10 базових принципів, які варто пам’ятати батькам

1.Найпотужніший інструмент для виховання – наше власне життя

У батьківстві наші дії важать більше, ніж слова.

З народження діти хочуть бути пов’язані з нами. Вони наслідують нас, пояснює клінічний психолог, директор з досліджень та освіти Асоціації Глендон Ліза Фаєрстоун.

Ми мусимо вести їх своїм прикладом. Запитайте себе: “Як я говорю з дитиною? Чи говорю з чоловіком/дружиною перед ними? Як я показую свою симпатію? Щедрість? Важку роботу?“.

Ми можемо створити сторінки правил і гори очікувань, але дитина більше навчиться, бачачи, як ми справляємося з власним життям.

2. Дайте дитині свободу з кордонами

Діти хочуть бути вільними, але для цього їм потрібно дати безпечну основу, продовжує Фаєрстоун.

Наприклад, конкретні правила поведінки – поділ обов’язків, піклування про інших тощо.

Коли ми ставимо дитину у центр світу чи негайно виконуємо всі її бажання, можемо створити для неї небезпеку і низьку толерантність до розчарування, що обмежуватиме пізніше в житті.

Нашою ширшою метою має бути заохотити незалежність у дитині, в той же час даючи їй безпеку та любов.

3. Не проектуйте себе і свої бажання на дітей

Батьки мають зрозуміти, що їхні діти – не вони, а окремі особистості. У них свій шлях, і батьки можуть не завжди знати, як допомогти їм у цій мандрівці.

Але можна показувати свою зацікавленість їхніми захопленнями, тим, ким вони є.

Батьки можуть спостерігати за ними у різних ситуаціях, що надихає дітей або бісить.

Частина відповідальності батьків – озброїти дітей власним відчуттям відповідальності.

Навчити їх піклуватись про себе, свій дім, чи своє домашнє завдання, щоб вони почувались компетентними і їм було комфортно. Це допоможе їм відчути ціль і будувати власну самооцінку.

4. Не бийте дитину і не шльопайте її по попі

Дослідження показує, що шльопання дитини по попі збільшує ймовірність багатьох поганих наслідків для здоров’я і розвитку дитини.

Це психологічні проблеми, зловживання наркотиками, схильність до суїциду, фізичними проблемами розвитку і поведінки.

Наприклад, якщо дитину били по попі, відколи їй було 15 місяців, згодом малюк проявляв поганий характер і був менш схильний до позитивної поведінки у 5 класі і навіть у підлітковому віці, показує дослідження Університету Міссурі.

Фізичні покарання можуть впливати навіть на мозок дітей.

У тих, кого регулярно шльопали, було менше сірої речовини у певних ділянках префронтальної кори, які відповідають за депресію, наркоманію та інші психічні розлади.

5. Ідіть на роботу

Дочки працюючих матерів навчаються більше років, мають більше шансів працювати та отримували більші доходи, довело дослідження Гарвардського університету, яке охопило 50 тисяч дорослих у 25 країнах.

Сини працюючих мам частіше доглядають за дітьми, виконують домашню роботу і у подальшому шукають у дружини жінок, які працюють.

6.Віддайте дитину в садок

Якщо у вас є дошкільня, не тримайте його вдома.

Виявляється, діти, які відвідують дитсадки, мають кращу поведінку та менше емоційних проблем, ніж ті, ким опікується родина або няня.

На це вказує дослідження, що провели у Інституті епідеміології та громадського здоров’я П’єра Луї в Парижі серед майже 1,5 тисячі дітей.

7. Вкладайте дітей рано спати

Батьки, які вкладають своїх дітей спати разом з сонцем (або влітку до того, як воно сяде), отримують більш успішних дітей.

Відсутність визначеного режиму сну призводить до того, що діти від трьох років, сплять менше.

Читайте також: 10 правил здорового дитячого сну

Дослідження показує, що малюки, які засинають до дев’ятої вечора, сплять на 78 хвилин більше, ніж ті, хто заснули пізніше.

8. Співайте дітям

Дослідження доводить, що діти залишаються спокійними вдвічі довше, якщо з ними не просто говорять, а співають їм.

Ще одне дослідження довело, що мамин спів розвиває соціальні здібності дитини.

Директор Інституту нейрофізіологічної психології Великобританії Саллі Годдард Блайт радить співати колиски та дитячі вірші немовлятам і переконує, що це – запорука подальшої успішної освіти та емоційного благополуччя.

9. Бігайте з дітьми і будьте активними

Дослідження показують, що активні матері мають здоровіших дітей.

Інше дослідження продемонструвало, що дитяче ожиріння прямо пов’язане зі стилем життя батьків, а якщо ж вони мають здорові звички, їх матимуть і діти.

10. Читайте дітям і з дітьми

Дослідження показало, що діти батьків, які читали їм кожен день, коли їм було 5, і продовжували цікавитися їх освітою в 10 років, з набагато меншою ймовірністю були бідними у 30.

Є й інше дослідження, для роздумів: вчені простежили за дітьми, які читали в своє задоволення. Це означає, що діти вибирали журнал, книгу з ілюстраціями або історіями.

Результати показали, що діти, які читали для задоволення у віці 5-10 років, в середньому краще справлялися у школі, й пізніше в житті, з тестами.

І не тільки з тестами на читання, але також з орфографії та математики.

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь