Мрія кавомана: обираємо кавомашину додому

Що може бути краще ароматної кави зранку? Свято кожного дня забезпечить вам кавомашина. Ароматний еспресо, капучино чи бархатисте лате – не проблема, 2 хв і готово, без зайвих турбот і метушні з туркою. 

https://comfy.ua/ua/coffi-mash/ – це давно не предмет розкоші, а доступна кухонна техніка, яка дає можливість готувати запашні кавові напої вдома. Чим керуватись під час вибору такої техніки, розглянемо у статті.

Види кавових машин

У магазинах очі розбігаються від різноманіття брендів, моделей девайсів для приготування напоїв з кави. 

Перш за все, потрібно визначитися:

  • які види напоїв хочете готувати: виключно каву, чай чи різну кавово-молочну смакоту.
  • які функції повинна мати ваша кавомашина.
  • який об’єм напою має готуватися (певний об’єм кави чи порційно).
  • місце, де буде стояти апарат, від цього відштовхуватися у габаритах кавомашини та чи це буде стаціонарний апарат, чи вмонтований.

Розглянемо, які бувають кавомашини за принципом роботи.

Крапельні кавоварки

Це простий кухонний прилад, що складається з резервуара для кави, контейнера для води та нагрівального елементу. У крапельній кавоварці обов’язково використовується фільтр.  Розрахована вона на приготування одного виду напою. Обов’язкова частина такого апарату – глечик. Під час купівлі такої кавоварки обирайте з термостійкого скла, пластикові дуже ненадійні та й впливають на смак кави. Місткість такої кавоварки до 10 порцій кави. Ідеально для дому та невеликого офісу. Як правило, під глечиком розміщено нагрівальний елемент, що дозволяє рідину тримати теплою або підігрівати, якщо та охолоне. Мінус такої кавоварки, що не готує концентрованих напоїв типу еспресо, через відсутність високого тиску в апараті, хоча і мають регулятор міцності кави. Але для любителів ароматного американо, те що треба. Мінус такого апарату – відсутність вмонтованої кавомолки.

Ріжкові кавомашини

Ідеальний варіант для любителів еспресо. Принцип роботи такої пароварки: через ріжок, у який вкладається 2-3 ложки меленої кави, проходить пар. Такий спосіб заварювання робить напій більш концентрованим кофеїном із приємною шовковистою пінкою. У плані використання меленої кави  такий пристрій досить економний. Крім того, такі кавомашини оснащені капучинатором, що дозволяє готувати капучино та лате.

Автоматичні кавомашини

Такий кухонний пристрій – це мрія кавомана. Засипав каву, налив молоко, натиснув на кнопку з обраним напоєм і все готово.Принцип роботи: кавомашина самостійно меле каву в зернах, збиває молоко, готує напій. Господар має тільки вчасно поповнювати резервуари з витратними матеріалами.

Отже, розрізняють базові бюджетні кавоварки, які готують декілька рецептів кави та більш професійні, які мають ряд додаткових функцій, набагато більший вибір рецептів для приготування. Техніка преміумкласу дозволить готувати каву, наче професійний бариста, однак і ціна буде відповідна.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь