Книга – Масару Ібука “Після трьох уже пізно”

Освіта і навколишнє середовище, в яке потрапляє дитина відразу після народження, швидше за все і визначає, ким вона стане – людиною або вовком!
Масару Ібука, творець компанії Sony

Читайте також: Геніальна система виховання дітей в Японії

Японець Масару Ібука кілька десятиліть тому зробив справжню революцію в галузі розвитку маленьких дітей, написав своєрідний маніфест – книгу «Після трьох вже пізно». У президента японської фірми «Соні» Масару Ібукі була вагома причина зацікавитися проблемами розвитку та навчанням маленьких дітей – його власна дитина відставала у розвитку. Саме в цей час (діло було в 1960-і роки) по всьому світі гримів досвід японського доктора Шінічі Сузукі, який навчав дітей гри на скрипці. Вчені зібралися, щоб в експериментальних класах вивчити цю незвичайну методику, а закінчилося все тим, що Масару Ібука створив організацію «Японська асоціація раннього розвитку». Все більше переконувався він у тому, наскільки незмінний та “непохитний” навчальний підхід до дітей.
Дорослі багато уваги приділяли навчанню дітей старше трьох років. Але, відповідно до досліджень, розвиток клітин головного мозку до цього віку становив вже 70-80%. Ібука був впевнений: потрібно спрямувати зусилля на ранній розвиток дитячого мозку. Ранній розвиток в його розумінні не передбачав «вигодовування» немовлят фактами та цифрами. Головне для дитини – отримати новий досвід вчасно. Але розпізнати це «вчасно» може тільки той, хто доглядає за дитиною день у день, тобто мати. Саме для матерів і написав Ібука свою книгу.

Про що книга


Автор книги вважає, що маленькі діти мають здатність навчитися чому завгодно. Він розмірковує про величезний вплив на новонароджених навколишнього середовища і пропонує прості та зрозумілі прийоми навчання, що сприяють ранньому розвитку дитини. На його думку, те, що дорослі освоюють з великими труднощами, діти вивчають граючи. І головне в цьому процесі – вчасно ввести новий досвід. Але тільки той, хто поруч з дитиною день у день, може розпізнати це “вчасно”. Книга адресована всім мамам і татам, які хочуть відкрити перед своїми маленькими дітьми нові прекрасні можливості.

Чому книгу варто прочитати

Якщо хочете дізнатися, як правильно виховувати свою дитину, так, щоб вона стала не тільки успішною, але і щасливою. Ця книга – майстер-клас успішного японського вченого та підприємця, який не зупинився на створенні “цифровий імперії”, але зумів знайти себе в педагогіці, тим самим проживши щасливе життя.
Мало хто знає, що насправді Ібука не був професійним педагогом. Він був геніальним інженером, одним з двох засновників компанії Sony. Тим цікавіше читати його, по суті, єдину книгу, написану на тему, далеку від створення продуктів технічного прогресу.

Для кого ця книга

Книга адресована всім мамам і татам, які хочуть відкрити перед своїми маленькими дітьми нові прекрасні можливості. Особливо початківцям мамам і тим, хто ще тільки планує завести дитину. А також тим, хто цікавиться психологією формування особистості.

Хто автор

Масару Ібука – японський інженер і підприємець, один із засновників корпорації Sony, творець новаторських концепцій по вихованню та навчанню дітей раннього віку, автор широко відомої книги з раннього розвитку дітей “Після трьох уже пізно”. Жив і працював у Японії.

Ключові поняття

Психологія, педагогіка, формування особистості на ранній стадії розвитку, гуманізм, інтелект, ранній розвиток.

Завантажити: Masaru-Father-Version

Кількість сторінок – 126с.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

One thought on “Книга – Масару Ібука “Після трьох уже пізно”

Залишити відповідь