Відновлення після операції кесарів розтин

Кесарів розтин є поширеною операцією. Спочатку вона потрібна була для того, щоб врятувати життя немовляті при неможливості народити природним шляхом. Наразі КР — популярна процедура, яку роблять не тільки за призначенням, а й за бажанням породіллі. Під час операції лікар робить розріз на матці, через який дістає малюка.

Сучасні пологи методом кесарева розтина роблять із застосуванням спінальної або епідуральної анестезії. Це дозволяє породіллі перебувати у свідомості, прикласти малюка до грудей. Потім розпочинається період відновлення після кесаревого розтину, який в нормі триватиме до 2-х тижнів.

Реабілітація після кесаревого розтину

Після успішного кесаревого розтину породілля має перебувати у палаті інтенсивної терапії кілька годин. Потім її з дитиною переводять в післяродову палату. Але самостійно вставати з ліжка їй дуже важко, тому краще, якщо хтось із близьких зможе бути поруч та піклуватись про новонароджене маля та маму. Дитину в цей час можна та навіть потрібно прикладати до грудей, щоб стимулювати грудне вигодовування. Сучасні методи анестезії дозволяють не відкладати цей процес.

Кесарів розтин впливає на стан матки: вона відновлюється повільніше, ніж при природних пологах. На матці утворюється рубець, який потім поступово розсмоктується. Тому жінкам, які народили методом КР не бажано вагітніти протягом 2-3 років. Цього часу має бути достатньо, щоб матка відновилась.

Підтримка організму після кесарева розтину

Для швидкого відновлення організму можна продовжувати вживати вітамінно-мінеральні комплекси, які жінка приймала під час вагітності. Також можна обрати спеціальні вітаміни для мам, що годують грудьми, наприклад Елевіт комплекс 3 від Байер. Препарат призначений для профілактики дефіциту корисних речовин, з яким нерідко стикаються молоді матусі.

У складі Елевіт присутні:

  • вітамін С, що сприяє загоєнню ран та зміцнює імунітет;
  • омега 3, які відновлюють шкіру, волосся та нігті, допомагають зберігати молодість та красу жінці;
  • йод, що забезпечує нормальне функціонування гормональної системи;
  • залізо, яке сприяє відновленню кровоносної системи молодої мами;

Якщо був кесарів розтин, відновлення вимагатиме більше ресурсів, тож не варто нехтувати вітамінно-мінеральною підтримкою.

* Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися із лікарем та ознайомитися з інструкцією. Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення МОЗ України: Елевіт Пронаталь №30, №100, UA/9996/01/01 від 05.07.2019, дієтична добавка Елевіт-комплекс №1, №2, №3, таб.№30.

Mini-Rivne

Якщо у Вас є новини, питання, пропозиції щодо співпраці - пишіть на mini.rivne@gmail.com

Залишити відповідь