Сучасний ігровий простір для дітей

Колишній президент США Теодор Рузвельт якось сказав, що гра є базовою потребою людини, а до створення ігрових майданчиків треба підходити з усією серйозністю і забезпечити ними всіх дітей – без винятку, як школами.

Схоже, багато архітекторів поділяють цю точку зору – по всьому світу створюється безліч цікавих ігрових просторів.  Ми продовжуємо тему цікавих ігрових майданчиків та публікуємо нову підбірку:

Читайте також: Незвичні та цікаві дитячі ігрові майданчики – фото

1. Swarovski Kristallwelten (Кристальні світи), Тіроль, Австрія


Ігрова вежа і майданчик були створені фірмою Snohetta architecture. Ігрова вежа складається з чотирьох рівнів, де діти можуть лазити по сітці і залазити до самої верхівки, що знаходиться на висоті майже 14 метрів.

Сайт: http://snohetta.com/


2. Надувний майданчик в Золотому Розі, селище Бол, Хорватія


Цей майданчик був створений німецькою компанією Wibit Sports GmbH, а автором проекту є архітектор Роберт Цірьяк (Robert Cirjak). На майданчику можна знайти безліч гойдалок, гірок та ігрових комплексів, де діти можуть полазити як по скелі.
Це один з 60 майданчиків, які компанія розмістила на водах Хорватії.

Сайт: http://www.wibitsports.com

3. Ігровий майданчик в Копенгагені, Данія

На радість всіх діточок, архітекторська компанія MLRP додала до вже наявного дитячого майданчика кумедні великі дзеркала, прикріплені до павільйону, що знаходиться поруч.

4. Всередині ігрової вежі за проектом Snohetta

І все-таки більше діти, здається, люблять лазити. По крайній мере, так вирішили архітектори бюро Snohetta. Розробляючи проект ігрової вежі в австрійському Ваттенсі, вони придумали дозволити дітям залазити на висоту чотирьох поверхів (понад 14 метрів), піднімаючись по сітці вище і вище.

Тим малюкам, кому альпінізм не дуже цікавий, сподобається і просто розгойдуватися на мотузках, або стрибати на сітці як на батуті – архітектори впевнені, що відводити з ігрового майданчика дітей доведеться силою, настільки їм буде цікаво. Сама ігрова вежа зроблена повністю зі скла, її фасад складають 160 прозорих граней, жодна з яких не повторюється.

5. Парк примарного поїзда (Ghost Train Park), Ліма, Перу

Ця дитяча смуга перешкод була створена групою архітекторів з Basurama. Фахівці використовували занедбані міські залізні шляхи як будматеріали.

Сайт: http://basurama.org/

Варто відзначити, що весь майданчик побудований з використанням перероблених старих матеріалів, включаючи автомобільні частини та шини.

6.Проект The Brutalist Playground в музеї Vitra 2017

У 2015 році архітектори Assemble отримали премію Тернера за свій проект дитячого ігрового майданчика в стилі бруталізм. Сконструйована з пінополіуретану, вона відсилала до образу післявоєнної архітектури Британії. Значні бетонні будівлі, які з’явилися в той період, обходилися відносно недорого (що було особливо актуально в повоєнний час).

Дитячі майданчики в бетонних житлових комплексах відповідали естетиці всієї будівлі і виглядали не тільки винахідливо і небезпечно. Колектив архітекторів Assemble хоч і відтворив у своєму проекті геометричну строгість оригіналу, замінив бетон на більш м’який пінополіуретан – це дозволяє розглянути формальні характеристики об’єкта окремо від його матеріалу. Цього року проект виставляли в музеї Vitra, і дітям він, здається, сподобався.

7. Парк птиці сонця (Sun Bird Park)

Неофіційно цей майданчик називається Вейловскькі гнізда (Vail Nests). Знаходиться він в місті Вейл, штат Колорадо, і був побудований фахівцями з Tres Birds Workshop, як частина цілої серії парків, створених на замовлення запрошеними майстрами.

Майданчик являє собою великі дерев’яні гнізда, з’єднані між собою канатами і містками.

8. Час гойдалок (Swing Time), Бостон, штат Массачусетс

Цей майданчик був тимчасово встановлений біля Бостонського виставкового конференц-центру. Автором задумки є фірма Howeler + Yoon Architecture. Ігрова площа містить 20 освітлених гойдалок, які змінюють свій колір від білого до фіолетового під час їх використання.

9. Батути в печері або печера чудес (Bounce Below), Блайнай-Фестініог, Уельс

У печері Ллехведд, Північний Уельс, встановили три батути і красиво підсвітили.

Назву цього майданчика можна перевести як “стрибай внизу”. Він знаходиться всередині Сланцевих печер Ллечведд (Llechwedd Slate) і складається з гігантських батутів. Варто відзначити, що раніше тут була шахта.

Автором проекту є компанія Zip World, яка спеціалізується в пригодницькому туризмі. Підземний майданчик створений для дітей та дорослих. Більше про неї ви зможете дізнатися в нашій статті: Найбільший в світі підземний батут відкрився.

Ну як вам? Надіємось що ця підбірка дитячого ігрового простору вам теж сподобалась? Діліться враженнями в коментарях, а ми поки готуватимемо наступну підбірку!

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь