Самооборона для дітей: мамо, тату, зберігайте спокій!

Між батьківською турботою та гіперопікою – втручанням у простір та життя дитини – дуже тонка межа.

З одного боку постійна тривога за безпеку та здоров’я, з іншого – бажання, щоб дитина була самостійною, впевненою у собі, сміливою, вірила в себе і в людей, не боялася труднощів. Тонкощі виховання… Згадаймо приказку: «дитина гість у нашому домі: одягни, нагодуй і відпусти». Завдання батьків – навчити дитину правил безпечної поведінки. Де це зробити у Рівному, у матеріалі.

Як говорити з незнайомцями, агресивно налаштованими однолітками чи старшокласниками, що робити, якщо незнайомець зайшов з тобою у під’їзд, ліфт, тягне до машини чи у невідомому напрямку? Що робити, коли відбувся контакт, і дорослий застосував силу? Як себе захистити, зберегти здоров’я та життя?

Ці, та багато інших знань, вмінь та навичок ваша дитина може отримати на курсі – “Самооборона для дітей” від навчального центру «К-19». Це чудова можливість навчити дитину жити в умовах міста: оборонятися фізично та вербально, протистояти задерикуватим одноліткам та дорослим, вміти зберегти життя та здоров’я у небезпечних ситуаціях.

Курс самозахисту для дітей базується на ситемі рукопашного бою – крав-мага. Тут навчають прийомам ефективної самооборони, покращують рівень фізичної і психічної підготовки, координацію, дають можливість стати впевненішими, навчитися уникати неприємних ситуацій зі своїми однолітками, старшими дітьми і дорослими.

Інструктори навчають дітей важливим життєвим навичкам самозахисту: стратегіям і тактикам поведінки з агресорами-однолітками, дорослими, знайомими та незнайомими нападниками. Діти зможуть адаптуватися психологічно та фізично до ситуацій різної складності: від дрібних словесних сутичок з однокласником до нападу з ножем, викраденням тощо. Тренери розкриють у дитини задатки лідера і переможця, що допоможе реалізувати свій потенціал у майбутньому.

З учасниками курсу працюватимуть інструктор та психолог.

“Так склалось, що в нашому суспільстві виховання і підготовка до дорослого життя чомусь здебільшого зводиться до розвитку інтелектуальних характеристик. Безперечно, це важливо. Сам процес навчальної діяльності уже передбачає розвиток, стимуляцію усіх психічних процесів. Водночас оволодіння навичками спілкування, взаємодії з іншими, вміння відстояти себе, розуміти власні бажання (а не бажання батьків, учителів, оточення) вміння знаходити та надавати підтримку нівелюються, –  розповідає один із тренерів курсу, травмотерапевт, дитячий психолог Катерина Габрієль. – Хоча саме ці навички мають визначальний вплив на становлення особистості.

Чому так відбувається – причин, напевно, можна знайти багато. Як психолог, яка працює як із дітьми\підлітками і з дорослими, знаю, наскільки ці вміння та знання є актуальними. Часто чую: «Чому нам про це не розповідали  в дитинстві? Чому нас цьому не вчили раніше? Знаю, що в нашому місті є багато активних сімей, ліберальних батьків, які намагаються допомогти дитині. Буденність шкільного життя, на жаль, досить жорстока. Напевно кожен з вас чув про таке поняття як «булінг»? Це насилля в школі, «цькування» дитини. Зустрічається булінг не лише серед учнів, а й у системі «учень-учитель», «учитель-учень».

Насильство – це завжди наступ на особистість дитини, травматичність. Чудово, коли дитина це долає. Але реакції у кожного індивідуальні та мають свої наслідки.

Що відбувається, якщо дитина не може захистити себе? Часто батьки ведуть дитину на секцію бойових мистецтв. На жаль, це не завжди допомагає – дитина навчиться технічно битись, захищатись. Але вміти керувати собою, знати, де починається її психологічні кордони, що допустово  у стосунку до себе (до інших), а що ні – цього юний учасник секції бойових мистецтв не вчиться. Що ж робити?

Унікальність школи самооборони «К-19» у тому, що з дітьми будуть працювати не лише висококваліфіковані тренери, а й психолог та юрист. Як винила така ідея?

Діти – це та категорія, яка захищена найменше. І коли вони отримують захист, часто він буває «викривлений» уявленнями дорослих. У «К-19» діти будуть вчитись не лише фізичним прийомам самооборони, а й психологічним».

Основні акценти взаємодії дитини та психолога:

  • Розвиток відчуття особистих психологічних кордонів (поняття кордонів, відстоювання кордонів, не «зазіхання» на кордони іншого).
  • Знайомство з поняттям «Емоційний інтелект» та засвоєння базових навичок, керування руйнівними емоціями (гнівом, образою, агресією).
  • Розвиток вміння спілкування, підтримувати один одного.
  • Знайомство із власною самоцінністю та розкриттям особистих унікальних навичок та можливостей.
  • Усвідомлення особистих цілей та шляхів їх досягнень.
  • Оволодіння навичками саморегуляції та самозаспокоєння під час стресових подій.

Учасники та батьки матимуть можливість звернутись за індивідуальною консультацією до психолога, травмотерапевта Катерина Габрієль.

Проводитиме курс самооборони  – Понарін Ігор Валерійович – майстер спорту із триборства Спецназу ГРУ ГШ Радянського Союзу. Сюди входить: смуга перешкод, спаринг, володіння бойовим ножем. Тренер має 5-й дан polic militari dzutsu – армійсько-поліцейської системи бою армій НАТО. Є інструктором Федерації КРАВ МАГА України. Тренером працює з 1989, в стилі крав- мага – з 2011.

Заняття проходитимуть для двох вікових груп – “Діти” (9-13 років) та “Підлітки” (14-18 років).

Графік занять

Для групи «Діти»: двічі на тиждень. 1 день із психологом та практичні навички (присутність когось з батьків обов’язкова) щосуботи о 15:00. Вартість навчання до нового року – 600грн. Повний курс: 3 місяці – 1800 грн.

Для групи «Підлітки». Тричі на тиждень. 1 день із психологом та двічі на тиждень практичні навички.

Вартість навчання до нового року – 700грн. Повний курс: 3 місяці/ 2100 грн.

Діючий графік уточнюйте при реєстрації.

По закінченню учасники отримують сертифікат. Також можна продовжити тренуватися в загальній групі та індивідуально працювати з психологом.

Читати більше:Не слабка стать: у Рівному триває набір на курси самооборони для жінок

 

Запис за телефоном (097) 316 44 60.

Навчальний центр “К-19”

E-mail: K19ohorona@gmail.com 

Більше інформації про курси у події Facebook.

Також проводиться набір на курси «Самооборона для чоловіків» та «Самооборона для жінок».

 

За умови одночасного запису на курси «Самооборона для жінок (чоловіків)» та «Самооборона для дітей» можливе укладення договору зі знижкою: «Самооборона для жінок (чоловіків)» – 750грн, «Самооборона для дітей» – 500 грн.

 

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь