Творча мама – Надія Фінкевич: «Працюю – значить релаксую!»

Надії Фінкевич – 30 років, вона мама двохрічної Злати, а за сумісництвом… А в принципі, чого тільки за сумісництвом не робить ця матуся. Виготовлення найрізноманітнішого декору – ось її головне хобі. За освітою вона соціальний працівник. Раніше була методистом в університеті, потім працювала в магазині подарунків, звідки й прийшло натхнення до творчості. Здобула професію манікюрниці 3-го розряду, викладала до 8-го місяця вагітності. Тепер же у вільний час займається манікюрною справою та хенд мейдом.

Міні Рівне: “Що мотивувало Вас  займатися рукоділлям?”

Надія: “Раніше я уже працювала з весільною атрибутикою, букетами з цукерок, вишиванням бісером, робила листівки. Але після народження дитини часу працювати не було. Однак вже на перший день народження доньки я сама взялася робити кенді-бар. Потім я почала цікавитися іграшками з фетру саме для неї. Пізніше подруги та знайомі почали цікавитися чи зможу я щось подібне зробити для них, підштовхували мене до чогось нового. Та і зараз мене запитують, чи зможу я зробити «те і те», я оцінюю свої можливості, пропоную щось своє, фантазую і в результаті виходять такі симпатичні речі”.

Міні Рівне: “З якими матеріалами Ви працюєте? І що переважно робите?”

Надія: “Виготовляю іграшки, різдвяні віночки, прикраси для сервірування столу, алфавіти, цифри, «розумні» книжки на замочках та найрізноманітніший декор. Чимось одним я себе не обмежую, постійно експериментую, оскільки постійно робити одне і те ж навіть нудно.  Зараз часто замовляють іграшки на ялинку із фетру, бо вони найбільш безпечні, коли вдома є маленька дитина. Фетр загалом екологічний матеріал, не приносить шкоди навіть тоді, коли малюки його смокчуть. З власного досвіду – наша ялинка минулого року падала десятки разів і саме завдяки іграшкам з фетру нічого не розбивалося”.

Міні Рівне: “Донечці Златочці подобається те, чим займається мама?”

Надія: “О, звичайно! Особливо розкидати всі матеріали по дому (сміється – авт.). Зараз їй більше подобається манікюрна справа. Вона не ляже спати, поки ми не накрасимо нігтики, обов’язково посушимо в лампі, розчешемо волоссячко і вії. Я все-таки стараюся, коли Злата поруч не займатися рукоділлям, бо це ж і ножиці, і голки, булавки можуть бути на видному місці. Тому безпека дитини передусім”.

Міні Рівне: “Поділіться своїми секретами тайм-менеджменту?”

Надія: “Якщо раніше мені доця не дуже дозволяла усім цим займатися, то зараз, коли вона у садочку, у мене стало більше часу. Коли ж замовлення дуже термінове, і часу не вистачає, мама кладе доню на ніч спати, і займається своїми справами. Іноді ми займаємося разом: дитя обкладається фетром, а мама творить.

Міні Рівне: “Як Ви відпочиваєте?”

Надія: “Моє заняття мені подобається, я таким чином відпочиваю, релаксую. Тому можу впевнено сказати, що хобі більше приносить мені моральне задоволення, ніж матеріальну вигоду. Поки-що на роботу я не поспішаю, бо на дрібні потреби мені вистачає, а дитину потрібно іноді раніше забрати з садочка, та і замовлень зараз перед новим роком багато.”

Міні Рівне: “Яка ж вона, успішна мама ХХІ століття?”

Надія: “Успішна мама – це любляча мама! Бо хтось сидить з дитиною вдома цілий день, але не приділяє достатньої уваги, а хтось може поєднувати одночасно хобі і домашні справи разом із доглядом за дитиною, залучаючи маля до роботи. Я схиляюся більше до другого варіанту, бо дитинка має розвиватися разом із мамою. Мама не просто може, а вона повинна розкривати свій потенціал, і дитина цьому не завада. Якщо мама має бажання, то потрібно знаходити золоту серединку між вихованням дитини, побутовими справами та власним хобі. Можливо, є мами, які не мають взагалі ніяких захоплень, тоді їм у декреті справді нудно, але якщо вже якісь захоплення є, то на них треба обов’язково знаходити час”.

Ivanna Melnuk

журналіст-фрілансер

Залишити відповідь