Українська команда розробила інтерактивні книги для навчання дітей

Освіта в еру інформаційних технологій – одна зі сфер, яка переживає активні зміни, і українці не стоять осторонь. Стартап з української засновницею Robo створює модульних роботів-конструкторів, які повинні навчати дітей робототехніці та програмуванню. В іншій формі про гаджети розповідає інтерактивне додаток Gadgetarium для iPad від одеського цифрового видавництва Gutenbergz.

Ще одна українська команда, що створює інтерактивну книгу Smart Koala, вирішила піти більш аналоговим шляхом. Вони друкують яскраво ілюстровану паперову книгу, яка в парі з ручкою, озвучує намальоване, вчить дітей англійської.

Книга розрахована на дітей від трьох років і зображує різні ситуації з життя, з якими вони можуть стикатися. В кожній сторінці під зображеними предметами віддруковані спеціальні мітки, які запускають на розумній ручці, що йде в комплекті, відповідний аудіоряд.

Звукова доріжка доступна на трьох мовах: англійській, українській та російській і покликана зробити контент книги і сам процес навчання більш інтерактивним, розвиваючи при цьому сприйняття мови на слух.

На створення такої книги лінгвіст Тереза Герушінска, яка кілька років викладала мови дорослим і дітям, зважилася після відвідин ярмарку дитячих продуктів в Польщі. Там вона з майбутнім партнером по проекту Богданом Паламарчуком вперше побачила книгу, що відтворює звуки. «Потім провели весь вечір, граючись з нею», – згадує Тереза.

Вони досліджували аналоги подібних продуктів в світі та рішення, представлені в Україні. За кордоном такі книги роблять іспанська та англійська компанії. На локальному ринку представлено російське рішення, яке доступне тільки російською мовою. В цілому, український ринок дитячих іграшок оцінюється в $ 400 млн. За словами Герушінської, розвиваючі іграшки займають на ньому близько 5%. Обсяг продажів подібних рішень становить близько $ 1-2 млн.

«Просто завезти чужий продукт нам не хотілося. Ми любимо створювати своє, тим більше що варіантів поліпшення було дуже багато», – пояснює рішення створити українську книгу на основі власної технології Герушінська. Протягом першого року Smart Koala хоче зайняти до 5% ринку розвиваючих ігор.

Суть рішення української команди в тому, що розумна ручка – це свого роду платформа, яку можна використовувати для нових книг проекту і завантажувати додатковий контент і заново проходити старі.

«Книга і ручка – стартовий набір для навчання. Незабаром батьки зможуть поповнювати полиці тільки новими книгами, а файли до ручки будуть безкоштовно доступні на нашому сайті», – розповідає керівниця проекту. У ручку також вбудований диктофон. В одній з книг серії на кожній сторінці буде поле для власних записів, для яких батьки зможуть начитати свою казку. Серед дикторів, що озвучили першу книгу, письменниця Ірена Карпа та соліст групи «ТіК» Віктор Бронюк.

На розробку ручки і першої книги у команди з п’яти чоловік пішло близько року. На це знадобилося близько $ 40 000 сімейних заощаджень засновниці проекту. Друк і виробництво ручок відбуваються в Китаї, оскільки, за словами Герушінської, українські поліграфічні компанії не змогли віддрукувати книги по запиту проекту.

Перший тираж дебютної книги серії складе 1020 примірників. Стартовий набір (книга і ручка) обійдуться українцям в 999 грн за попереднім замовленням. Потім він буде продаватися за ціною 1290 грн. При цьому такі книги серії будуть дешевше. Для порівняння, стартовий набір російської аналога компанії Tiptoi коштує близько 1900 грн.

Продажі української інтерактивної книги почнуться вже в грудні 2016 року. Поки в компанії йдуть переговори з декількома інтернет-магазинами дитячих товарів, дистриб’юторами і національними мережами.

 

 

Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь