Молитви за дітей: за здоров’я, навчання та добробут

Молитва за дітей є сильним оберегом не лише у важкий період, а й щодня. І не важливо, якого віку дитина: немовля це, підліток зі своїм перехідним періодом чи дорослі діти, що вже мають власних дітей. Серед вірян побутує думка, що материнська має особливу, незбагненну силу, яка стає справжнім щитом для дитини, заспокоює і стає духовним провідником між рідними людьми. Для читання молитов можна користуватися канонічними текстами з церковних молитовників чи молитися своїми словами

Ми зробили добірку молитов за дітей, аби в будь-який момент ви змогли звернутися до Господа і святих по допомогу та захист.

Молитва до Божої Матері перед іконою її «Виховання»

О, Пресвята Владичице Діво Богородице, премилосердна Мати всіх людей, спаси і вбережи під покровом Твоїм чад наших (імена), і всіх юнаків, дітей,  немовлят, хрещених, безіменних і тих, що в утробі материнській носяться. Покрий їх ризою Твого Материнства, збережи їх у страху Божому і послуху батькам, благай Господа мого та Сина Твого, щоб дарував їм усе корисне для душевного спасіння. Довіряємо їх Материнському нагляду Твоєму, бо Ти є Божественний покров для рабів Твоїх. Амінь.

Молитва Діві Марії за дітей

Мати Божа, введи мене в образ Твого небесного материнства. Зцілилися душевні і тілесні рани моїх дітей (імена), моїми гріхами нанесені. Вручаю дитя моє повністю Господу моєму Ісусу Христу і Твоєму, Пречисто, небесному заступництву. Амінь.

Молитва до Богородиці за дітей

Пречиста Діва Марія, Мати Божа, Яка – за волею і Господнім задумом – зачала і народила, і на благо всього світу, разом зі св. Обручником Йосипом, виховала Свого Божественного Сина та Спасителя світу!

Вислухай, моя Свята Заступнице і Покровителько, мою до Нього тиху, щиру молитву і благання, і впроси Його, щоб Він Своєю милістю та благодаттю дав мені належної Божої мудрості, сили та терпіння виростити й виховати моїх дітей чесними та богобоязливими людьми, втіхою на старість і всьому народу українському окрасою, щоб щирим і чистим серцем служили Христовій Церкві , славили і хвалили величне Боже ім’я і ублажали Твої, Богородице, материнство і підкорення Господній волі. Амінь.

Молитва до Ангела-охоронця за дітей

Святий Ангел-охоронець моїх чад (імена), покрий їх твоїм покровом від стріл демона, від очей спокусника і збережи їхнє серце в ангельській чистоті. Амінь.

Батьківська молитва за дітей

Батько, Ти покликав нас до подружнього життя і обдарував дітьми, просимо Тебе про благодать доброго їхнього виховання. Віддаємо наших дітей під Твою батьківську опіку, щоб вони росли в Твоїй любові. Щоб жили, як справжні християни і приносили втіху не лише нам, але передусім Тобі, нашому Творцю. Амінь.

***

Отче Небесний! Ти поблагословив мене дітьми й поклав на мене обов’язок трудитися над їхнім вихованням. Знаю, Господи, що колись Ти побажаєш від мене звіту з цього важливого обов’язку. Свідомий (свідома) цього, звертаюся до Тебе й смиренно благаю: просвіти мій розум, щоб я своїх дітей якнайкраще виховував(-ла) згідно з Твоїми святими заповідями. Викоріни з мого серця надмірну прив’язаність до них, яка є проявом самолюбства, щоб я не був (була) сліпий (сліпою) щодо їхніх помилок. Бережи мене, Господи, щоб я не був (не була) для них згіршенням. Дай мені так виховати моїх дітей, щоб вони дедалі більше Тебе пізнавали, любили й усе своє життя поводилися згідно з Твоєю святою волею.

Пречиста Діво Маріє! Будь моїм дітям Матір’ю і заступницею.

Святий Обручнику Йосифе! Опікуйся моїми дітьми.

Небесні  друзі  моїх  діточок,  святі  Ангели, і ви, святі Божі угодники, імена яких мої діти одержали на святому Хрещенні! Я молю вас: піклуйтеся про моїх дітей і моліть за них Всемогутнього Бога. Нехай ваше піклування й ваша молитва будуть моїм дітям охороною від усякого зла та джерелом щедрих благодатей на шляху до неба. Амінь.

Молитва до Бога Творця за чад своїх, щоб влаштувалася доля їх

Отче щедрот і всякого милосердя!

З почуттями батьківськими я хотіла б дітям своїм всякого достатку благ земних, бажала б їм благословення від роси небесної і від землі, але нехай буде з ними свята воля Твоя! Влаштуй долю їх по Твоєму вподобанню, не позбав їх в житті насущного хліба, посилай їм все необхідне в часі для придбання блаженної вічності; змилуйся, коли згрішать перед Тобою; не став в провину їм гріхів юності і невідання їх; карай їх і милуй, направляючи на шлях, приємний Тобі, але не відкидай їх від лиця твого! Приймай з благоволінням молитви їх; даруй їм успіх у всякому доброму ділі. Не відверни лиця Твого від них у дні скорботи їх, та не знайдуть їх спокуси вище сил їх. Осяй їх Твоєю милістю; хай ходить Ангел Твій з ними і збереже їх від усякого нещастя і злого шляху. Амінь

Молитва до Ісуса Христа за дітей

Господи Ісусе Христе, Сину Божий, молитвами Пречистої Твоєї Матері вислухай мене, смиренну дочка Твою (ім’я).

Господи, в ласці Своїй охороняй чадо моє (ім’я), помилуй і спаси його імені Твого ради.

Господи, прости йому всі провини, вільні і невільні, скоєні ним перед Тобою.

Господи, настав його на істинний шлях заповідей Твоїх і просвіти світлом Твоїм Христовим, на спасіння душі та зцілення тіла.

Господи, благослови його (її) в домі, біля дому, в полі, роботі і в дорозі, і на кожному місці Твого володіння.

Господи, бережи його (її) під покровом Твоїм Святим від кyлі, що летить, нoжа, отрyти, вoгню, пoтопу, від смepтоносної виpaзки і від марної смepті.

Господи, захисти його (її) від видимих ​​і невидимих ​​ворогів, від усяких бід, зла і нещасть. Господи, зціли його (її) від будь-яких хвороб, очисти від усякої скверни (вина, тютюну, нapкотиків) і полегшу його (її) дyшевні стpaждання і скopботи.

Господи, даруй йому (їй) благодать Святого Духа на многії літа життя, здоров’я і здорового розуму.

Господи, дай йому (їй) своє благословення на благочестиве сімейне життя і благочестиве дітонародження.

Господи, даруй і мені смиренній дочці Твоїй батьківське благословення на чадо моє в прийдешні ранки, дні, вечори й ночі імені Твого ради, бо Царство Твоє, всесильне і всемогутнє. Амінь.

Молитва за дітей до Миколая Чудотворця

Всеблагий отче Миколаю, великий і предивний чудотворче! Ти своїми молитвами лікував усяку недугу й болість, ти своїм заступництвом визволяв від певної смерти, ти своєю опікою відганяв біду. Щиро благаю тебе, скорого потішителя тих, що є в горі й нуждах теперішнього життя: Поспіши й до мене зі своєю поміччю, захисти мене й усіх людей від вогню і води, від голоду й пошести, від тяжкої хвороби й несподіваної смерти. Хорони мене через ціле моє життя, а особливо в страшну хвилину переходу з дочасного життя до вічности. Захисти мене тоді щитом твоєї молитви перед справедливим гнівом Христа Бога й допоможи мені, щоб я сподобився (сподобилася) навіки в небі, разом із тобою, прославляти й величати Боже милосердя. Амінь.

***

Матір Божа, Пресвята Богородиця, Господа мого Ісуса Христа, і вся Свята Трійця, прошу, молю – дай розpaду, благослови дітей та онуків моїх на щасливе життя, на довголіття.

Молю за них я, гpiшна і негiдна. Не за себе молю, за дітей та внучат моїх. Щоб завжди у них були голiвoньки розумні, погляди ясні, нoги жвaві, душі чисті. Пoзбaв їх від бiди лихoї, так і від життя пoгaного.

Накpий своїм Святим покpoвом, захиcти від хвopoби вeликої, від гopiлки лихої, від нoжа зpaдницького, від вoгню, від лихoго ока, від псyвaння, від уpaз всяких.

Вpятyй, збеpeжи дітей та онуків моїх. Сто поклoнів б’ю, прошу сто раз і все про те ж. Амінь!

Молитва Творцеві за дітей своїх, щоб ті були щасливі

Боже і Отче, Творець і хранитель всіх творінь Господніх!

Облагодатствуй моїх дітей (імена) Духом Святим, та запалить Він в них справжній страх Божий, який є початком премудрості і прямої розсудливості, за яким хто вступає, того хвала зостається повік. Блаженствуй їх істинним пізнанням Тебе, збережи їх від усякого ідолослужіння і лжевчення, зроби, щоб зросли в істині і спасінні віри і в усякому благочесті, і нехай зостануться в них постійно до кінця.

Даруй їм віруюче, послушне і смиренне серце і розум, щоб вони зростали в літах і в благодаті перед Богом і перед людьми. Посели в серці їх любов до Твого Божественного Слова, щоб вони були побожні в молитві і в богослужінні, шанобливі до служителів Слова і з усяким щирі у вчинках, сором’язливі в рухах, помірковані в звичаї, істинні в словах, вірні в справах, старанні в заняттях, щасливі у виконанні обов’язків своїх, розумні і діяли правду до всіх людей.

Збережи їх від усіх спокус злого світу, і нехай не розбестить їх худе суспільство. Нехай же не їм впасти в нечистоту і духовну нечистоту, та не скоротять самі собі життя своє, і нехай не образять інших. Будь захистом їхнім в різних небезпеках, та не піддадуться вони раптовій смерті.

Зроби, щоб не побачили ми в них собі безчестя і наруги, а честь і радість, щоб збільшилося ними Царство Твоє і збільшилася кількість віруючих, і нехай вони стануть на небі навколо трапези Твоєї, як небесні галузки, і з усіма обраними та віддадуть Тобі честь, хвалу і прославлення Ісусом Христом, Господом нашим. Амінь.

Молитва за здоров’я дітей

Владико Христе, Спасителю наш, надіє життя нашого, що з уст немовлят і грудних дітей хвалу прийняти зволив! До Тебе приходимо, помочі потребуючи, й на Тебе уповання про збереження роду людського покладаємо! Найперше підносимо прохання сердець своїх за діточок наших, бо в них майбутнє Церкви Твоєї Святої й держави нашої.

Ти Сам апостолам Твоїм заповідав: «Пустіть дітей і не бороніть їм приходити до Мене, бо їхнє є Царство Небесне». Тож і нині чистоту серця їхнього відаючи, збережи і настанови їх на всяке діло благе: подай їм душі чисті, непорочні, тіла здорові та лагідну бесіду; при літніх – мовчати, премудрих – слухати, старшим – коритися, з рівними і меншими – приязнь мати; без лукавства розмовляти, до навчання мати розум відкритий.

Збережи й настанови також і батьків їхніх, подай їм у всьому доброму приклад їм подавати. Навчи всіх нас діяти благочестиво за словом Твоїм, очима управляти, язик здержувати, розум упокорювати, тіло приборкувати, гнів подавляти, помисел чистий мати, спонукаючи себе на добрі діла Тебе заради.

І так у благочесті проживши, досягнемо від давніх часів приготованих обителей життя вічного в Царстві Твоєму, де разом з ангелами й усіма святими прославлятимемо Тебе – Істинного і Єдиного Бога, разом із Безначальним Твоїм Отцем, і Пресвятим, Благим і Животворчим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Читати більше: Вірші про батьків

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь