Сьогодні Рівненщина отримала 10 тисяч доз вакцини АКДП індійського виробництва

Про це на своїй сторінці у мережі Facebook повідомив Віктор Мороз, завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань Рівненського обласного лабораторного центру. 

Вакцина АКДП захищає дітей від кашлюку, дифтерії та правцю. Також епідеміолог зазначив про те, що на Рівненщині спостерігається ріст захворюваності на кашлюк. З початку року в області захворіло 123 дитини.

Найбільше випадків реєструється у м. Рівне – 53 або 21,6 на 100 тис. нас. Переважно хворіють діти до 4 років (80% від всіх захворілих). Причиною зростання захворюваності є невиконання профілактичних щеплень.

“За 7 місяців цього року в області вакциновано проти кашлюку лише 15,6% дітей першого року життя. А серед захворілих 72% дітей, що не мають жодного щеплення проти кашлюку, а ще 9% не отримали чергового щеплення”, – говорить конкретні дані лікар.

«Найбільш важко протікає кашлюк у дітей раннього. Характерною ознакою є важкий приступ спазматичного кашлю. Кашель з плином днів посилюється, виникає нападами та врешті-решт перетворюється на судомний. Під час такого приступу кашлю може виникати апное (тимчасова зупинка дихання). І це може стати причиною смерті дитини. Ліків проти цієї хвороби немає. Є лише симптоматичне лікування», – нагадує батькам Віктор Мороз.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь