Вибираємо дитяче взуття: як не “пролетіти” з розміром

Взуття для дітей – тема не одної запеклої словесної битви між мамами всього інтернет-простору. Особливо часто підіймається питання вибору першого взуття для малюка та так званого “запасу” в розмірі – на скільки черевички повинні бути більшими за дитячі ніжки.

Хтось каже що на півтора-два сантиметри, хтось – що і сантиметру запасу вистачить, або ж і зовсім без нього. До того ж, матусі часто хочуть заощадити сімейний бюджет і замовляють взуття в інтернеті, отож мова сьогодні про вибір правильного розміру, форми та запасу у взутті.

Перш ніж купувати дитині черевички, варто спочатку подивитись на форму ніжки. Напевно багато хто бачив в мережі наступну картинку:

У більшості людей зустрічаються перші три типи ніг, рідше – четвертий та п’ятий. Основне правило вибору дитячого взуття – запас в 0,3-0,8 мм від найбільш випираючого пальчика. Щоб ідеально підібрати розмір найкраще просто дістати устілку з черевичок та поставити на неї ніжку дитини. Як бачите, у малюка на фото перший тип ніжок і реальний запас в черевичку не 1,2 см, а всього лише 7 мм.

Запас

Але якщо ви купуєте взуття в інтернеті, попросіть у продавця фото устілки з сантиметровою стрічкою або ж просто придивіться до форми черевичок і порівняйте її з формою ніжки вашої дитини. Як правило, майже все дитяче взуття заокруглене в пальчиках, тому дітям з другою та третьою формою ніг набагато простіше підібрати пару з мінімальним запасом, тоді як у дітей з першим типом ніг запас повинен бути більшим.

Також впливає на розмір взуття і повнота та ширина ніжок. Для вузьких ніг з мінімальним підйомом можна брати взуття лише на 0,5 см більше довжини ніжки, тоді як високий підйом і широка стопа потребують додаткового місця.

Зверніть увагу, при виборі кросівок, особливо зі звуженим носком краще взяти пару на розмір більше, щоб не пережимати пальчики, а літні відкриті босоножки можуть бути вього трішки більші довжини ніжок.

Підведемо підсумки:

Для ніжок першого типу довжина устілки дорівнює довжині стопи +0,8-1,2 см (для літнього і зимового взуття відповідно)

Для другого типу – довжина стопи +0,5-1 см;

Для третього типу – довжина стопи +0,3-0,8 см.

Щоб правильно виміряти розмір взуття, достатньо взяти лінійку і поставити на неї ніжки дитини, або ж роздрукувати наведену нижче схему і скористатись нею.

схема розмірів

Надія Малафєєвська

Автор персональних дитячих казок та віршів, журналіст-копірайтер, мама з трирічним стажем.

Залишити відповідь