Хатка для равлика або як організувати дитячий простір вдома

Сьогодні батьки надзвичайно багато уваги приділяють інтелектуальному та емоційному розвитку дитини. Заняття в дитячих центрах, гуртках, секціях — ранній інтелектуальний та фізичний розвиток (заняття в басейні, гімнастика, тривале перебування в дитячому колективі тощо) — вимагає якісного та повноцінного відпочинку та відновлення для дитини.


Як облаштувати дитячий ігровий простір, дитячу кімнату, щоби створити атмосферу затишку та комфорту, стимулювати дитину до самостійної гри, розвивати просторову уяву та фантазію, і водночас задовольнити базову потребу дитини — бути в безпеці, що є надзвичайно важливою умовою для розвитку та формування здорової дитини. Як це зробити в домашніх умовах докладно в матеріалі.

Більшість із нас, бувши дітьми, майстрували, будували різні чудернацькі будиночки, намети, халабуди — вдома із ковдр, подушок, на вулиці — з коробок, ящиків та інших матеріалів, які траплялися під руку й на що вистачало сили й фантазії. І ці моменти були насичені особливою атмосферою піднесення, захоплення й цікавості. Так можна було гратися годинами: ховатися від батьків та сестер/братів, ховати свої скарби, вигадувати різноманітні рольові ігри, читати книжки, лежати та просто думати, мріяти, бути на одинці із собою. Як стверджують психологи така цікавість дітлахів до таких конструкцій, що імітують зачинений простір не випадковий, у такий спосіб дитина може сама регулювати свої емоційні та психологічні процеси.

«Халабуда, шатро, будиночок, намет, перевернуті подушки та всілякі конструкції із ковдр — це все про важливість відокремленого, безпечного місця для дитини, — розповідає про значення окремого дитячого простору дитячий психолог, психотерапевт Катерина Габріель. — Що ж відбувається з дитиною, яка перебуває під постійним наглядом, контролем дорослого? Як мінімум, здоровий малюк намагатиметься відокремитись у те місце, де йому буде комфортно і, де буде хазяїном саме він. І таким місцем може стати невеличкий будиночок із коробок, вігвам тощо. Особливо потрібен для діток, у яких обмежений простір, які не мають свого «кутка» (кімнати, місця), у кого є молодший братик чи сестричка. Тому що нам усім —  і дорослим, і малим необхідне усамітнення, час побути наодинці. А вігвам, намет — прекрасний спосіб розслаблення, усамітнення, релаксу для дитини. А ще, якщо ви прикрасите цей вігвам разом із малюком, поставите туди проектор зоряного неба, ввімкнете спокійну музику — я впевнена, що таке місце стане улюбленими для вашого маляти.»

«Не забувайте про вік: якщо із дитиною 1–2 років ви можете перебувати разом, то для старших діток важливо бути наодинці, — резюмує дитячий психолог. — І пам’ятайте, що вриватись, заходити на територію будиночку, а тим паче «наводити лад» без дозволу — категорично заборонено! Варто запитати: «А чи можу я приєднатися до тебе?», і якщо дитина запросить вас до гри, на свою територію, з повагою приходьте до неї.

Яким же чином можна її облаштувати простір для дитини вдома?

Звичайно, потрібно батькам розраховувати на власний ресурс: часу, фантазії та фінансів. Можна шити, декорувати самостійно, і витратити чимало часу, або ж звернутися до послуг майстерні дитячих товарів –  Gypsy Kids і обрати готовий виріб.

Зонувати територію дитячої кімнати можна, використовуючи, засоби декору: різні подушки, пуфи, дитячі матраци та різного роду підстилки, килимки або ж це може бути готовий виріб у вигляді картонного будиночка, намет чи вігваму. Останній до речі, чудовий варіант не лише декорування приміщення, а й ідеальне місце для рольових ігор та ігор на вулиці улітку. У вігвамі малюк може проводити час з батьками або ж усамітнюватися і гратися самостійно. У середині іграшкового шатра дитині можна облаштувати за допомогою килимків, матраців, подушок та іншого декору (гірлянд, прапорців) повноцінне місце для відпочинку та дозвілля. Дитячі вігвами Gypsy Kids, виготовлені з якісних, екологічно чистих, гіпоалергенних матеріалів, що гарантує практичність та довготривале користування. Універсальність такого ігрового простору також у тому, що такий будинок – мобільний і компактний, його можна збирати, пересувати, брати з собою на природу. Важливо те, що вігвами Gypsy Kids не вибагливі у догляді, досить матеріал випрати у пральній машині і можна гратися знову.

Дитячі вігвами ідеально підходять для гри й дівчаткам, і хлопчикам. Дизайн, колір, принт можна обрати орієнтуючись на смак і вподобання дитини. Як правило, готовий вігвам комплектується матрацом та гірляндою, також його можна доповнити подушками різних форм і кольорів та цікавими іграшковими пуфами.

Пуфи Gypsy Kids – ще один цікавий елемент для організації та декорування дитячого простору; чудова альтернатива габаритним меблям та нове рішення для безпечного облаштування дитячої кімнати (відсутні гострі кути, він м’який). Адже пуфи виготовлені з тканини й спеціального наповнювача, що допомагає пуфу тримати форму та адаптуватися під форму тіла дитини, що забезпечує комфортні відчуття. До того ж невибагливі у догляді, що дуже важливо для кімнати дитини: досить зняти чохол і випрати у пральній машині. Висока якість та функціональність таких дитячих меблів дозволяє їх експлуатувати тривалий термін.

Яскраві дитячі принти, світлі ніжні кольори, продуманий ергономічний дизайн пуфів дозволить кожній дівчинці відчути себе справжньою принцесою, хлопчики ж можуть будувати фортеці та замки із подушок та пуфів.

Також у майстерні дитячих речей Gypsy Kids можна придбати декоративні подушки, кошики для іграшок, дитячу постіль та багато інших неповторно гарних речей, які створять у дитячій вашої дитини, казкову атмосферу дитинства.

 

Майстерня Gypsy Kids

сайт: http://gypsykids.com.ua

Instagram, Facebook

Телефон: +38 096 302 01 01
e-mail: info@gypsykids.com.ua

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь