Уроки з дитиною робити не треба!

– Повторюю: робити уроки з дитиною не треба! Збирати з ним портфель не треба! Питати «як там, в школі?» Не треба. Ви і відносини псуєте і результат тільки негативний. Вам що, з ним більше поговорити нема про що?

– У дитини обов’язково має бути особистий вільний час, коли вона НІЧОГО не робить: від 2 до 4:00 в день. Тривожні амбітні батьки дітей заорганізовують. Гуртки, секції, мови … І отримують неврози і все, що до них додається.

– У відносинах зі школою та педагогами ви повинні бути на боці своєї дитини. Бережіть дітей. Не бійтеся поганих оцінок. Бійтеся довести до відрази до школи та навчання взагалі.

– Російські батьки орієнтовані на оцінки. Це ще з радянських часів. Наприклад, в моєму класі вчилися дві чеха і один поляк. Після однієї серйозної контрольної на зборах всі НАШІ батьки запитували про оцінки, і тільки чехи і поляки запитували щось на кшталт: “Як він почувався? Він хвилювався?” І це вірно.

– Важко сказати у кого більше психологічних проблем – у відмінника або у двієчника.

Відмінники, які беруть ретельністю і «висиджують» свої п’ятірки – тривожні діти зі зниженою самооцінкою.

– Якщо ваша дитина не в змозі робити уроки сама – у цього завжди є причина. Лінь тут не при чому. Такої категорії як лінь в психології взагалі не існує. Лінь завжди розкладається на відсутність мотивації та волі.

– Серед причин, за якими дитина не робить уроки сам, може бути що завгодно: підвищений внутрішньочерепний тиск, гіпертонус, психологічні проблеми, СДУГ (синдром дефіциту уваги і геперактівность). І замість того, щоб витрачати свої вечори на спільне сидіння над підручниками – краще спробувати визначити цю причину і працювати над її усуненням.

– Є батьки, які хочуть виростити відповідальних, самостійних, успішних дітей.

І бувають батьки, мета яких – тотальний контроль над дитиною, а вже яким вона там виросте не так і важливо – головне, щоб не зривалася з повідка.

– Як часто через тривогу з приводу оцінок буквально руйнуються сім’ї, тріщать відносини, батьки і діти виявляються роз’єднані, іноді назавжди.

Психіка у підлітків і без того загострена, а місяці підготовки до ДПА і ЗНО стають по-справжньому чорними часами для сім’ї: всіх переслідують неврози і депресії, вони провокують істерики, хвороби, мало не суїциди.

Як уникнути всього цього кошмару або хоча б мінімізувати наслідки?

Я думаю, зосередитися на любові та вічних цінностях.

Подумати про те, що досить скоро, коли всі оцінки та іспити зітруться з пам’яті, буде важливо тільки одне – чи не втратили ви близькість, довіру, розуміння, дружбу зі своєю дитиною …

Адже можна отримати п’ятірку і втратити дочку. Здати ЄДІ, «поступити сина в інститут», але вже не відновити відносин…

 

 

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь