МОЗ України звертається до батьків не купувати “липових” медичних довідок про щеплення

На своїй сторінці у Facebook Міністерство охорони здоров’я пояснює про наслідки купівлі фальшивих довідок про щеплення у ДНЗ та ЗНЗ, а також попереджає про відповідальність лікарів та медичного персоналу, які беруть участь у таких справах.

“Маємо тривожну звістку: наші колеги, які ведуть моніторинг соцмереж, помітили, що перед початком навчального року в батьківських групах у соцмережах активізувалося обговорення теми купівлі фальшивих довідок про щеплення.

Попереджаємо, що це не лише хабарництво, а й величезна шкода життю та здоров’ю дитини, і не лише однієї невакцинованої, а й тих дітей, які спілкуються з нею в колективі. Адже вакцинація кожної окремо взятої дитини – це питання безпеки усієї громади.

Просимо лікарів за жодних обставин не видавати “липових” довідок про щеплення. Покладаємося на вашу відповідальність та професіоналізм.

Закликаємо батьків послуговуватися здобутками доказової медицини – щеплення єдиний дієвий спосіб захистити вашу дитину від небезпечних інфекційних хвороб. Особливо зараз, коли в Україні реєструється кір, кашлюк, правець.

Усі вакцини, які МОЗ закуповує за кошти державного бюджету і надає через медзаклади країни безкоштовно – безпечні, ефективні та якісні, що підтверджує прекваліфікація ВООЗ – найавторитетнішої організації у сфері охорони здоров’я у світі.

Ми розуміємо, що вас можуть лякати певні реакції організму – як і будь-який лікарський препарат, вакцини можуть їх викликати, проте для більшості вакцин серйозні реакції вкрай рідкісні. Ризик серйозних ускладнень від захворювання, якому можна було б запобігти за допомогою вакцинації, набагато вищий, ніж ризик серйозної реакції на вакцину. Легкі побічні ефекти, такі як болісні відчуття і припухлість в місці ін’єкції або невелике підвищення температури, це звичайне явище. Вони з’являються незабаром після того, як вакцина була введена і зазвичай проходять протягом одного або двох днів.

Не платіть за ризик для своїх дітей заразитися небезпечною хворобою і не наражайте на цей ризик інших дітей у громаді, купуючи “липову” довідку.

А про безпеку щеплень почитайте у доктора Комаровського: http://nv.ua/…/nevzhe-shcheplennja-dijsno-nebezpechni-17509…”

Джерело

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь