Весняне прибирання: 6 порад, як провести його разом з дітьми

Весна – пора оновлення і надій. А ще генерального прибирання в будинку. А прибирання з дітьми? Наведення чистоти і операція по викиданню зайвого для очищення простору дадуть можливість наповнити інтер’єр свіжістю і легкістю, про які ми так мріємо навесні.

Але прибирання – досить рутинне заняття, що вимагає багато сил і правильної організації. Незважаючи на це, не відмовляйтеся від допомоги дітей. З одного боку, без них все можна зробити швидше. З іншого – весняне прибирання може стати традицією, яка навчить дітей діяти спільно для спільної справи, планування часу і організації своїх речей.

Як організувати генеральне прибирання разом з дітьми:

Почніть з чек-листа. Сама згадка прибирання, та ще й генеральне, може викликати у дитини напад меланхолії. Тому важливо розбити велику справу на кілька етапів і відзначити, хто за що відповідає.

Не намагайтеся все охопити за один день. Визначте для себе пріоритетні зони і дайте дітям конкретні доручення. Не бійтеся залучати дошкільнят. Малюки в цьому віці дуже люблять допомагати. Для них можна придумати нескладні завдання: підмітати, витирати пил, мити двері і дзеркала, поливати квіти, розвантажувати шафа і ящики, складати свої іграшки і т.д. Старшим дітям давайте такі доручення, з якими вони найкраще справляються.

Будьте позитивними і дайте відчути дітям, що прибирання може бути веселим. Увімкніть музику і заплануйте невеликі перерви для перекусів, якщо наведення порядку затягнеться.

За допомогу в збиранні та хорошу роботу можна пообіцяти дітям винагороду. Психологи рекомендують заохочувати дітей не грошима або солодощами, а подарунками, від яких залишаться позитивні емоції: похід в кафе, поїздка в аквапарк, відвідування атракціонів або музею.

Діліться з дітьми своїми лайфхаками. Наприклад, покажіть, як складати шкарпетки, щоб пари не губилися, підпишіть ящики або кошики з іграшками, придумайте, як зробити дитячу кімнату більш зручною і просторою. Так дитина наочно побачить, наскільки її життя стало комфортніше, завдяки прибиранню.

Скористайтеся прибиранням, щоб дати дітям урок доброти. Зберіть всі речі та іграшки в хорошому стані, які вам вже не потрібні, але які можна віддати на благодійність. Поговоріть з дітьми, чому це важливо, знайдіть організації та центри, які можуть прийняти ваші речі.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь