Українські комікси для дітей

В Україні в книжкових магазинах не такий широкий асортимент справжніх коміксів, адже не кожну книжку з картинками і словами можна дійсно вважати повноцінним коміксом. Однак уже тепер батькам є чим порадувати своїх чад – маленьких і тих, хто вже підліток.

Читайте також: Сучасні дитячі комікси

Джунглі в долині Мумі-тролів, Туве Янссон, «Основи»

Вік 3+

Якщо ваші діти ще не читали про пригоди сімейства Мумі-тролів, то вам варто запропонувати їм це нове видання, а якщо вони вже знайомі з Мумі-тролем, Фрекен Снорк, Снусмумріка, Снифф, Хемуль і всіма іншими дивовижними персонажами серії Туве Янссон, то така книга тим більше доведеться їм до смаку.

Комікс «Джунглі в долині Мумі-Тролів» — це надзвичайно дотепна історія про те, що буває, коли мумі-мама вирішує висадити загадкове насіння. Так-так, долина Мумі-Тролів неодмінно перетвориться на справжні тропічні хащі, у яких, за збігом обставин, одразу ж з’являть дикі екзотичні тварини… Тож перед мумі-тролями постають одразу два завдання. По-перше, зробити щось із цими джунглями. По-друге, з’ясувати, чи родичі їм бегемоти.

Чудовий сюжет, неперевершені ілюстрації, важливі екологічні питання, зручний формат, якісна поліграфія… Єдиний недолік цієї книжечки — хочеться продовження, адже коміксів про мумі-тролів багато (повне зібрання авторських коміксів Туве Янссон — це майже 500 сторінок).
Комікс Джеронімо Стілтон, Елізабетт Дамі, «Ірбіс»

Вік 5+

Джеронімо Стілтон живе в місті Мишанія, ерудит і сміливець, репортер газети «Гризун», в 20 книгах серії рятує планету або розгадує загадкові події разом з іншими милими персонажами.

Понад усе на світі він любить та цінує спокій. Та коли історія всієї планети опиняється під загрозою через підступні плани зловмисних котів-піратів, Джеронімо разом зі своїми друзями та родичами сміливо вирушає у минуле за допомогою супермашини професора Вольта.

Книги про Джеронімо стали світовим бестселером. Вони відрізняються і прекрасною якістю кольорових малюнків, завдяки яким їх герої швидко стають улюбленцями навіть найменших читачів. Видавництво «Ірбіс» випустило вже п’ять книг про славне мишеня.

Комікси Стілтона — динамічні, захопливі та інформативні, адже кожна книжка з серії розповідає не лише про пригоди Джеронімо, але й про історію, різноманітні культури, відомі пам’ятки з різних куточків світу та інші цікавості нашого світу.

Погодьтеся, ці книги – ще і прекрасна можливість зацікавити дітей вивченням історії, а колекціонування всіх коміксів про Джеронімо – напевно розвине любов до читання.


Комікс Чорні смурфи, Peyo, «Ірбіс»

Вік 5+

«Чорні смурфи» — це лише перший том всесвітньовідомої серії коміксів про вигаданих півстоліття тому бельгійським художником П’єром Кюлліфором смурфиків.

Далеко-далеко звідси розташована чарівна країна, де в селищі Смурфидолі, біля річки Смурфки живуть дивовижні маленькі істоти — смурфики. Крім маленького зросту і блакитної шкіри, смурфики відзначаються ще й власною мовою: вони розмовляють по-смурфськи. А ще вони дуже люблять рослину, яка називається «сарсапарель». Смурфики все роблять разом і в усьому слухаються Тата Смурфика.

Книга містить одразу три історії: «Чорні смурфи», «Летючий смурфик» та Смурфокрад». Усі три історії красиві, цікаві та захопливі. І теж видані Ірбісом.


Серія «Класні комікси», «Грані-Т»

Вік: 10 до 12; від 13 до 16.
Хто з нас не мріяв свого часу, щоб твори зі шкільної програми з літератури стали хоч-трішки сучасніше? Здійснилося! Видавництво «Грані-Т» у 2007 році випустило цілу серію «Класних коміксів» за мотивами творів українських класиків.

Першою ластівкою серії «Класні комікси» став «Захар Беркут» Івана Франка До нього додались ще сім мальованих історій за мотивами вітчизняного красного письменства – «Конотопська відьма» Григорія Квітки-Основ”яненка, «Хазяїн» Івана Карпенка-Карого, «Кайдашева сім”я» Івана Нечуя-Левицького, «Ніч проти Різдва» Миколи Гоголя, «Мина Мазайло» Миколи Куліша та «Москаль-чарівник» Івана Котляревського.

