Як навчити дитину організовувати свій час

Коли дитина маленька, вона не відчуває плину часу і не знає цінності цього ресурсу. Згодом, коли вона починає відвідувати садочок чи школу, навичка організації свого часу стає дуже цінною, адже від цього залежить її успішність у майбутньому.

Відомий вислів говорить: “Не виховуйте дітей, а виховуйте себе, бо діти будуть схожі на вас”. Під час навчання керування часом дуже важливий особистий приклад батьків. Якщо тато цілий день сидить у телевізорі чи за комп’ютером, і грає в казино України онлайн, а мама тільки гортає стрічку Інстаграм чи безцільно цілими днями говорить телефоном, то вимагати від дитини занять спортом чи читання книжок, якогось раціонального використання часу, майже неможливо.

Тайм менеджмент дитині допоможе:

  • організовувати день. Для дошкільнят можна використовувати таблиці з малюнками, які не тільки прикрасять дитячу кімнату, а й допоможуть сформувати корисні звички – нагадують малюку про те, що він має почистити зуби та застелити ліжко. Для школярів, найкраще записувати свій розклад у блокнот, щоденник або пленер, тоді він точно нічого не забуде і не пропустить. 
  • навчитись розставляти пріоритети. Дитина має навчитися визначати, що для неї головніше почитати книжку чи погратися у гаджеті. Так вона вчиться визначати головні й другорядні речі та оцінювати скільки часу вона приділяє тому чи іншому заняттю. 
  • планувати вільний час та розваги. Так дитина буде розуміти, що відпочинок, веселощі – не менш важливі за навчання чи інші.
  • знизити тривожність та стрес. Організовані діти, які можуть розрахувати свій час: не спізнюються, встигають виконати завдання по навчанню – менш тривожні та рівень стресу із зовнішнього світу через негативну оцінку з боку дорослих мінімізований.

Коли починати дитину вчити навичок керування часом

Найкращий вік для цього  – це 5-7 років. Дитина повинна зрозуміти, чим швидше проснувся, зібрався у садочок, тим більше є часу на якісь приємні речі, наприклад, обійми з батьками, перегляд мультика тощо. Вже у школі, коли вчаться писати й читати, діти навчаються пунктуальності: починають користуватися годинником, вести щоденник, планувати час навчання та дозвілля. 

Для дитини також  важливо мати чіткий розпорядок дня: точну годину підйому, навчання, дозвілля та сну. Це не тільки дисциплінує та вчить плануванню, а й обов’язкова умова нормального і гармонійного розвитку школяра.

Обов’язково тіште своїх дітей приємностями та виноградами за їхні успіхи! Таке позитивне підкріплення поведінки принесе свої результати. 

Вміння керувати своїм часом – дуже корисна звичка не тільки для дорослих, але й дітей. Так вся сім’я може уникнути зайвих нервів у щоденному житті та напруги у відносинах, а діти отримають шанс стати успішними дорослими, що вміють досягати своїх цілей.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь