Як вчити англійську з дитиною: практичні поради для батьків

Навчання дитини іноземної мови – процедура копітка і тривала, тому батьки часто прагнуть вибрати найпростіший спосіб отримання нових знань для своїх малюків. Для цього одні наймають викладачів, а інші – займаються зі своєю дитиною самостійно. Фахівці English Prime School дають зрозуміти, що ідеального вибору в цьому випадку не існує. Однак подані далі поради допоможуть тим батькам, як можна навчити дитину англійської.

Перші кроки

Навчання англійської вдома дозволить добре доповнити шкільні заняття. Деякі дорослі можуть хвилюватися про те, що їхніх власних знань просто не вистачить. Але насправді практика показує, що зацікавленість і залученість батьків до процесу – саме те, що потрібно дитині для підтримки інтересу та мотивації.

Розпорядок занять

Перше, про що потрібно замислитися батькам – це складання розпорядку домашніх занять. Це дасть змогу малюкові виробити звичку до навчання. Так, наприклад, можна давати дитині якийсь сигнал до початку уроку. Це може бути фраза або пісенька. Також варто врахувати, що заняття на перших порах мають бути короткими – для малюків буде достатньо і 15-20 хвилин. Однак вони мають бути наповнені не сухою теорією, а веселими іграми та цікавими завданнями. Тільки так можна буде підтримувати увагу чада і його інтерес до вивчення англійської мови.

Як вчити англійську з дитиною: заняття мають бути невеликими, але проводитися регулярно. Крім того, можна урізноманітнити уроки, наприклад, раптово використовуючи англійські слова протягом усього дня. Особливо, якщо дитина цього зовсім не очікує. Крім того, можна ввести цікаву практику – співати під час купання або читати казки англійською перед сном. Якщо потрібні свіжі ідеї – завжди можна пошукати тематичні відео в мережі.

Дитячі ігри та інтерактивні картки

Ігри на планшеті допоможуть дитині не тільки зайняти час, а й провести дозвілля з користю. Картки зі словами також можна використовувати для ігор про запам’ятовування. Їх можна зробити самостійно, намалювавши малюнок і підписавши його відповідним словом англійською, або ж можна завантажити на мобільний пристрій уже готові варіанти.

Цікаві історії

Читання яскравих підручників з красивими картинками – це чудовий варіант як вивчити англійську з дитиною. Вони допоможуть познайомити її з теоретичним матеріалом і водночас весело провести час разом. Дітям подобається слухати красиві історії, сюжет яких їм уже відомий. Тому подібні повтори раз по раз не тільки допоможуть дитині скрасити дозвілля, а й дадуть змогу вивчити нові слова, ненав’язливо запам’ятати структуру речень. Чудовий варіант не просто розповідати історію малюкові, а й потроху залучати його до сюжету – наприклад, питати, якого кольору собака, де котик тощо. Таким чином поступово малюк зможе і сам запам’ятати, а потім переказати спочатку частину історії, а потім і всю її цілком.

Читання книжок не лише дає змогу розвивати уяву, а й тренувати навички аудіювання, поступово дізнаватися багато нових слів.

Пісеньки та віршики

Спів пісень і віршиків тільки дитині або разом з нею уможливлює спонтанне відтворення повторюваних мовленнєвих деталей. Крім іншого, дитячі пісеньки дозволяють завуальовано практикуватися в ритміці, постановці англійської вимови, наголосів тощо.

Прослухавши пісеньку або віршик кілька разів поспіль і часто її повторюючи, малюк зрештою почне “муркотіти” її про себе або навіть підспівувати разом із треком. Під час прослуховування також можна використовувати візуальні деталі. Наприклад, це ляльки або м’які звірятка – так набагато легше буде зрозуміти, про що йдеться в пісні.

Сучасні технології

Додатки для мобільних пристроїв – це чудовий інтерактивний інструментарій для поліпшення мовних навичок, що припаде до душі учневі будь-якого віку. Вони стануть чудовим доповненням до основних уроків. Дитина може користуватися ними на смартфоні або планшеті й, наприклад, вчити з їхньою допомогою нові звуки або слова, грати в спеціальні ігри або дивитися навчальні відео. Якщо підібрати матеріал відповідно до віку, це допоможе зробити навчання більш цікавим і захопливим.

Наприклад, популярним є дитячий застосунок Learning Time with Timmy. З його допомогою малюк може вивчити англійською назви чисел, кольорів, тварин тощо.

Перегляд невеликих відеокліпів, наприклад, з нарізкою пісень з улюблених мультиків – чудовий варіант для створення англомовного середовища просто в домашніх умовах. Дитина буде з цікавістю вслухатися в нові та вже знайомі слова, одночасно з цим спостерігаючи за улюбленими героями.

Тож ось як треба вчити дітей англійської мови: ввести це в щоденний денний розпорядок свого чада й дочекатися коли ці уроки перетворяться на звичку. Освоєння нових знань в ігровому форматі та невимушених обставинах принесе малюкові безсумнівну радість.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь