Газоблок чи керамоблок — що тепліше?

Навколо цих двох будматеріалів точаться суперечки, часом настільки запеклі, що треба грунтовно розібратися. От ми й подивимося, що тепліше, газоблок чи керамоблок, і чому. Сподіваємося, це допоможе вам визначитися, що купувати.

Звісно, ці розмови виникли не на пустому місці. Керамоблок давно й часто називають ще “теплоблоком”. Й недарма, бо, після нагріву, він зберігає бажану температуру значно довше, ніж класична повно- або пустотіла цегла.

З іншого боку, в інтернеті все частіше пропонують купити газоблок. Чому, бо він краще? Спробуємо швидко розібратися.

То що ж тепліше?

Все залежить від одного параметра. А саме від теплопровідності: що вона нижча, то повільніше матеріал охолоджується після нагріву й, відповідно, то теплішим він є на практиці. Тож нам достатньо лише порівняти показники.

  • Керамоблок — 0,14-0,17 Вт/м*С;
  • Газобетон — 0,05-0,12 Вт/м*С.

Що щільніший матеріал, то вища його теплопровідність, адже в ньому менше пор, які були б здатні уповільнити процес охолодження. Саме тому D500 має “лише” 0,12 Вт/м*С, тоді як D150 може похвалитися потужним показником в 0,05 Вт/м*С. До речі, всі різновиди газоблоку пропонує, до прикладу, інтернет-магазин будівельних матеріалів Алків — придбати його взагалі не проблема.

Найбільш вживаними сьогодні є D400 та D300, з 0,10 та 0,08 Вт/м*С відповідно. Тому газоблок, в середньому, в 1,5-2 рази тепліше ніж керамоблок. Звідси й поради його придбати. Але ми ще пропонуємо розібратися, за рахунок чого він настільки гарний.

Чому газоблок так добре зберігає тепло

Вся справа у тих хімічних процесах, які відбуваються під час його виготовлення.

  • При змішуванні піску, цементу, вапна, металевої пудри та води оксид кальцію вступає в реакцію з алюмінієм.
  • В результаті по всій товщі залитого в форму блоку виділяються бульбашки водню.
  • Після сушки вони стають замкнутими порами до 3 мм завбільшки.

Повітря, що знаходиться в цих бульбашках, і затримує тепло, уповільнюючи процес охолодження. А оскільки пори становлять 85-95% від загального об’єму газоблока, теплопровідність дійсно низька. Це відкриває широкі горизонти для будівництва.

Так, стіни з газобетону будуть довго прогріватися. Але й тепло потім вони зберігатимуть ефективно, допомагаючи забезпечити комфортний для мешканців будинку мікроклімат.

Тож купуйте газоблоки, не сумнівайтеся, тим більш, що вони зручної уніфікованої форми, яка дозволяє реалізувати різноманітні архітектурні задуми. А ще доволі міцні, чинять спротив руйнівній дії кліматичних факторів і взагалі мають багато практичних переваг.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь