Найкращі 5 місць у Гданську, які варто відвідати

Ви запитаєте: “Що подивитись у Варшаві?” А ми скажемо прямуйте до Гданська! Без перебільшення, це одне з найкрасивіших міст Польщі та Європи. Мультикультурне місто на березі Балтійського моря. Поліс, де переплелися культури різних народів, історія та сучасність. Саме це робить Гданськ атмосферним та незвичайним, і особливо привабливим для туристів. Отже, рекомендуємо вашій увазі п’ять найцікавіших та історично важливих місць у Гданську, які варто відвідати під час подорожі.

Головне Місто (Główne Miasto)

Ця частина міста – серце Гданська і його історичний центр. Утворилося після того, як князівське поселення знищили хрестоносці. Згодом його заселили купці й тут почала розвиватись та рости ціла інфраструктура. Тут зосереджено найбільше архітектурних та історичних пам’яток Гданська.

Собор Успіння Пресвятої Богородиці

Базиліка Успіння Пресвятої Богородиці (Bazylika konkatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku) – найбільший цегляний собор у світі, пам’ятка готичної цегляної архітектури XIII-XIV століття. Монументальність та архітектура церкви вражає, саме тому туристи називають її “Короною Гданська”. У храмі одночасно може перебувати 25 000 вірян. Піднявшись на оглядову вежу базиліки, можна побачити Гданськ, як на долоні. Це одна з найвищих веж у Гданську. Крім того, на вежі, розміщений неймовірної краси Астрономічний годинник.

Базиліку Святої Марії в Гданську можна відвідати протягом усього року. 

Будні дні: 8:30 – 17:30 

Неділя та святкові дні: 11:00 – 12:00, 13:00 – 17:30 

Адреса: Гданськ, ul. Podkramarska 5.

Ратуша Головного міста

Ратуша Головного міста (Ratusz Głównego Miasta) – друга за висотою пам’ятка архітектури Головного міста, розміщена на перетині вулиць Длугої та Длугого ринку, які тягнуться від Високих до Зелених воріт, і в народі називаються “Королівським шляхом”. Про “Королівський шлях” розповімо нижче, а зараз продовжимо нашу оповідь про ратушу. Початок будівництва датується пізнім Середньовіччям. З середини 14-го століття до 1921 року ратуша була резиденцією міської влади. У будівлі готично-ренесансного періоду знаходиться один з найкрасивіших залів епохи Відродження в Північній Європі. Влітку, з вершини 80-метрової вежі, можна помилуватися панорамою Гданська.

На вежі ратуши, розміщений у 2000 році новий карильйон із 37 дзвонів. Щороку у першу частину серпня, туристи можуть відвідати Гданський фестиваль дзвонів. 

Адреса:

 1. Długa 46/47

Вартість квитка:

 • Звичайний 23 злотих
 • Учні, студенти 16 злотих
 • Сімейний квиток 60 злотих

Години роботи:

 • з понеділка 10:00 – 16:00 (безкоштовний вхід) 
 • вівторок закритий 
 • середа 10,00 – 16.00 
 • четвер 10,00 – 18.00 
 • п’ятниця, субота, неділя 10.00 – 16.00 

Королівський шлях: вулиця Длуга та Длуги Тарг 

Саме вздовж цих вулиць розміщені найгарніші автентичні кольорові будинки, з вузькими фасадами та гострими дахами, де колись проживала еліта Гданську: політики, банкіри, власники кораблів та найбагатші купці.

Цією вулицею йшли королівські процесії, церемонії та урочистості. Це пішохідна частина Гданська. Тут розміщено багато різних ресторанів, кафе та сувенірних крамничок. Тут завжди людяно та гамірно.

Фонтан Нептуна

Фонтан Нептуна (Fontanna Neptuna)- ще одна неймовірно гарна пам’ятка архітектури XVIII століття. Скульптура символізує зв’язок міста з морем.

Створив статую скульптором А. ван дер Блок, згодом з’явилися морські чудовиська та додаткові елементи у стилі рококо. Біля фонтану завжди багато туристів та охочих зробити фото біля відомого фонтану.

Адреса: Długi Targ, Gdańsk

Двір Артуса

Двір Артуса (Dwór Artusa) зовсім неподалік фонтану Нептуна. Це середньовічний ансамбль з декількох старовинних будівель на ратушній Площі Гданська, резиденція еліти Гданська. Вважався найголовнішим будівельним комплексом міста. Був побудований лицарями у XIV століть та отримав свою назву на честь короля Артура. З плином часу змінювалося цільове призначення споруди: тут була біржа, дім купців, сьогодні – музей. У Домі Артуса варто подивитися на найбільшу у Європі кам’яну піч, виставку експонатів корfблів, твори живопису та скульптури XVI століття.

Адреса: Długi Targ 43/44.

Режим роботи:

 • Понеділок 10:00 – 16:00 (безкоштовний вхід) 
 • вівторок закритий 
 • середа 10.00 – 16.00 
 • четвер 10.00 – 18.00 
 • п’ятниця 10.00 – 16.00 
 • субота 10.00 – 16.00 
 • неділя 10.00 – 16.00

Вартість квитка у Дім Артуса

 • Звичайний квиток 23zł 
 • Пільговий квиток 16zł 
 • Сімейний квиток 60z

Ми згадали улюблені туристами місця у Гданську, які приваблюють мандрівників з усіх куточків світу. Однак цей перелік можна продовжити, адже культурна та історична спадщини цього неймовірно мальовничого міста настільки багата, що її не обійти за день. У місті чимало музеїв та інших цікавих та пізнавальних атракцій, які можуть повертати вас сюди знову і знову.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь