своїй дитині перед школою. А даремно…

Іноді хочеться повернутися назад і сказати своїй дитині те, про що ти колись не замислювався. Непросто “Не бійся, у тебе все вийде”, а справжні, дієві слова, які вбережуть її від непотрібних стресів та переживань. Катерина Суслова задумалася, що б вона сказала б своїй дочці, якби та йшла в школу тільки зараз.Перше вересня, веселий День знань, свято для дітей та їх батьків! Тут ми піднімаємо табличку «Сарказм», тому що, звичайно ж, ніяке це не свято. А початок наступної серії трилера про шкільну рутину з ранніми підйомами, купою уроків і позашкільних обов’язків.

Я з тих людей, яким школа ніколи не була в радість. Я від неї втомлювалася, коли в ній вчилася, втомлююся і зараз, коли веду в неї свою дитину. Коли ми вели дочку в перший клас, ми були розгублені та незграбно намагалися підбадьорити не тільки її, але і себе.

І ось чергове 1 вересня. І я задумалася, що б я сказала дитині, якби вела її в перший клас, володіючи нинішнім своїм батьківським досвідом? Так ось, мабуть, Макаренко, якби він зараз воскрес і дізнався, що б я сказала, спочатку довго і з захватом бив би мене по щоках ганчіркою, а потім би так само чарівно безсило ридав, забившись у куток. Тому що моя пам’ятка першокласнику виглядала б так, і говорила б я це все голосом Дона Корлеоне:

1.Не гнатися за хорошими оцінками

Ніякої цінності в них немає. Ти ставиш собі планку сам, внутрішньо, а не рядком оцінок в журналі.

2.Ти не зобов’язана ні з ким дружити, досить бути привітною

Так, книжки про шкільну дружбу – прекрасні. Але може так статися, що «твоєї» людини в цьому колективі просто немає. Не засмучуйся, все попереду!

3.У школі вже немає «милих діток»

Ти потрапляєш в колектив, в якому зібралися вже повноцінні особистості, які все ще ростуть. Колектив цей пройде майже повним складом 11 шкільних років. І сильні особистості відчують це відразу. З першого дня почнеться вибудовування відносин. Постарайся вписатися в колектив гідно. Не давай себе в образу.

4.Не вступай у відносини цькування

Якщо в колективі склалася така ситуація – не будь в складі стада, яке топче ногами того, хто слабший. І розкажи про цю ситуацію мені. Я знайду правильного дорослого в школі, щоб її викорінити.

5.Ніхто не може сміятися над тобою і принижувати. Особливо вчитель

Ось наша вчителька в молодших класах вважала себе спадкоємицею Петросяна і дуже любила привселюдне висміювання помилок, і взагалі прилюдне висміювання. Так ось це – неправильно!

6.Учитель – НЕ беззаперечний авторитет

При всій повазі до місії вчителя, я на своєму віку бачила настільки неприємних по-людськи, жорстоких, скривджених на життя, слабких, дурних – різних – вчителів, що ніколи і ні за що не сказала б своїй дитині «учитель завжди правий». Це не так. Буває, що вчитель помиляється. Але, можливо, він прекрасна людина, здатний бути Вчителем з великої літери, і саме він першим прийде тобі на допомогу в скрутній ситуації. Побачимо це по ходу навчання, не переживай.

7.Ти маленька, але це не означає, що з тобою можна робити все, що завгодно

Якщо ти не хочеш їсти під час шкільного сніданку – ти маєш на це право. Якщо ти хочеш в туалет – ти можеш вийти, попередивши вчителя. Вимагай до себе поваги, але й інших поважай.

8.Тобі не можуть загрожувати

«Зламаю твій телефон». «Заберу і не віддам». «Прибери волосся, а то я їх тобі відстрижу». Ось це все – це нехай говорять не тобі, а мені. А вже я знайду, що відповісти, повір мені. А ти сиди, слухай і мотай на вус.

9.Тебе не можуть не пустити на заняття. Навіть якщо ти забула змінне взуття

Навіть якщо спідниця у тебе не того відтінку і фасону, який би хотів бачити вчитель. Твоє право вчитися закріплено в Конституції. Можеш з висоти твого метра з кепкою впевнено демонструвати здатність захищати свої права. Але спеціально бунтувати, звичайно, не варто. А якщо вже так сталося, і змінне взуття забуте, то сміливо захищай своє право вчитися в помитому вуличному взутті. Тому що чужу працю треба поважати – підлога повинна залишатися чистою.

10.У будь-якій ситуації знай – у тебе є захист. Цей захист – я

Ти можеш подзвонити мені в будь-який момент і розповісти мені все, що завгодно. І я допоможу тобі вирішити будь-яку скрутну ситуацію. Як Бетмен або Карлсон. Я поруч!

 

 

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь