Розвиток та корекція мовлення дитини: логопеди Рівного

Слідкувати за розвитком мовлення дитини у процесі її зростання, не менш важливо, чим слідкувати за здоров’ям у цілому.

Дуже часто батьки легковажать і надіються, що дитина самостійно виговориться, переросте мовленнєві проблеми. Безперечно, так буває. Адже вади звуковимови зустрічаються у 80% дошкільнят, і не завжди вони, пов’язані з порушеннями у розвитку, і як правило, зникають до 5-річного віку. Але коректно визначити серйозність порушення може тільки фахівець.

Якщо дефекти вимови не скоригувати, тоді вже сукупність проблем, пов’язаних з мовленням, дитина несе з собою у доросле життя. А звідти й комплекси: невпевненість у собі, низька самооцінка, проблеми з побудовою стосунків з однолітками, протилежною статтю, та й зрештою – неможливість повноцінно реалізуватися, як особистість та професіонал. Правильне, грамотне мовлення – одна з найпоширеніших критеріїв, за яким обирають собі працівників престижні компанії. Фактично, правильне, грамотне мовлення можна віднести до категорії особистісного капіталу, який допомагає людині реалізуватися у більшості сфер життя.

Загалом налічують близько десяти функцій мови. Зупинимося на тих, що мають велике значення у навчальному процесі.

Комунікативна – найважливіший засіб спілкування людей та обміну інформацією, експресивна – вираження емоцій, почуттів, самого себе, чим досконаліше володієш мовою, тим виразніше, повніше, яскравіше повстаєш перед людьми як особистість, пізнавальна – своєрідний засіб пізнання навколишнього світу, мислетворча функція реалізується в тому, що, формуючи думку, людина мислить мовними нормами. Недарма кажуть: «Хто ясно мислить, той ясно висловлюється».

Ось чому важливо працювати над розвитком мовлення та його корекцією у дошкільному віці, ідеально вирішити проблему до школи, бо в процесі навчання, коли мова є не тільки засобом спілкування з вчителем, дитячим колективом, а й засобом отримання та розуміння нових знань, додаткових вмінь та навичок, таких як читання та письмо, дитина може постати перед новими труднощами.

Наука про порушення мови, про методи їх попередження, виявлення й усунення засобами спеціального навчання і виховання називається – логопедія. Відповідно фахівець, що вивчає причини, механізми, симптоматику, перебіг, структуру порушень мовленнєвої діяльності, систему корекційного впливу у дитини, дорослого називається логопед.

Нижче ми підготували добірку спеціалістів-логопедів, що можуть допомогти дитині позбутися проблем з мовленням у місті Рівне.

Логопед – Людмила Олегівна, дитячий центр “Радік”

Досвід роботи з дітьми з порушеннями мовлення різної складності -5 років.

Працює з дітьми дошкільного віку з будь-якими порушеннями усного мовлення, окрім заїкання. При складних мовленнєвих порушеннях (відсутність фразового мовлення, малий словниковий запас, грубі аграматизми тощо) приймаються діти від 3 років, з порушеннями звуковимови – від 4 років. Для зарахування на заняття дитина має вміти концентрувати увагу, працюючи 30 хв за столом, і мати здатність наслідувати.

Заняття тривають 30 хв, проводяться лише індивідуально. Кількість занять на тиждень визначається в залежності від наявності вільних місць, складності порушення, можливості батьків. Оптимально двічі на тиждень при обов’язковому відпрацюванні отриманих навичок вдома. Усі заняття проходять лише на ігровому матеріалі, з урахуванням індивідуальних особливостей дітей.

Запис на консультацію за телефоном: (097)679-41-16
Місце занять: м. Рівне, вул. Гайдамацька (Струтинської) 7/43


Логопед – Ірина Іванівна, дитячий центр “Радік”

Працює з дітьми з 2-р, які мають затримку мовленнєвого розвитку. З дошкільниками зі складними мовленнєвими порушеннями: алалія, дизартрія, загальне недорозвинення мовлення. З функціональними порушеннями звуковимови, коли потрібно поставити звуки.

Завдання додому даються обов’язково. Досить часто вони потребують участі й контролю з боку батьків. По скайпу не працює, бо робота логопеда вимагає прямої взаємодії з дитиною, обстеження і роботи над її артикуляційним апаратом. Досить часто певної механічної допомоги та артикуляційного масажу.

Заняття тривають 30 хв. Кількість годин на тиждень: 2-3 заняття. 

Запис на консультацію за телефоном: (097) 67-94-116
Місце занять: м. Рівне, вул. О. Теліги 53/2

 


Логопед – Ляшко Катерина В’ячеславівна, Дитячий центр “Сімка”

У ДЦ «Сімка» проводяться індивідуальні логопедичні заняття, що дають змогу інтенсивно здійснювати мовленнєву корекцію, враховуючи індивідуальні особливості дитини.

Логопедичні заняття у нас проводяться з дітьми дошкільного (3-6 років) та шкільного віку (7-15 років).

Логопед, Ляшко Катерина надає професійну логопедичну допомогу за такими напрямками:

• Виправлення порушень звуковимови (постановка звуків);
• Корекція порушень письма та читання;
• Робота з фонетико-фонематичними порушеннями мовлення.

Перше заняття – це завжди обстеження мовлення дитини та консультація з батьками, заповнення індивідуальної картки.

Кожне наступне заняття має свою структуру:

 • Привітання з дитиною.
 • Артикуляційні вправи (вони спрямовані на покращення рухливості артикуляційного апарату, що відіграє надзвичайно важливу роль у правильній вимові звуків)
 • Повторення правильної артикуляції звуку (підготовка, постановка, автоматизація)
 • Вправи для розвитку мовленнєвого дихання.
 • Вправи зі звуком.
 • Вправи спрямовані на розвиток фонетико – процесів.
 • Вправи для розвитку дрібної моторики рук, пальчикова гімнастика, логопедичний масаж.
 • Підсумок заняття.

Тривалість заняття залежить від вікової категорії дітей, з метою уникнення перевтоми, що може негативно вплинути на здоров’я дитини: (3 роки – 30 хв, 4-6 років – 40-45 хв, від 6 років – 45 хв. – 1 год)

Кількість занять на тиждень сягає 3-4 разів. Стосовно термінів усунення дефекту, то вони завжди індивідуальні у кожної дитини, залежать від ступеня важкості порушення. У нашій практиці були випадки, коли проблема була усунута всього за 5-6 занять.

Запис на консультацію за телефоном: (097)70-54-695
Місце занять: м. Рівне, вул. Лермонтова, 7


Логопед – Віталія Сергіївна, Центр розвитку дитини “Baby carden club”

У корекційній роботі логопед використовує: пальчикові вправи та логорими; артикуляційну гімнастику у віршованому супроводі; самомасаж обличчя (для підвищення еластичності м’язів та активізації тактильних відчуттів); вправи для розвитку координації мовлення з рухами; дихальна гімнастика; розвивальні кінезіологічні вправи; ігри та вправи на розвиток фонематичного сприймання, сили голосу, слухової та зорової уваги, пам’яті, а також ігри на розвиток моторно-рухової уваги. У роботі використовується багато дидактичного матеріалу (картинки, музика, пазли, відео, звукові доріжки).

Індивідуальний підхід до кожної дитини (логопедичний масаж за потребою). Консультування батьків, групові та індивідуальні заняття.

Запис на консультацію за телефоном: (067) 49-18-332
Місце занять: м. Рівне, вул. Соборна, 5, а


Монтессорі центр розвитку дитини “Умка”

У Монтессорі центрі розвитку дитини логопед працює з дітьми від 3-ох років, які мають порушення розвитку усного чи писемного мовлення, окрім заїкання.

Корекційно-розвивальна робота спрямована на:

 • розвиток мовного дихання та дрібної моторики дитини;
 • вироблення правильних рухів артикуляційного апарату;
 • підготовку артикуляційного укладу до постановки звуків;
 • постановку звуків;
 • закріплення поставленого звука у складах; автоматизацію у словах, фразах, реченнях, словосполученнях, зв’язній мові;
 • відпрацювання граматичних форм;
 • вироблення ритму мовлення та сили голосу.

Ми створюємо комфортні умови, у яких кожна дитина відчує свою успішність, інтелектуальну спроможність. Всі заняття проводяться з використанням дихальних та артикуляційних вправ,  вправ на розвиток дрібної моторики пальців рук, ігор для розвитку психічних процесів, самомасажу обличчя (за потреби). Та мають ігровий контекст, адже ми вивчаємо безліч веселих скоромовок, веселих ігор, повчальних прислів’їв і приказок, які допомагають формувати позитивну мотивацію до навчання.

Заняття розробляються індивідуально для кожної дитини, залежно від особливостей порушення мовлення.

Для діток до 4-ох років тривалість заняття 30 хв, дітей від 4-ох років – 45 хв.

Заняття проводяться 2 – 3 рази на тиждень. Ціна – 80 грн.

Запис на консультацію за телефоном: 097 645 60 89
Місце занять: Монтессорі центр розвитку дитини «Умка» за адресою: вул. С.Дем’янчука 1а

Дитина вчиться мови, вчиться говорити, лише у процесі спілкування з дорослими. Тож слідкуйте, щоб ваше спілкування з дитиною було якісним, грамотним та милозвучним. Мовлення – це навичка, яку можна набути, варто лише докласти зусиль. Ораторами стають, а не народжуються.

Готліб Анна

автор статей, журналіст, копірайтер

Залишити відповідь