4 принципи виховання, які узагальнюють всі поради, сказані раніше

Ці 4 поради акумулюють в собі всі ті рекомендації, які вже написані і сказані. Вони підводять підсумок, узагальнюють всі інші поради і правила. Їх можна назвати принципами, які слід весь час тримати у себе в голові і все своє спілкування з дитиною будувати, керуючись ними.

  1. Розвивайтеся, працюйте над власним удосконаленням. Як свідчить англійське прислів’я: “Не треба виховувати дітей, вони все одно будуть схожі на вас. Виховуйте себе! “Пам’ятайте, що щасливі діти ростуть у щасливих батьків.У людей, які вміють радіти життю, діти ростуть веселими, успішними і самодостатніми. За підсумками багатьох досліджень було встановлено, що постійний стрес батьків негативно впливає на інтелект дітей, пригнічує їх імунітет, підвищує ймовірність розвитку психічних відхилень і багатьох соматичних хвороб.
  2. Давайте дітям більше свободи, заохочуйте самостійність та ініціативність. Діти набагато краще розвиваються, коли їм дають простір і свободу проявляти свою індивідуальність. Дайте можливість дитині самостійно вирішувати, що їй одягати, самостійно планувати свій час, це дисциплінує, вчить контролювати і управляти своїм життям.Не нав’язуйте дитині свої правила гри, дозвольте грати так, як їй хочеться. Це вчить взаємодіяти в групі, знаходити спільну мову з однолітками, вирішувати конфлікти, контролювати свою поведінку, відстоювати свою думку.
  3. Слідкуйте за комунікацією. Слухайте дитину з перших секунд її мови. Не закривайте дитині рот, дозвольте говорити стільки, скільки їй хочеться. Кожен день поповнюйте словниковий запас дитини хоча б одним словом. Безліч досліджень свідчать про те, що успішне навчання в школі багато в чому залежить від словникового запасу дитини.Розмовляйте за традиційною сімейною вечерею (або сніданком, або обідом). Якщо у вас немає традиції разом їсти, заведіть її. Виявляється, що діти, які регулярно їдять з батьками за загальним столом, з меншою ймовірністю починають вживати алкоголь, наркотики, курити, мають менше проблем з поведінкою, та менше страждають від порушення харчування.
  4. Любіть дитину безумовно. Просто так, ні за що. Просто любіть і не соромтеся демонструвати цю любов. Навіть якщо вам батьки не говорили слів любові, дайте своїм дітям бути кращими, рости щасливішими, ставати успішнішими! Говоріть їм про любов, демонструйте любов, керуйтеся любов’ю!

 

Автор Ольга Крамаревич
Дитячий психолог, любляча мама і дружина.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь