Символіка та значення весільних обручок: історія та сучасний вигляд

Обручки по праву вважаються символами нескінченної любові та відданості. Здебільшого прикраси носять на безіменному пальці, а ось руку вибирають з урахуванням віросповідання. Парні обручки з білого золота або жовтого дорогоцінного металу — невід’ємна частина весільних обрядів. Більш детально про символізм та історію обручки з білого золота розповімо далі.

PUEVQ0_BKaCEqMNCstjo79gbG9gbCqJtJWIwz47rg2MgSS1ei-9ItvT1byKOUmJ1_2PlmLvaoWl9VxU-Nx3xOOOtLF5Qi_f5npHZxWH1A2N_xffNDO_COO4PO9_e9cPya8xglXFurBqQ

Цікаві історичні факти

Коріння традиції носити обручки сягає в давнину. Прикраси як символ шлюбу носили ще стародавні цивілізації, про які можна дізнатися з міфів і легенд. Для виготовлення обручок використовували різноманітні матеріали. Металеві, кістяні або кам’яні вироби прикрашали символами та малюнками.

Кожна народність мала свої традиції, проте вони відрізнялися лише пальцем, на якому носили каблучки. Матеріал багато в чому залежав від достатку сім’ї. Заможні люди обирали металеві вироби, бідняки могли дозволити собі лише дерев’яні каблучки. Крім того, округла форма асоціювалася із сонцем, місяцем і землею, які представляють єдність. Каблучки відображали союз люблячих сердець, допомагали замкнути коло шлюбних уз.

У давній історії України Сонце вважалося божеством. Для отримання його благословення молодята одягали спеціальні вироби — обручки. Прикраси були своєрідними обітницями бути єдиним цілим — сім’єю. Сонце шанували також у Стародавньому Єгипті, Римі, кельтській і скандинавській культурах. Незаперечним фактом є те, що коло в усі часи є символом нескінченності.

Традиції сучасності: ключові моменти

Обручку з білого золота з діамантом або інших видів дорогоцінних металів у багатьох країнах світу надягають на безіменний палець лівої руки. Існує повір’я, що вена, яка проходить через цей палець, має безпосередній зв’язок із “любовним” органом — серцем. Прикраси на четвертому пальці є символом міцного зв’язку між закоханими.

Безіменний палець для носіння обручок вибирають багато культур. Тільки в декількох країнах можна побачити прикрасу на середньому пальці. Такому варіанту віддають перевагу послідовники стародавніх віросповідань.

1ScWxQlz3595Sqms4sC9Al82PU2K1oq0lIONWq8snVnEbpI3OqD5gnZBiq8S7oQJbHgg-Qyo4D11EyrJfs1mPJcBk6L5hjpW-8GtWvBUhdmy64fl-d4qxL-SVmpuHDPctZA8vq2pOQ2y

Попри унікальні інтерпретації значень обручок у різних культурах, для всіх вони є символом невичерпної любові. Кращим металом для цих ювелірних виробів є біле золото — символ чистоти, непорочності та миру. Купити такі моделі не складе труднощів, оскільки вони в широкому асортименті представлені, зокрема й у ювелірному магазині Gold.ua.

Практично в усьому світі весільні обручки з білого золота носять і чоловіки, і жінки, проте є й винятки. Наприклад, у невеликих спільнотах, які цінують давні традиції, каблучку носять лише жінки.

Мусульмани, які не пройшли шлях європеїзації, абсолютно не пов’язують обручки з безіменним пальцем. З давніх часів і донині наречені мають право вибирати будь-який варіант носіння. Чоловікам же рекомендовано мати обручку з білого золота на мізинці.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь