Новації ЗНО-2018: що чекає на учасників

Які нововедення чекають учасників зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році, інформує  управління освіти і науки Рівненської ОДА.

  • Вперше абітурієнти, які проходитимуть ЗНО з іноземних мов, матимуть можливість виконати частину тесту методом аудіювання (розуміння мови на слух) та розділятимуться на 2 рівні: на В1 та В2 відповідно.
  • Вперше ЗНО з предмету українська мова і література складатимуть студенти професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ акредитації (ПТНЗ та коледжі).
  • Вперше тестові матеріали ЗНО із історії України, математики, біології,географії, фізики, хімії будуть перекладені кримськотатарською, молдавською, польською, російською, румунською, угорською мовами.

Кожен учасник матиме змогу скласти тест не більше, як із чотирьох предметів. Першим писатимуть українську мову, другим – математику чи історію України, а третій предмет на вибір. Серед них: українська мова і література, історія України, математика, біологія, хімія, фізика, географія, англійська мова, німецька мова, французька мова, іспанська мова.

Основні дати ЗНО-2018:

06 лютого по 19 березня – реєстрація;

22 травня по 13 червня – основна сесія;

2 по 11 липня – додаткова сесія.

«Абітурієнти матимуть право подавати до семи заяв, але не більш як на чотири спеціальності і сертифікат має датуватися 2016, 2017 або 2018 роком. Окрім результатів ЗНО з іноземних мов. Такі результати приймаються до розгляду комісією лише 2018 року», –  зазначила директор центру Лариса Середяк.

Нагадаємо, що на сайті Українського центру оцінювання якості освіти можна безкоштовно ознайомитись із тестами минулих років, пройти тренувальне он-лайнове тестування. Або спробувати свої сили у повноцінному пробному ЗНО, але така послуга платна.

(032) 242 26 60 – телефон гарячої лінії та www.lvtest.org.ua – сайт Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь