Інструкція по вибору літніх шин і дисків

Вибір шин та дисків – відповідальний момент для кожного водія. Сьогодні на ринку купити резину та ковпаки можна різних типів. Від цього залежить, як поводитиметься машина у певних ситуаціях.

Є базові правила, яких водії повинні дотримуватися неухильно. Це дозволить зробити правильний вибір, який максимально підвищить рівень безпеки на дорозі.

 1. Розмір

Від типорозміру покришок залежить, з яким діаметром потрібно купити диски. Цю інформацію вказує виробник транспортного засобу в інструкції до кожної моделі.

Розмір вказується числами та літерами латинського алфавіту. Наприклад, 185/65 R15 91T, де:

 • 185 – ширина протектора у міліметрах;
 • 65 – профіль (позначається у відсотковому співвідношенні висоти та ширини покришок);
 • R – радіальна конструкція шини;
 • 15 – діаметр диска (у дюймах);
 • 91 – індекс навантаження (показує, яку максимальну вагу витримує одне колесо);
 • T – індекс швидкості (максимально допустима швидкість, на якій шина демонструє свої найкращі якості).

Іноді шофери все ж таки вирішують резину купити з іншими параметрами. Зазвичай роблять це для тюнінгу автомобіля або коли на ринку відсутній основний типорозмір, а чекати ніколи. Дізнатися, які шини підходять для заміни заводських скатів, допоможе таблиця розмірів шин і дисків.

 1. Малюнок протектора

Наступний крок при виборі, які літні шини купити – дизайн протектора. Є три варіанти:

 • Симетрично ненаправлений. Такі колеса вважаються класичним видом та користуються найбільшим попитом серед українських водіїв. По-перше, вони дешевші за інші типи літньої гуми, по-друге – більш економічні в плані витрати палива з гарною витривалістю. Відмінний варіант для їзди у міських умовах.
 • Симетрично спрямований. Наявність великих блоків і глибоких канавок на компаунді додають йому агресивності. Дренажна система працює тут чудово – рідина видавлюється по різнобічних каналах максимально швидко. Найкращий вибір для їзди по мокрих трасах.
 • Асиметричні. Універсальні покришки, які однаково добре поводяться в різних погодних умовах влітку. Компаунд розділений двома половинами – на одній менше блоків, вона розрахована на забезпечення зчеплення із сухим покриттям. На другій частині прокладені канавки для ефективного водовідведення. Це елітна категорія літніх шин із найвищою вартістю на ринку. Але й якість асиметричних моделей відповідна.
 1. Де вигідно купувати шини та диски в Україні?

Найширшим асортиментом шини диски в Україні представлені в інтернет-магазині Goroshina.ua. Серед основних його переваг перед конкурентами слід виділити:

 1. Найнижчі ціни. Продукція поставляється офіційними дилерами компаній-виробників напряму зі складів без посередників.
 2. Різні способи оплати та доставки. Кожен водій особисто вибирає, як йому зручно розплатитися та отримати товар у максимально короткі терміни.
 3. Діюча гарантія. Якщо протягом 14 календарних днів з моменту покупки водій виявить заводський брак продукції, вона підлягає поверненню або обміну.
 4. Безкоштовні консультації з усіх питань, пов’язаних із шинами та дисками. Менеджери допоможуть підібрати потрібні комплекти та дадуть цінні поради, як правильно доглядати за колесами автомобіля.

Окрім цього, кожному покупцеві гарантується знижка 30% на послуги шиномонтажних станцій компанії-партнера Горошини – Wheelson. Їхні адреси та контактні дані можна знайти на сайті Goroshina.ua.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь