Готуємося до вагітності: з чого почати 

Якщо ви плануєте вагітність, варто підійти до цього питання комплексно. Не тільки зробити повний чек-ап свого організму, але й докласти максимум зусиль, аби змінити свої звички та покращити якість свого життя.

Підготовка до вагітності: навести лад зі здоров’ям

Варто спланувати візит таких лікарів як – терапевта, стоматолог, гінеколог та мамолог. Якщо жінка має хронічні захворювання певних органів, варто відвідати також вузьких спеціалістів.

Лікар-терапевт або гінеколог запропонує вам пройти ряд лабораторних досліджень: загальний аналіз крові, аналізи на виявлення інфекційних хвороб, що передаються статевим шляхом, та можуть впливати на фертильність жінки.

Щеплення для майбутніх мам

Обов’язково зробити ревакцинацію або щеплення, яких не вистачає. Вітрянка, кір, кашлюк – становлять високий ризик для здоров’я та розвитку майбутньої дитини. Більшість щеплень робити під час вагітності заборонено, тому про це варто потурбуватися заздалегідь.

Вітаміни для планування вагітності

Харчування майбутньої мами грає дуже важливу роль у формуванні та розвитку майбутньої дитини.

Категорії жінок, які мають слідкувати за наявністю анемії:

  • вегетаріанки, 
  • спортсменки, 
  • жінки, що сидять на різного роду дієтах
  • жінки, що мають захворювання кишківника, печінки.

Як правило, у випадку малокрів’я лікар рекомендуватиме жінці, що планує вагітність, препарати заліза з фолієвою кислотою та B12.

Головний вітамін, який потрібен для профілактики вад плоду, – фолієва кислота. Його потрібно почати пити за 3 місяці до планованого зачаття, і продовжувати до 12 тижнів. ВООЗ рекомендує добову норму 400 мкг. 

До того ж фолієві кислоти можна отримувати, вживаючи у їжу зелень. Найбільше їх у шпинаті, петрушці, листі овочів, броколі тощо.

Фолати корисні не тільки для майбутніх матусь, але й чоловіків. Є ряд досліджень, які свідчать про позитивний вплив цих вітамінів на  репродуктивну функцію татусів: збільшення рухливості сперматозоїдів. Тому, щоб зачати здорову дитину,  планувати вагітність та привести до ладу своє здоров’я у парі повинні обоє.

Тільки лікар після ретельного обстеження та збору анамнезу може призначати вітамінні добавки для планування вагітності. Однак, якщо ви маєте призначення від спеціаліста і шукаєте, де можна швидко придбати вітаміни для жінок за гарною ціною, варто відвідати ama dp ua apteka online

Планування вагітності та зачаття – це довготривалий процес, який потребує терпіння та відповідальності за власне здоров’я. Не варто перейматися, якщо нічого не вийшло з першої спроби. 6-12 місяців – це термін, який вважається прийнятним для зачаття дитини в абсолютно здорової пари. Не нервуйтесь, питайте вітаміни й усе буде добре.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь