Всеволод Нестайко – найкращі твори

Всеволод Нестайко (30.01.1930)— класик сучасної української дитячої літератури. Усі його книги та оповідання відрізняються яскравими персонажами, веселими і захоплюючими пригодами, фірмовим авторським гумором, а також повчальними історіями, які виховують в дітях тільки позитивні якості. Письменник отримав велику кількість нагород, в тому числі і Орден князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Книги В. Нестайка перекладено двадцятьма мовами світу, в тому числі англійською, німецькою, французькою, іспанською, російською, арабською, бенгалі, угорською, румунською, болгарською, словацькою та іншими.

За творами Всеволода Нестайка знімалися фільми, що завоювали міжнародні нагороди. Телефільм «Тореадори з Васюківки» одержав на міжнародному фестивалі в Мюнхені Гран-прі (1968), на Міжнародному фестивалі в Алегзандрії (Австралія) — головну премію (1969). Кінофільм «Одиниця з обманом» премійовано на Всесоюзному кінофестивалі у Києві (1984) та відзначено спеціальним призом на кінофестивалі у Габрово (Болгарія, 1985).

Всеволод Нестайко — лауреат літературної премії імені Лесі Українки (за повість-казку «Незвичайні пригоди в лісовій школі»), премії імені Миколи Трублаїні (за повість-казку «Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків»), премії імені Олександра Копиленка ( за казку «Пригоди їжачка Колька Колючки та його вірного друга і однокласника зайчика Косі Вуханя»). На першому Всесоюзному конкурсі на кращу книгу для дітей за повість в оповіданнях «П’ятірка з хвостиком» він був удостоєний другої премії. 1979 року рішенням Міжнародної ради з дитячої та юнацької літератури трилогія «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г. Х. Андесена як один із найвидатніших творів сучасної дитячої літератури.

Тореадори з Васюківки

Важко знайти в нашій літературі щось настільки веселе, талановите й дотепне, як ця неперевершена книга Всеволода Нестайка, якого часто називають Гоголем сучасної української дитячої літератури. Недаремно «Тореадори з Васюківки» перекладено двадцятьма мовами і внесено до Особливо Почесного списку Андерсена як один з найвидатніших творів світової літератури для дітей.
У своєму найвідомішому творі Нестайко розповідає історію двох хлопчиків, Яви і Павлуші, які жадають пригод, через що хлопчаки весь час потрапляють в самі незвичайні ситуації.

Купити можна тут, тут або завантажити ось тут.


Чудеса в Гарбузянах

Повість відомого письменника про справжні та разом з тим дивовижні пригоди трьох друзів – хлопчиків-п’ятикласників під час літніх канікул в рідному селі Гарбузянах не марнують часу, а весело й цікаво проживають кожен день. Нудьгувати ніколи, бо кожна мить, кожна зустріч дарує щось незвичайне та захоплююче.

Три різні за змістом, за емоційним наповненням історії відкривають нам відносини між хлопцями та їхні пригоди. Що ви скажете про загадкового чоловіка, що зустріли хлопці на березі озера, чужого та навіть дещо чудернацького? А якщо він подарує хлопцям жаб’ячу лапку, що здійснює бажання? Здається, це те, про що мріє кожен! Проте за кожним бажанням стоїть доля людини, і змінювати її просто заради задоволення не можна. І саме в цьому на власному досвіді пересвідчаться наші герої.

Книгу вже не видають, але її можна пошукати в дитячих бібліотеках.


 Усі дивовижні пригоди в лісовій школі (комплект із 4 книг)

1 книга – “Сонце серед ночі Пригоди в павутинії”
2 книга – “Секрет Васі Кицина, Енелолик, Уфа і Жахоб’як”
3 книга – “Загадковий Яшка. Сонячний зайчик і Сонячний вовк”
4 книга – “Таємний агент Порча і козак Морозенко Таємниці лісею “Кондор” “

У цих книгах, що складають серію книжок про пригоди в лісовій школі, розповідається про веселих, дотепних учнів спеціалізованої музичної лісової школи з ведмежою мовою викладання — зайчика, їжачка та їхніх однокласників. Легку, життєрадісну, сповнену доброго гумору оповідь із задоволенням прочитають діти молодшого та середнього шкільного віку.

Купити можна тут, тут або ось тут.


“В Країні Сонячних Зайчиків”— трилогія повістей-казок:

  • В Країні Сонячних Зайчиків
  • Чарівне дзеркальце, або Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків
  • В Країні Місячних Зайчиків.Сонячний зайчик і сонячний вовк

Перша повість автора «В Країні Сонячних Зайчиків» була однією з перших книжок Всеволода Нестайка, яка вийшла 1959 році у видавництві «Веселка».

Карколомні пригоди й чарівні перетворення, загадкові зникнення й несподівані з’яви, сміх, веселощі, сльози, розпач — усе це химерно переплелося в іскрометній і вигадливій повісті-казці, де четвертокласник Валера зникає загадково й несподівано в лісі. Його товариш Вася, що мріяв бути героєм, повинен розшукати друга, та виявляється, що Васі потрібно боротися із Бабою Ягою, Змієм Гориничем та вражою силою. Вася познайомиться із таємничою незнайомкою з білим пишним волоссям та чорною маскою на обличчі. Йому доведеться рятувати не лише незнайомку, товариша Валеру, але й інших школярів, що потрапили під темні чари.

Купити можна тут, тут або читати ось тут а завантажити ось тут.


Пригоди Робінзона Кукурузо

Жили собі двоє хлопців. «Орли! Соколи! Гангстери, а не хлопці! Нема на них буцегарні»,— казав про них дід Салимон. І от несподівано ці хлопці натрапляють на слід надзвичайної шпигунської таємниці… Той слід веде наших героїв через численні пригоди, захоплюючи й кумедні, до…
Е, ні! Думаєш, так тобі зразу й розкриється таємниця? Де це ти бачив, щоб таємниці розкривалися ще до того, як почалися пригоди!.. Отже, читай…

Читати книгу можна тут,завантажити ось тут, або пошукати в бібліотеках.


Одиниця з обманом

Повість про шкільне життя 4-«Б» класу. Книга розповідає веселі, а часом і прикрі історії учнів класу: чотирнадцять хлопчиків і десять дівчаток. Знайомтеся з ними, з їхнім життям, їхніми пригодами, часом веселими, смішними, а часом і прикрими.

Завантажити книгу можна тут,  або купити ось тут.

П’ятірка з хвостиком

Дорогі друзі! Якщо ви читали повість «Одиниця «з обманом», то, мабуть, пам’ятаєте четвертий «Б», про який його класний керівник Ліна Митрофанівна говорила:
«Мій четвертий «Б»— неможливий!.. Мій четвертий «Б» — найкращий!.. Мій четвертий «Б» доведе мене до інфаркту!.. Мій четвертий «Б» тільки й тримає мене на світі!..»

Але там, де є четвертий «Б», неодмінно мусить бути і четвертий «А». Бо де ж це чувано, щоб клас «Б» у школі був, а класу «А» не було. І я вирішив написати ще одну повість — про четвертий «А». І написав «П’ятірку з хвостиком», повість, де на вас чекають одразу дві таємниці.

«П’ятірку з хвостиком» і «Одиницю «з обманом» об’єднав я у повість-дилогію, тобто у повість, яка складається з двох частин. Та відкривається книжка все-таки «Одиницею «з обманом», повістю про четвертий «Б». Хоч це й не за алфавітом.Бо написана вона раніше.

Читати книгу можна тут, або  завантажити ось тут.


“Про комарика Зюзю”

Коротенька розповідь від Всеволода Нестайка про пригоди комарика Зюзі: “Жив на світi комарик Зюзя. Звичайнісінький собі комарик-дошколярик. Але дуже непосидючий і неслухняний. Всі комарики-дошколярики в комариному дитсадку слухаються виховательку Комарію Комарівну, не пустують, не бешкетують. А Зюзя слухатись не хоче й тільки дзижчить зухвало: “Я с-сам вс-се з-знаю! I вз-загалі, дуж-же с-слухняні нічого в ж-житті не дос-сягають. А дос-сягають с-саме нес-слухняні!” Це так його знайомий хуліган Трутень із сусіднього вулика навчив…”

Прочитати розповідь про комарика можна тут.


Пригоди близнят-козенят

Дуже повчальна казочка про братів-близнят, які захотіли стати козенятами, щоб бавитися досхочу, і “на свою голову” зустріли чарівника, який доправив їх у вигляді козенят у свою чарівну країну… Що з того всього вийшло – читайте…

Прочитати казку можна ось тут.


Чарівні окуляри

Купити книгу можна ось тут, завантажити тут, а просто почитати тут.


Для тих хто вже знайомий з творчістю Всеволода Нестайка, публікуємо перелік творів:

«Тореадори з Васюківки» (трилогія) (1973):
«Пригоди Робінзона Кукурузо» (1964) — повість;
«Незнайомець з тринадцятої квартири» (1966);
«Таємниця трьох невідомих» (1970) — повість;
«В Країні Сонячних Зайчиків» (трилогія) (1994):
«В Країні Сонячних Зайчиків» (1959).
«Незнайомка з Країни Сонячних Зайчиків» (1988)
«В Країні Місячних Зайчиків».
«Шурка і Шурко» (1956) — збірка оповідань;
«Це було в Києві» (1957) — збірка оповідань;
«Марсіанський жених» (1968) — п’єса;
«Робінзон Кукурузо» (1970) — п’єса;
«Вітька Магеллан» (1975) — п’єса;
«Олексій, Веселесик і Жарт-птиця» (1975) — повість-казка;
«Одиниця з обманом» (1976) — повість;
«Пригоди Грицька Половинки» (1978) — повість;
«Пригоди журавлика» (1979) — повість;
«Незвичайні пригоди у лісовій школі» (1981) — повість;
«Загадка старого клоуна» (1982) — повість-казка;
«Пересадка серця» (1983) — п’єса;
«Чудеса в Гарбузянах» (1984) — повість;
«П’ятірка з хвостиком» (1985) — повість;
«Таємниця Віті Зайчика» (1986) — повість;
«Скринька з секретом» (1987) — повість;
«Слідство триває» (1989) — збірка п’єс;
«Таємничий голос за спиною» (1990) — збірка детективів;
«Казкові пригоди Грайлика» (1994) — повість;
«Чорлі» (1995) — повість-казка;
«Ковалі Щастя, або Новорічний детектив» (~2003)[3] — детективна казка;
«Чарівні окуляри» (2006) — повість-казка;
«Найновіші пригоди Косі Вуханя та Колька Колючки» (2009) — продовження повісті.
«Дивовижні пригоди незвичайної принцеси» (2010)

Якщо вам сподобалась стаття, поділіться нею з друзями! Надіємось що прочитаних цікавих дитячих книг стане більше!

Maruna

Насолоджуюсь материнством, обожнюю читати, фотографувати та ділитись корисною інформацією з іншими:)

Залишити відповідь