Художниця Наталя Тарабарова для цієї серії – незмінна й незамінна, адже працює у різних стилях, відтворюючи таку потрібну для коміксів динаміку. Один комікс малює приблизно два місяці. Ще б пак, адже напрокудити шість малюнків на 60 сторінках – це не просто. Усі комікси вона довершує за допомогою ілюстраторських програм, а ось «Хазяїна» Івана Карпенка-Карого проілюструвала повністю вручну.


У найближчих проектах видавництва – «Вій» Миколи Гоголя і «Тигролови» Івана Багряного. Є ще задум започаткувати серію «Комікси для найменших», яка б відрізнялася меншим форматом, більшою кількістю ілюстрацій і мінімумом тексту.


комікс “Захар Беркут”, художник Н.Тарабарова

Класні комікси стануть в нагоді не тільки тим хлопцям, яких інакше і не зацікавиш «серйозною літературою», а й юним гуманітаріям, яким корисно буде побачити веселі та яскраві нові образи знайомих героїв.

Варто нагадати, що «Грані-Т» сьогодні єдине українське видавництво, яке не побоялось експериментів із книжками-коміксами.


Комікс Максим Оса, «Евгеніос»

Вік: 10+

Чудовий український ілюстратор Ігор Баранько працює з іноземними видавництвами і на Заході відомий більше, ніж у нас. В Україні вийшли три його комікси: «Максим Оса», «Скеггі Втрачений» і «Epsilon». Комікс «Максим Оса» оповідає про пригоди козака Корсунського полку, що жив в 17-му столітті. Жанр – містичний детектив.

Козак і пірат Максим Оса в 1636 році повертається в Запорізьку Січ після рейдів на Крим проти турків. Удома він виявляє, що його вважають загиблим, а його тіло поховано. Заява про те, що він не помер, навіть його колишня наречена приймає за брехню, звинувачуючи в самозванстві. Як тільки Максим прибуває на місце своєї могили, з ним починає відбуватися ще більш закручена містика.


Даогопак «Небесний ключ»

Вік: 12+

У добірці українських коміксів та графічних романів не можна оминути Даогопак — тритомний мальований графічний роман про пригоди козаків-характерників із лицарського ордену магів і майстрів бойових мистецтв Запорізької Січі.

Для тих, хто старше і для тих, хто захоплюється історіями про козаків. Своєю місією видавничий проект «Небесний ключ» вважає «модернізацію національного культурно-міфологічного спадщини в жанрі короткометражної і повнометражної графічної прози». Героями графічних новел та романів «Небесного ключа» є січові лицарі, козаки-характерники, карпатські мольфари та інші герої української міфології та історії.

Перший проект – ілюстрований в стилі коміксів роман-блокбастер «Даогопак» (перша частина трилогії) – вийшов у світ ще в 2012 році і завоював визнання у читачів і критиків. Всеукраїнський рейтинг «Книжка року» назвав «Даогопак» кращою книгою в в номінації «Дитяче свято» (твори для дітей середнього і старшого шкільного віку). Роман відзначений також спецпризом журі конкурсу «UkrainianBestBookAward» на «Книжковому Арсеналі-2012» за кращу ілюстрацію до дитячої книги.

Сучасні комікси для дітей


Українські супергерої «Букрек»

Вік: 10+

Від героїв минулих днів – до героям суперсучасним. Автор цього коміксу – українська письменниця Леся Воронюк. У команді українських супергероїв – 4 дивовижних персонажа: їх лідер – Кобзар, що втратив зір під час козацьких пригод на Хортиці, він володіє надприродними телепатичні здібності.

Кіборг – залізний воїн з Луганська з людським серцем. Кріп – карпатський травник. Віра – студентка з Києва, непереможна віра в добро якої теж здатна творити чудеса. Під час своїх мандрів герої вступають в бій з силами зла. І перемагають, звичайно ж.


Герой поневолі, Леополь

Написану 1904 року Франкову повість «Герой поневолі» художник Міхай Тимошенко та літературний редактор Кирило Горішній прочитали, переосмислили й перетворили на графічний роман у двох томах, першу частину якого майже два роки тому опублікували у львівському видавництві «Леополь».

Описані в графічному романі події переносять читачів до буремного 1848 року, в часи «Весни народів». Народне повстання на вулицях рідного міста змушує працівника львівської ратуші Степана Калиновича залишити робочий кабінет і з головою зануритись  у вир пригод.
Сюжет повісті Івана Франка у графічному романі лишився майже без змін, а деталізовані та вишукані графічні ілюстрації Міхая Тимошенко додають історії про іронічного й неоднозначного героя особливого шарму.

 

 

Maruna

Насолоджуюсь материнством, обожнюю читати, фотографувати та ділитись корисною інформацією з іншими:)

Залишити відповідь