10 правил здорового дитячого сну

Виростити одну-єдину дитину і перетворити її зростання в тяжку працю, а себе в матір-героїню, а життя сім’ї в подвиг – зовсім не складно. Для цього всього-на-всього треба не висипатися.

Тому зрозумійте і запам’ятайте головне: здоровий дитячий сон – це такий сон, коли солодко і комфортно всім – і дорослим, і дітям!

Організація дитячого сну – це організація здорового сну всіх членів сім’ї.

Читайте також: Чому ваша дитина не спить цілу ніч

Найпростіше у вище згаданій організації – придбати якісний одноразовий підгузник, і це, по суті, єдиний друг дитячого сну, який реально існує без вашої батьківської участі – його за вас і для вас вже придумали і зробили.

Усе інше – виключно у ваших руках.

Адже сон найтіснішим чином пов’язаний з іншими складовими способу життя – з харчуванням, прогулянками, характеристиками повітря, одягом, гігієнічними процедурами і тощо.

Правильне харчування, ігри на свіжому повітрі, прибирання приміщень, купання, м’яке, чисте, сухе ліжко – все це вимагає часу, бажання, знань, умінь.

Читайте, вчіться, дійте.

Правило 1. Розставте пріоритети

Сім’я – повноцінна, щаслива і працездатна тоді, коли батьки мають можливість спати 8 годин на добу.

Найбільше на світі – більше за їжу та пиття, більше за сон і свіже повітря – дитині потрібні здорові та виспані мама і тато які люблять один одного.

Правило 2. Визначтеся з режимом сну

З моменту народження режим дитини повинен бути підпорядкований режиму сім’ї.

Готуйтеся до нічного сну заздалегідь і готуйте до нього дитину. Визначте час, коли нічний сон починається, і нехай це буде час, зручний для вас! З 21.00 до 5 ранку? Будь ласка! З 23.00 до 7 ранку? На здоров’я! Вибрали? Тепер намагайтеся дотримуватися.

Правило 3. Вирішіть, де спати і з ким

Теоретично і практично можливі три варіанти:

  • дитяче ліжечко в спальні батьків – оптимально для дітей першого року життя і прийнятно років до трьох;
  • дитяче ліжечко в дитячій спальні – ідеально для дітей старше року;
  • сон в одному ліжку з батьками – модне захоплення, більшістю педіатрів не заохочується і до здорового дитячого сну не має відношення.

Правило 4. Не бійтеся розбудити соню

Якщо ви хочете, щоб дитина добре спала вночі, не допускайте зайвого сну вдень. Не зрозуміло? Зараз пояснимо.

Середня добова потреба уві сні у дітей така:

  • до 3-х місяців – 14-17 годин;
  • 6 місяців – 12-16 годин;
  • 12 місяців – 13,5 годин;
  • 2 роки – 11 годин;
  • 4 роки – 10,5 годин;
  • 6 років – 9,5 годин;
  • 12 років – 8,5 годин.


Фото – http://moz.gov.ua

Отже, ми з вами знаємо, що дитина у віці 6 місяців спить орієнтовно 14,5 годин на добу. Якщо ми хочемо мирно проспати 8 нічних годин, то на денний сон залишається не більше 6,5 годин. І якщо ви вдень проспить 9, то 8 годин сну вночі малоймовірні.

Не бійтеся розбудити соню!

Правило 5. Оптимізуйте годування

У перші три місяці життя дитина протягом ночі може їсти 1-2 рази. У віці 3-6 місяців одноразове нічне годування цілком можливо. Після 6 місяців дитина нічного годування біологічно не потребує.

Дитина може захотіти на ручки, дитина може вимагати спілкування, смоктання, шипіння, хитання і вимагати все активніше, довше і частіше в міру того, як вимоги задовольняються.

Встановіть правила гри раз і назавжди. Чи можна використовувати маму не для годування, а для задоволення потреб в ссанні? Чи можна татові, якому, до речі, завтра на роботу, півночі немовля заколисувати, та ще й співати при цьому? Якщо ви вважаєте, що можна – будь ласка, але про здоровий дитячий сон можете забути.

Постарайтеся злегка недогодувати в передостаннє годування і максимально ситно нагодувати безпосередньо перед нічним сном. Пам’ятайте: голод – далеко не єдина причина плачу, і не затикайте дитячий рот їжею при першому ж писку. Перегодовування – головна причина болю в животі та пов’язаних з цим порушень сну.

Правило 6. Добре проведіть день

Ведіть активний спосіб життя – гуляйте, відпочивайте вдень на свіжому повітрі, заохочуйте дитину до пізнання світу та рухливі ігри.

Фізичні навантаження (без екстремізму) однозначно сприяють здоровому дитячому сну.

Обмеження вечірніх емоційних навантажень сприятливо впливає на сон.

Спокійні ігри, мирне читання добрих казок, перегляд вже знайомих мультфільмів і, нарешті, мамина колискова пісня – що може бути краще для підготовки до сну до ранку …

Читайте також: Чарівні українські колискові пісні для дітей (слова та музика)

Правило 7. Подумайте про повітря в спальні

Чисте прохолодне вологе повітря в спальні – непорушне правило.

Провітрювання. Вологе прибирання. Зволожувач повітря. Термометр і гігрометр. Регулятори на радіаторах опалення.

Оптимальна температура повітря – 18-20 ° С, за умови, що це дитяча кімната (тобто місце, де дитина не тільки спить, але і живе); якщо ж мова йде про дитячу спальню, то оптимально – 16-18 ° С.
Оптимальна відносна вологість повітря – 50-70%.

Правило 8. Використовуйте можливості купання

Вечірнє купання – у великій ванні, у прохолодній воді – прекрасний спосіб фізично втомитися, неабияк зголодніти, після чого з апетитом поїсти і заснути до ранку.

Масаж і гімнастика до купання, гігієнічні процедури і теплий одяг після – все це підсилює користь самого купання.

Правило 9. Підготуйте ліжко

Матрац щільний і рівний – вага тіла малюка не повинна призводити до його прогинання. До двох років жодних подушок. Після двох років подушка цілком можлива (стандартні розміри дитячої подушки – 40 x 60 см, а товщина її орієнтовно повинна бути рівна ширині дитячого плеча).

Постільна білизна з натуральних тканин, випрана з використанням спеціальних дитячих порошків з ретельним полосканням.

Правило 10. Подбайте про якісний підгузок

Одноразові підгузки – найефективніший зі всіх винаходів людства, що мають відношення до сну. Саме одноразовий підгузник здатен якісно поліпшити сон всіх членів сім’ї. Хороший підгузник на ніч – це закон, це найдоступніше і легко реалізоване правило з 10 правил здорового дитячого сну.

Хочете, щоб у дитини була ніжна гладка попа, а ви при цьому спокійно спали всю ніч? Значить, вам потрібен хороший підгузник – якісний, зручний, надійний, перевірений, ефективний і безпечний.

автор Комаровський Є.О.
Джерело

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь