Вчимося вирізати. Картинки з контуром для вирізання

Вирізання з паперу форм і фігур допомагає маленьким дітям розвивати дрібну моторику в ігровій формі! Вчимося вирізати ножницями разом.

Читайте також: Ігри шнурівки для дітей своїми руками. Шаблони для друку

Як навчити дитину вирізання з паперу ножицями?

В першу чергу, ручки Вашого малюка повинні бути готові до вирізання. Краща вправа для малюка – вижимання води з простої губки, воно тренує потрібні м’язи.

Потім покажіть своїй дитині, як весело розривати на шматки старі газети і папірці – це навчить її тримати папір в руках, не гублячи його.

Тепер можна вчитися вирізання з паперу за спеціальними матеріалами для дітей! Почніть з вирізання прямих і хвилястих ліній, потім навчіть дитину вирізати форми і тільки потім пропонуйте картинки для вирізання.


Важливо! Не забувайте робити перерви, якщо ваша дитина втомилася або занудьгувала. Обов’язково заохочуйте дитину словесно, хваліть її та намагайтеся менше втручатися в сам процес вирізання.

 

Безпека під час вирізання з паперу

Перед початком навчання, покажіть дитині, як правильно тримати ножиці і поговоріть з нею про безпечне використання ножиць. Дитина повинна чітко розуміти, що:

  • Вирізати потрібно в напрямку від тіла і пальців.
  • Не можна грати і пустувати, коли в руках ножиці.

В якому віці починати вчитися вирізати?

Всі діти розвиваються по-різному. Вікові обмеження нижче слід використовувати в якості орієнтира, беручи до уваги інтереси, темперамент і можливість концентрації уваги у конкретних дітей.

2 роки: діти в цьому віці будуть насолоджуватися розриванням паперу на дрібні шматочки і вирізати що-небудь, тільки повторюючи за дорослими;

3 роки: в цьому віці з дитиною можна пробувати вирізати будь-які фігури, сидячи поруч з ним і безперервно спостерігаючи за процесом;

4 роки: дитина в стані сам вирізати прості лінії і фігури з невеликою допомогою дорослого;

від 5 років і старше: дитина повинна сама з легкістю вирізати картинки і навіть приклеювати їх на папір, складаючи аплікації.


Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь