Як швидко гояться порізи та подряпини, і як прискорити процес загоєння

Порізи та подряпини — це звичайні пошкодження шкіри, які зазвичай заживають самі по собі протягом декількох днів. Однак, іноді загоєння ран може бути тривалішим, що призводить до інфекції та інших проблем зі шкірою. Ось кілька порад, які допоможуть прискорити процес загоєння порізів та подряпин.

● Очищення. Очистіть порізану або подряпану область м’яким милом та водою, щоб видалити бруд і бактерії. Не використовуйте спиртові розчини або перекис водню, оскільки ці засоби можуть запалити шкіру та затримати процес загоєння.

● Нанесіть антисептик, такий як перекис водню або йод на порізану або подряпану область, щоб знизити ризик інфекції. Також можна використати Бепантен® антисептик.

● Накладіть пов’язку, якщо поріз або подряпина находяться на відкритій області тіла, щоб запобігти контакту з брудом та бактеріями.

● Застосуйте мазь від подряпин або крем для загоєння, щоб зволожити та заспокоїти шкіру та прискорити процес загоєння.

● Уникайте роботи, що вимагає фізичного напруження. Поріз або подряпина можуть бути на руках або ногах, то щоб додатково не пошкоджувати поранену область та не затримувати процес загоєння, потрібні захисні засоби.

● Збільште споживання вітамінів. Вітаміни С та Е можуть допомогти прискорити процес загоєння порізів та подряпин.

Етапи загоєння ран

Загоєння ран — це складний процес, який відбувається в декілька етапів. Бепантен® є ефективним засобом для загоєння ран, оскільки містить декспантенол — активну речовину, яка сприяє зволоженню та заспокоєнню шкіри, покращенню процесу регенерації та загоєння:

1. Етап зупинки кровотечі. Якщо рана кровоточить, то Бепантен® може допомогти в заспокоєнні ран, зменшенні болю та запобіганні подразненню шкіри.

2. Етап запалення. Наступним етапом загоєння є зменшення запалення. При запаленні в рані з’являються бактерії та інші частки, які спричиняють запальні процеси та біль. Бепантен® містить активні інгредієнти, які допомагають в зменшенні запалення, заспокоєнні шкіри та зниженні болю.

3. Етап регенерації. Коли запалення зменшується, рана переходить до етапу регенерації. Бепантен® допомагає відновити шкіру та сприяє росту нових клітин. Це допомагає відновити пошкоджену шкіру та забезпечити її здоров’я.

4. Етап підсушування. Застосування Бепантену® на цьому етапі допомагає в заспокоєнні та зволоженні шкіри, зменшенні болю та запобіганні подразненню шкіри.

5. Етап загоєння. Останнім етапом загоєння є повне відновлення рани та здорової шкіри. Застосування Бепантену® на цьому етапі допомагає покращити цей процес.

______________________

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Бепантен крем 30 г, 100 г, UA/4157/01/01 від 30.11.2020 ; Бепантен, мазь 30 г, 100 г UA/4157/02/01 від 30.11.2020, крем Бепантен Плюс, 30 г, UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен Плюс Спрей 30мл UA/7805/02/01 від 08.12.2017

Список литературы:

1. Васильєва М.Т., Бутко М.С. Нові препарати для лікування та загоєння ран – Харків: Медицина, 2013. – 145 с.

2. Гайдуль, К. В. Раневая инфекция: этиология, диагностика и антимикробная терапия [Текст]: информ. пос. / К. В. Гайдуль, А. А. Муконин. -М.: Науч.-информ. центр ООО «АБОЛмед», 2005.

3. Васильченко В.С. Раны. Лечение и профилактика осложнений. – К.: «СпецЛит», 2016. – 124 с.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь