Оплата частинами чи розстрочка: як не платити відсотків за кредитом

В останні два роки оплата частинами, як спосіб придбання товарів та послуг у розстрочку, стабільно випереджає за популярністю класичні готівкові кредити. Принаймні такого висновку можна дійти, вивчивши статистику пошукових запитів українців у Google.

Причина такої популярності дуже проста: на відміну від кредиту, розстрочка https://unexbank.ua/kartka-rozstrochki-med дозволяє купувати коштовні товари частинами без сплати відсотків. Відтак такий спосіб розстрочення платежу є набагато вигіднішим за позики.

Що таке розстрочка

Суто формально, розстрочка є способом придбання товарів з післяоплатою. Забираєш умовний пилосос з магазину зараз, а розраховуєшся за нього впродовж кількох місяців. Рівними частинами без переплат.

Це не фантастика, а реальність. Якою щомісяця користуються сотні тисяч українців, що вже змогли переконатися в існуванні справді чесних умов оплати частинами. На сьогоднішній день близько десятка українських банків пропонують своїм клієнтам програми розстрочки. Усі вони мають одну спільну рису: скористатися пропозицією можна не всюди, а лише в обраних магазинах, що підписали договір з банком та погодилися на умови участі в програмі.

Справа в тому, що абсолютно безвідсотковим користування позиченими грошима бути не може. Банк збирає депозити в населення та має сплачувати відсотки вкладникам. Відтак хтось все ж має сплачувати відсотки фінустанові. Якщо це не робить клієнт, має сплачувати магазин. Йому це вигідно, адже дозволяє прискорити товаробіг та зекономити на тих самих банківських кредитах чи оренді складських приміщень.

Розстрочка на все

Зазвичай програми розстрочки запускаються разом з магазинами техніки та електроніки. Хоча насправді в розстрочку теоретично можна купувати абсолютно все. Довести це вирішили в Unex Bank, що навесні цього року запропонував українцям універсальний інструмент розстрочки – картку Мед.

Від програм оплати частинами інших банків її відрізняє інший концептуальний підхід. Власник картки може купувати в розстрочку будь-які товари у мережах магазинів-партнерів. Якщо в інших банках спершу слід обрати товар, надіслати заявку до банку та отримати погодження, то тут достатньо мати лише картку.

Банк встановлює ліміт розстрочки ще під час видачі картки онлайн. Після цього її власник може купувати будь-які товари і навіть послуги, не запитуючи кожного разу дозволу фінустанови. Зважаючи на той факт, що сьогодні до партнерської мережі входять аптеки, заправки, продуктові гіпермаркети, магазини техніки, квіткарні тощо, виходить, що купити з оплатою частинами можна абсолютно все: від їжі в супермаркеті до палива на АЗС та пігулок в аптеці.

За все, що буде сплачено карткою, можна платити частинами до 12 місяців. Строк розстрочки в кожного магазину відрізняється, але зрештою усі витрати діляться на відповідну кількість платежів та сумуються. В результаті власнику картки треба щомісяця вносити лише один платіж, щоб виконати умови розстрочки: скільки б товарів не було придбано в межах погодженого ліміту розстрочки.

Як тільки частина розстрочки погашена, карткою можна знову розраховуватися. Головне – не перевищувати встановлене обмеження максимальної суми розстрочки.

Такий інструмент оплати частинами, вважають у банку, є більш зручним для споживача. Адже він самостійно керує усіма своїми видатками, сам вирішує, коли треба купувати з оплатою частинами, а коли ні. Не запитуючи щоразу в банка окремого дозволу на таку дію.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь