Ігри-квести на вулиці для дошкільнят

У теплі дні діти велику частину часу проводять на вулиці.

Ми живемо у вік різноманітності і великих змін, наші діти – це діти мережевого століття. Звичайні класики увагу сучасних дітей займуть не на довго.

Читайте також: Чудові ідеї для ігор на асфальті

Рухливим іграм вони все частіше вважають за краще цифрові технології і гри в гаджетах, де є стратегія, багатозадачність, і варіативність.

Як варіант, можна створити тілесно-орієнтовані рухливі ігри на асфальті, де діти самі можуть вибирати стратегію гри і придумувати правила.

Де можна грати як командою так поодинці.


Для молодшого віку ці ігри більше нагадують лабіринти або павутинки, за якими треба пробігти, пройти або пострибати  до мети. Лінія, по якій діти пересуваються може розширюватися або звужуватися на певній ділянці шляху, дитина сама вирішує, зупиняється на цьому розширенні або пострибати треба, а може перейти на інший хід (тобто на іншу лінію).

Для старшого віку гра схожа на квест з перешкодами. Кожну перешкоду позначено умовними позначеннями. Як їх пройти вирішують діти, тобто вони самостійно вибирають стратегію гри.


Дані ігри не носять змагальний характер, вони швидше командоутворюючі, де треба комусь допомогти переступити, десь почекати один одного, а десь разом перейти через перешкоди.

В таких маленьких паузах можна робити ще зупинки ігри, або взагалі ігри-квести.

Ігри-квести засновані на нейропсихологічних тілесно-орієнтованих вправах різної складності, спрямовані на розвиток просторових уявлень, освоєння тілесного простору, формування мимоволі саморегуляції, моторної спритності, витривалості. Суть полягає в поєднанні двох елементів: рухової дії й вправи спрямованого на розвиток розумової сфери дитини реалізованої в формі дидактичної гри.

За спостереженнями, можна відзначити, що ці ігри викликають позитивні емоції у дітей, з великим задоволенням вони готові проходити знову і знову різні завдання. Батьки приводячи дитину в садок, відзначають, що і самі не проти побігати по хитромудрим доріжках.

Ось приклад гри:

Таку гру можна намалювати на подвірї будинку, біля дитячого садочку чи майданчику а також біля школи.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь